Abiturientai, pranešimas jums

Abiturientai, pranešimas jums

PATVIRTINTAS 2015 M. GERIAUSIŲJŲ EILĖS TVARKOS APRAŠO PAKEITIMAS

Švietimo ir mokslo ministras patvirtino „Geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilės sudarymo 2015 metais tvarkos aprašo“ pakeitimą, kuriame išdėstė dokumentą nauja redakcija. Geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilės sudarymo 2015 metais tvarkos aprašas nustato asmenų, įgijusių vidurinį išsilavinimą pagal Lietuvos vidurinio ugdymo programas ir 2015 metais pretenduojančių į Lietuvos aukštųjų mokyklų pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų valstybės biudžeto lėšomis finansuojamas studijų vietas arba studijų stipendijas atrankos kriterijus ir šių asmenų geriausiųjų eilės sudarymo principus.

Naujoje tvarkos aprašo redakcijoje pakoreguoti metinių pažymių ir mokyklinių brandos egzaminų įvertinimų perskaičiavimo principai; numatyta, jog papildomame priėmime gali dalyvauti ir stojantieji, nedalyvavę pagrindiniame priėmime; pagrindiniai kriterijai skaičiuojant konkursinį balą yra keturių (išskyrus menų studijų sritį ir sporto studijų programas) skirtingų dalykų brandos egzaminų įvertinimai arba atitinkamai perskaičiuoti metiniai pažymiai (išskyrus lietuvių kalbos ir literatūros bei pirmojo dalyko).

Švietimo ir mokslo ministro 2015 m. balandžio 17 d. patvirtintą įsakymo „Dėl Geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilės sudarymo 2015 metais tvarkos aprašo“ pakeitimą rasite „Teisės aktų“ skiltyje.