Lankytojai

Finansinio raštingumo pamoka

Gruodžio 13 d. antrų klasių gimnazistai turėjo kitokią ekonomikos pamoką – ją vedė ir finansinio raštingumo gimnazistus mokė Utenos skyriaus Swedbanko vyr.specialistas Paulius Ražanskas. Banko darbuotojas kalbėjo apie tai, kaip sėkmingai ir be nuostolių  tvarkyti  asmeninį  biudžetą, kaip taupyti pinigus ir kaip su jais atsakingai elgtis. Be to, paaiškino apie opią nūdienos problemą  – greituosius kreditus bei jų žalą. Pamokos gale mokiniai gavo įsivertinimo testą. Daugiausiai teisingų atsakymų pateikę mokiniai gavo saldžių Swedbanko prizų.

Eurodebatų finalas

Gruodžio 11 dieną Europos komisijos atstovybėje vyko Eurodebatų finalas, kuriame dalyvavo IIIa klasės mokinė Ramunė Vilkoitytė. Dalyvius paruošė viešojo kalbėjimo guru Igoris Vasiliauskas. Debatuose komisija vertino idėjos originalumą, pagrįstumą, gebėjimą užduoti taiklius klausimus, išraiškingą ir įtaigų dėstymą.

Finalininkus vertino:Arnoldas Pranckevičius, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas; Aurimas Perednis, žurnalistas; Igoris Vasiliauskas, viešojo kalbėjimo treneris; Mantas Bartuševičius, Vaidotas Šiožinis, „Humoro klubo“ nariai; Ovidijus Lukošius, žurnalo „IQ“ vyriausiasis redaktorius; Rita Miliute, žurnalistė; Raimundas Karoblis, LR Krašto apsaugos ministras; Simonas Bartulis, Lietuvos debatų komandos treneris pasauliniuose debatų turnyruose; Viktorija Urbonavičiūtė, Europos išorės veiksmų tarnybos  Strateginės komunikacijos Rytų partnerystės šalims grupės ekspertė.

 

 

VIKTORINA „VALSTYBINGUMO LINK: LIETUVIŲ POLITINIAI SIEKIAI 1905–1917 M.“

​Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos komanda – „Mindaugo ainiai“, Angonitos Rupšytės, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus vedėjos kvietimu, minint Lietuvių konferencijos 100-metį ir pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį gruodžio 8d. dalyvavo viktorinoje. Viktorinos tikslas – atskleisti moderniosios Lietuvos valstybės idėjos raidą, politinės minties lūžį nuo autonomijos Rusijos imperijos sudėtyje iki Lietuvos valstybės atkūrimo. Nuostabi viktorinos atmosfera, turiningi klausimai, kūrybinės užduotys ir dovanos, daug knygų apie to meto įvykius Lietuvoje. Istorijos mokytojams vyko susitikimas su istoriku, dabar Seimo nariu A.Gumuliausku.

Gimtinė pasaulėvokoje

Gruodžio 7 d. vykusiame  integruoto projekto „Gimtinė pasaulėvokoje“ renginyje –   ekskursijoje po Švenčionių rajono istorines, mitologines vietas, skirtoje Piliakalnių metams,  dalyvavo II a klasės mokiniai su geografijos mokytoja Jūrate Guigiene bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ale Krinickiene. Aplankyta  istorinę,  baltiškąją praeitį saugantys  Perkūno kalnas bei  Akvieriškės piliakalnis,  totorių kapinės, menančios daugiakultūrę LDK tradiciją.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės apdovanojimas

Šiandienos herojus yra kiekvienas Lietuvą kuriantis žmogus – aktyvus XXI amžiaus Lietuvos kūrėjas, suvokiantis, kad nuo jo kasdienių pastangų priklauso ne tik dabartis, bet ir būsimi Lietuvos valstybės ir tautos istorijos įvykiai. 

Gruodžio 5 dieną Lietuvos Respublikos Vyriausybėje vyko šimtmečio herojų apdovanojimai. Didžiuojamės, kad apdovanojimą už savanoriškas veiklas ir iniciatyvas Lietuvai pelnė IIIa klasės mokinė Ramunė Vilkoitytė

I. Simonaitytės 120-osios metinės

Gruodžio 5 dieną  II klasių mokiniams vyko renginys, skirtas I.Simonaitytės 120-osioms metinėms (mokytoja N.Daubarienė).

Gruodžio -1 oji – Pasaulinė AIDS diena

Šių metų šūkis „Mano sveikata, mano teisė“.

Naujausiais Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis (ULAC), per dešimt šių metų mėnesių Lietuvoje nustatyta 210 naujų ŽIV infekcijos atvejų (174 vyrams ir 36 moterims). Iš viso iki š.m. lapkričio 1 d. Lietuvoje užregistruoti 2959 ŽIV užsikrėtę asmenys.

Pažymint šią dieną mūsų gimnazijos dvyliktokai dalyvavo integruotoje biologijos ir etikos pamokoje ir savo žinias pasitikrino protmūšyje  „AIDS – geriau žinoti“. Pamokos metu AIDS išaiškinta ne tik medicininiu, bet ir doroviniu aspektu. Refleksijos metu mokiniai įvardino svarbiausias vertybes, padedančias kovojant su AIDS: atsakomybę, išmintį, dorą ir sąžinę.

Aš ir tu – tai MES!!!

Gruodžio 3 dieną gimnazistai dalyvavo socialinėje akcijoje „Aš ir Tu – tai mes“ ir prisidėjo prie žmonių bendrumo skatinimo, visuomenės abejingumo šalia esančiam žmogui mažinimo.  Akcijoje „Aš” – neįgalieji ir jų artimieji, “Tu” – asmenys, neturintys negalios arba artimo sąlyčio su ja ir „Mes” – lygiateisiai bendros visuomenės piliečiai, galintys ir turintys turėti teisę nesijausti kitokie nei kiti. 

Jaunieji pasieniečiai

Jaunųjų pasieniečių būrelio nariai Švenčionių pasienio užkardoje dalyvavo šaudymo ir ginklo išrinkimo ir surinkimo treniruotėse.

Č.Kudabos takais

Lapkričio 28 d. mūsų gimnazijoje lankėsi svečiai iš Ignalinos Č.Kudabos progimnazijos. Aštuntokai ir jų geografijos mokytoja Roma Šakalienė bei  mūsų pirmų klasių gimnazistai dalyvavo geografijos pamokoje-viktorinoje „Č.Kudabos takais“, kurios metu buvo prisiminti pagrindiniai gyvenimo faktai iš turtingos ir įvairiapusės geografo, mokslininko, visuomenės veikėjo, politiko Č.Kudabos biografijos. Po to, pasidalinę į mišrias komandas, mokiniai dalyvavo viktorinoje, kurios metu pagilino  Lietuvos ir gimtinės geografijos ir  etnografijos žinias, analizavo Č.Kudabos knygų ištraukas apie įvairius mūsų krašto kampelius.

Pamokų laikas
Kalendorius
2017 m. gruodžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Lap    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archyvas
Kategorijos