Gimtadienis!

Nugalėjo mūsų gimnazijos komanda

Visus maloniai nustebino žinia, jog rugsėjo mėnesį vykusioje respublikinėje Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus pristatančioje viktorinoje "Pasaulis ir aš", Ia klasės komanda (G. Mančinskaitė, L. Meidutė, K. Suboč, A. Jankovskij, Dž. Karklelis ir L. Vyšnėnas) laimėjo 1-ąją vietą. Viktoriną organizavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, o mūsų mokiniams pasiruošti padėjo geografijos mokytoja Jurgita Politienė. Iš viso renginyje dalyvavo 30 komandų iš įvairių Lietuvos gimnazijų.

„Romeo ir Džiuljeta“ originalo kalba

Pusšimtis gimnazijos mokinių lapkričio 6 d. dalyvavo neįprastoje anglų kalbos pamokoje, kuri vyko Lietuvos rusų dramos teatre. Jaunimo mokytojais tą kartą tapo keliaujančio TNT BRITAIN & ADG EUROPE teatro aktoriai. Menininkai scenoje kūrė įspūdingą dviejų jaunuolių meilės istoriją. Garsaus Renesanso epochos rašytojo ir dramaturgo Viljamo Šekspyro dramos „Romeo ir Džuljeta“ herojai į žiūrovus kreipėsi britiška anglų kalba. Aiškus tarimas, įtaigi ir emocionali vaidyba padėjo perprasti stiprių, ryškių  tragedijos herojų paveikslus bei jų konfliktą. Kitokia pamoka – puiki galimybė tobulėti.

Kelionę į sostinę mokiniams organizavo anglų kalbos mokytoja Jelena Rimkienė

I klasių mokinių tėvų susirinkimas

Vyko I klasių mokinių tėvų susirinkimas „Jūsų vaikas naujoje mokykloje – pirmosios patirtys“

Susirinkimo darbotvarkė:

1. I klasių mokinių kompetencijų diagnostikos rezultatai;
2. I klasių mokiniai gimnazijos kultūros kontekste;
3. Prevencinės programos „Raktai į sėkmę“ įgyvendinimas;
4. Rinkimai į Gimnazijos tarybą.

Kelionė į didžiausią Lietuvos universitetą

Spalio 26 d.grupė trečiokų ir ketvirtokų   viešėjo Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete. Universiteto dėstytojai gimnazistams skaitė paskaitą apie matematikos ir informatikos programas bei šių mokslo sričių žinių pritaikymą gyvenime. Po paskaitos visi apsilankė Matematikos muziejuje, o vėliau vyko į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką. Čia ekskursijos dalyvius pasitiko buvusi gimnazijos auklėtinė Viktorija Pukėnaitė. Ji papasakojo apie rekonstruotas bibliotekos erdves ir naujai įsikūrusią kino salę bei kūrybines dirbtuves.

Išvyka į sostinę

2b klasės mokiniai su auklėtoja Daiva Gaidamavičiene spalio 26 d.  popietę važiavo į Vilnių, aplankė Gedimino kalną, Katedros aikštę, žiūrėjo ir aptarė filmą, sukurtą pagal rašytojos Rūtos Šepetys romaną „Tarp pilkų debesų“.

Ekskursija į UAB „Vilniaus vandenys“

Spalio 25 d. Ia klasės mokiniai kartu su būrelio „Eksperimentinė chemija“  nariais ir chemijos mokytoja Nijole Gudeliene išvyko į UAB „Vilniaus vandenys“ Antavilių vandenvietę. Ten inžinierius technologas papasakojo ir parodė, kaip vanduo pasiekia vartotoją. Šioje vandenvietėje vanduo apvalomas nuo geležies, mangano ir mechaninių priemaišų. Jis minimaliai chloruojamas. Po to mokiniai nuvyko į Sereikiškių parką, kuriame susitiko su laboratorijos vedėja Daiva Uždaviniene. Ji papasakojo, kokie tyrimai atliekami laboratorijoje, nustatant vandens kokybę.  Muziejuje mokiniai išgirdo  vandenviečių atsiradimo istoriją ir pamatė pirmuosius medinius vamzdžius, kuriais kažkada tekėdavo vanduo.

Chemijos mokytoja Nijolė Gudelienė

VOKIEČIŲ KALBOS DIENA

Jau antrus metus iš eilės Švenčionėlių Mindaugo gimnazija aktyviai prisijungia prie Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados Vilniuje, Goethe‘s instituto, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų (AHK), DAAD bei Centrinės užsienio švietimo sistemos valdybos (ZfA) inicijuojamo Vokiečių kalbos dienų projekto „Ö kaip vokiškai?“.

Spalio 23 d. mūsų gimnazijoje  per pertraukas skambėjo vokiškos dainos, per mokyklos radiją buvo pasakojama apie Vokietiją, mokoma vokiečių kalbos.

Per pirmą pamoką buvo surengtas protmūšis „Ką žinau apie Vokietiją?“. Antroje pamokoje mokiniai susipažino su Vokietijos simbolika, istorija, žymiais žmonėmis, papročiais ir tradicijomis. Gimnazijos Facebook paskyroje visai bendruomenei paskelbta viktorina apie Vokietiją. Mokykla tapo vokiečių kalbos mokymosi laboratorija.

Vokiečių kalbos mokytoja Zita Karneckienė

Svečiuose ambasadoje

Grupė Ia ir Ib klasių gimnazistų kartu su anglų kalbos mokytoja J.Rimkiene spalio 23 d. viešėjo JAV ambasadoje Vilniuje. Čia renginio dalyviai daugiau sužinojo apie ambasados veiklos sritis, diplomatų darbo specifiką, pamatė  Amerikos ambasados Lietuvoje darbo kasdienybę.

Maironio diena Kauno universitetinėje Maironio gimnazijoje

Spalio 19 d. gimnazijos maironiečiai su būrelio vadove Ale Krinickiene ir bibliotekininke Marijana Janutiene dalyvavo Lietuvos maironiečių draugijos sambūryje, skirtame Jono Mačiulio-Maironio 156-osioms gimimo metinėms. Ekskursijų, kurias vedė Kauno Maironio gimnazijos maironiečiai, metu aplankytas Maironio muziejus, poeto kapas, kripta, pabuvota Kauno kunigų seminarijoje. Šventinis renginys vyko Maironio gimnazijoje. Veikė Šveicarijos lietuvių bendruomenės fotografijos paroda, kurią pristatė Šveicarijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Jūratė Caspersen.

2018 m. lapkričio mėn.
« Spa