Knygos Teatro spektaklis Švenčionėliuose

Knygos Teatro spektaklis Švenčionėliuose

Lapkričio 16 d. III ir IV klasių mokiniams ir mokytojams buvo neįprasta – Švenčionėlių šv. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčioje „Knygos teatro“ aktoriai pristatė spektaklį „Prabangos“, skirtą literatūros klasiko Jurgio Savickio 125-osioms metinėms. Netradicinėje lietuvių kalbos pamokoje aktoriai kalbėjo apie prabangą gyventi ir mirti, prabangą tinkamai pasirinkti, prabangą mylėti ir būti mylimam. Spektaklio siužetui panaudotos lietuvių literatūros kontekste netipiško, nebūdingo rašytojo Jurgio Savickio novelės „Palikimas“, „Ponia Janina Sudocholskienė“ ir „Prabangos“ iš antrojo apsakymų rinkinio „Ties aukštu sostu“ (1928 m.).

Gimnazijos bendruomenė dėkoja  „Knygos teatro“ kolektyvui, Švenčionėlių Šv. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčios klebonui R.Macidulskui, Kaltanėnų bendruomenės pirmininkui A.Breidokui už suteiktą galimybę  išmokti gyvenimo pamokas netradicinėse erdvėse.