Apie pinigus ir mokslus

Gruodžio 11 d. finansinio raštingumo pamoką antrų klasių gimnazistams vedė Utenos regiono Swedbanko darbuotojas Paulius Ražanskas. Mokiniai sužinojo apie asmeninių finansų valdymą, pavojus, susigundžius pasinaudoti greitaisiais kreditais, Jaunimo programą ir studijų finansavimo galimybes.

Ką reiškia žmoniškumas?

"Žmoniškumas reiškia atsakomybę. Mes esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome" – šiais A.de Sent Egziuperi žodžiais Utenos gyvūnų prieglauda, pasitinka visus atvykusius svečius.

Gruodžio 12 d. 1a klasės mokiniai kartu su auklėtoja J.Politiene bei kelios antrokės, kartu su gimnazijos prezidentu M.Lipinsku, viešėjo šioje gyvūnėlių prieglaudoje. Čia gimnazistai turėjo galimybę pabūti ir pažaisti su šios įstaigos gyventojais – kačiukais ir šuniukais. Į gyvūnų prieglaudą jaunimas atvyko netuščiomis – atvežė pilną dėžę ir dar daugiau gyvūnų maisto, žaislų, indų, apklotų, taip pat ir pinigų, kuriuos per 2 savaites paaukojo gimnazijos bendruomenė. Šios savanorystės idėjos iniciatorės – Ligita Meidutė (1a), Greta Mančinskaitė(1a) ir Ingrida Masoit (1b).  Prieglaudos personalas dėkingas visiems geros valios žmonės, padedantiems likimo nuskriaustiems gyvūnams.

Prie eglutės ir ne tik

Gruodžio 10 d. popietę 1a klasės mokiniai kartu su auklėtoja J.Politiene aplankė šventiškai pasipuošusią sostinę. Pabuvojo  Kalėdiniame miestelyje, įsiamžino prie spindinčios žaliaskarės ir su didžiu malonumu pasižiūrėjo kalėdinį filmą "Grinčas".

Adventus

Su ginklu rankose

Penktadienio popietę Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos Jaunojo pasieniečio būrelio nariai, kartu su būrelio vadovu Mindaugu Švereika, viešėjo VSAT Ignalinos rinktinės Švenčionių pasienio užkardoje. Pasieniečiai jaunimui surengė ekskursiją po užkardą, o vėliau visus pakvietė į šaudyklą. Čia jaunieji pasieniečiai treniravosi ir mokėsi kaip elgtis su automatu, kaip jį greitai bei teisingai išrinkti ir surinkti, kaip taikliai šaudyti. VSAT Ignalinos pasienio rinktinės organizuotose šaudymo ir ginklo išrinkimo varžybose jaunųjų pasieniečių garbę gynė gimnazistų komanda: G. Pelėdaitė, A. Saveljev, R. Šimanėlis.

Gimnazijos antrokės LR Seime

Mūsų mielos bičiulės, Informacijos ir komunikacijos departamento, Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus vedėjos Angonitos Rupšytės kvietimu, gruodžio 5 dieną dalyvavome viktorinoje „Vieni iš daugelio: 1918 m. Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai-valstybės kūrėjai“. Smagu, kad į viktoriną važiavo gimnazistės, kurios domisi Lietuvos istorija, kurios daug skaito, yra pilietiškos, dalyvauja įvairiuose renginiuose. Tai antrokės: Ieva Lisauskaitė, Vesta Saulytė, Erika Čaikinaitė, Karolina Karneckaitė bei komandos kapitonė Karina Masoit. Po viktorinos buvome įvertinti: gavome knygų, „Atgimimo“ laikraščių ir, žinoma, padėkų, kurias pasirašė Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas dr. prof. Arūnas Gumuliauskas. Su šaunia Mindaugo gimnazijos jaunųjų istorikų komanda renginyje dalyvavo ir istorijos mokytoja Daiva Uzialienė.

AIDS – geriau žinoti

Gruodžio 1-oji – pasaulinė AIDS diena, kuri minima jau 30-tą kartą. Šių metų pasaulinės AIDS dienos kampanijos šūkis: „Gyvenk pozityviai  – žinok savo būklę dėl ŽIV“.

Mūsų gimnazijos pirmokai prisijungė prie masiškiausio pasaulinei AIDS dienai skirto renginio Lietuvoje – protmūšio – bei dalyvavo integruotoje biologijos-chemijos pamokoje „AIDS – geriau žinoti“. Gimnazistus į renginį lydėjo biologijos mokytoja Daiva Gaidamavičienė.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis šiemet protų mūšyje dalyvavo daugiau kaip 34 tūkstančiai dalyvių.

Mūsų gimnazistė – „Šimtmečio dovanų“ dalyvė

Gruodžio 3 d. Ramunė Vilkoitytė dalyvavo Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vykusiame padėkos vakare, į kurį susirinko savanoriai iš visos Lietuvos, paskyrę savo laiką Lietuvai – įvairioms savanorystės veikloms.

Vos kiek daugiau nei prieš metus startavęs „Šimtmečio dovanų“ projektas suvienijo daugiau nei 400 000 žmonių, kurie Lietuvai padovanojo daugiau nei 1000 dovanų, o savanorystei skyrė daugiau nei 500 000 tūkstančių valandų.

Savanorius, susirinkusius į šventinį padėkos vakarą, pasveikino projekto „Šimtmečio dovanos“ globėjas Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Projektas kvietė padėti savanorystės iniciatyvoms augti, pritraukti daugiau žmonių, paskatinti kurti naujas savanorystės tradicijas bendruomenėse, kaimynystėse, kolektyvuose ar šeimose. Daugiau savanorių – daugiau dovanų Lietuvai, gražesnė mūsų valstybės šventė.

Česlovo Kudabos takais

Lapkričio 30 d. gimnazijoje įvyko tradicinis renginys – viktorina „Č.Kudabos takais“. Renginį organizavo Ia klasės gimnazistai kartus su geografijos mokytoja Jurgita Politiene. Dalyvaudami viktorinoje, pirmokai sužinojo iškilaus Lietuvos geografo, gamtininko ir kraštotyrininko, Nepriklausomybės Akto signataro Č.Kudabos  pagrindinius gyvenimo faktus, virtualiai pakeliavo jo maršrutais nuo Aukštaitijos iki Suvalkijos, Dzūkijos, Žemaitijos.

NATO karių iššūkis gimnazistams

Lapkričio 29 dieną prie Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos rinkosi gausus būrys jaunimo ir karines uniformas dėvinčių jaunų vyrų. Į vidų sugužėjusius svečius pasitiko nuotaikinga muzika ir Vokietijos, Čekijos, Nyderlandų, ES, NATO bei Lietuvos vėliavėlėmis pasipuošusi mokykla.

Gimnazistai pakankamai ilgai laukė šio renginio. Pasirodo, prieš metus gimnazijoje lankęsi Lietuvoje dislokuotų NATO sąjungininkų kariai, šiemet vėl panoro aplankyti Švenčionėlių jaunimą bei pakviesti mokinius savo jėgas išbandyti krepšinio aikštelėje. Kruopščiai planuotas susitikimas įvyko ir Mindaugo gimnazistai drąsiai priėmė kariškių iššūkį.

2018 m. gruodžio mėn.
« Lap