Švenčionių rajono mokinių konferencija „Donelaitis mūsų darbuose“

Švenčionių rajono mokinių konferencija „Donelaitis mūsų darbuose“

Gruodžio 5 d. gimnazijoje vyko baigiamasis „Donelaitiados“, skirtos rašytojo Kristijono Donelaičio 300 – osioms gimimo metinėms, renginys –   Švenčionių rajono mokinių konferencija „Donelaitis mūsų darbuose“.

Konferenciją moderavo maironiečių būrelio  (vad. A. Krinickienė) nariai Diana Borovik ir Anton Mazurkevič. Renginys prasidėjo  Švenčionėlių progimnazijos mokinių atliekama nuotaikinga literatūrine – muzikine kompozicija „Sveiks, svieteli margas“.  Sveikinimo žodį tarė  gimnazijos direktorė Daiva Veronika Gaidamavičienė, lietuvių kalbos mokytoja Alė Krinickienė. Pranešimus apie Donelaičio poemoje teigiamas vertybes, žmogaus išmintį, asmens ir gamtos, vietos ryšį skaitė Adutiškio vidurinės mokyklos, Pabradės „Žeimenos“, Švenčionių Zigmo Žemaičio, Švenčionėlių Mindaugo  gimnazijų mokiniai. Gimnazistės Laura Gaidamavičiūtė, Donata Milonaitytė bei Gabija Andreikėnaitė pristatė Europos Parlamento nario Juozo Imbraso biuro ir VŠĮ „TYTNAGAS“ organizuoto Kristijono Donelaičio 300 – ųjų gimimo metinių paminėjimo rašinių konkurso laureačių Simonos Breidokaitės, Rugilės Rutkauskaitės, Karolinos Snieškaitės darbus, pranešimą konferencijoje taip pat skaitė IV a kl. mokinė Justina Šapokaitė. Donelaičio „Metų“ fragmentai, atliekami rajono gimnazijų ugdytinių,  skambėjo lietuvių, rusų bei lenkų kalbomis. II – oje renginio dalyje vyko  viešieji debatai „Donelaičio skelbtos tiesos svarbios šių laikų žmogui“, kuriuose  teigiantieji Viktorija Ambrulaitytė, Diana Borovik bei Vytautė Rukšėnaitė ir neigiantieji Dovilė Vanagaitė, Jolita Jarmalytė bei Viktorija Jeriomina aktualizavo Donelaičio poemos „Metai“ įtaką šiandienos visuomenei. Renginio pabaigoje įspūdingai nuskambėjo Justinos Šapokaitės bei Adomo Talunčio atliekama daina –  Laisvūno Šapokos „Drugiai“.
Dėkojame gimnazijos lietuvių kalbos mokytojoms Astai Činčikienei, Nijolei Daubarienei, Laimutei Martinkevičienei, bibliotekininkėms  Marianai Janutienei, Astai Lapėnienei už nuoširdžią veiklą  minint lietuvių grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300- ąsias gimimo metines.