OLWEUS mokykla
Programos

AD apsauga

Gerbiami svetainės lankytojai, svetainėje yra publikuojamos mokykloje vykstančių viešų renginių foto nuotraukos ir asmenų atvaizdai. Asmenys, pageidaujantys pasinaudoti „teise būti pamirštam“ (Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2016/679, 2016 m. gegužės mėn. 24 d.) turėtų kreiptis į svetainės administratorių.

Ukrainos karo pabėgėlių vaikų priėmimas į švietimo įstaigas

Прийом дітей біженців війни з України до навчальних закладів

Ukrainos karo pabėgėlių vaikų priėmimas į švietimo įstaigas
Enrollment of Ukrainian refugees to educational institutions in Lithuania

Kartu iki pergalės! Слава Україні!

IŠDRĮSK KALBĖTI

Rugsėjo 21 d. IIa ir IIb klasių mokiniai dalyvavo kultūros paso edukacijoje „IŠDRĮSK KALBĖTI“. Mokiniai užsiėmime praplėtė savo suvokimą, kaip reikia bendrauti nuo scenos, kokios bendravimo technikos, kiek daug reikia žinoti, siekiant sudominti ir įtikinti auditoriją.

Praktinių užsiėmimų metu, jie sakė kalbas, mokėsi kūrybiškai išsisukti iš nepatogių situacijų, mokėsi kritiškai mąstyti bendraujant su auditorija ir partneriais scenoje, mokėsi nustumti baimes, kurios blokuoja kritinį mąstymą.

Mokytoja Nijolė Vainorienė

Rugsėjo 22-oji – Baltų vienybės diena

Virš girių nušvinta
Balti dienos marškiniai
Ir laukų darbuose
Saulės atrastas žydi
Baltų žemės likimas…

Rugsėjo 22-oji – išlikusių dviejų baltų tautų – lietuvių ir latvių – vienybės diena – paminėta gimnazijos aktų salėje. Maironiečių būrelio, dainos studijos „Melodija“, dainavimo studijos „Gama“, muzikos ir dainavimo studijos „Garsų menas“ nariai tądien atliko poetinę-muzikinę improvizaciją „Tebūnie taip“. Žodžio ir muzikos derme parodyta pagarba baltų kultūrai.

Renginį organizavo maironiečių būrelio vadovė Alė Krinickienė,
dainavimo studijų vadovė Agnė Šalnienė.

PAMINĖTA PASAULINĖ TAIKOS DIENA

RUGSĖJO 21–OJI PASAULINĖ TAIKOS DIENA

Jungtinių tautų organizacija paskelbė rugsėjo 21-ąją Tarptautine taikos diena (iki 2002 m. ši diena buvo minima trečią rugsėjo antradienį). Diena minima nuo 1981 metų.

Jungtinių tautų organizacijos Generalinė asamblėja rekomendavo visoms valstybėms šią dieną laikyti visuotine susitaikymo diena ir net karo metu šią dieną nutraukti karo veiksmus.

Skaitykite toliau »

Biochemijos laboratorijos atidarymas

G. Nalivaikos fotoreportažas. Spustelėję paveikslėlį pateksite į renginio nuotraukų albumą.

Paminėta Tarptautinė raštingumo diena

Rugsėjo 8-oji – Tarptautinė raštingumo diena. Ji Unesco iniciatyva šiemet minima jau 54 kartą. Šią dieną prisimenami ir pagerbiami tie, kurie atnešė pasauliui raštingumą, atkreipiamas dėmesys į tai, jog daugiau nei 780 milijonų pasaulio žmonių yra neraštingi.

Spustelėję paveikslėlį pateksite į renginio nuotraukų albumą.

Jau tapo gražia tradicija gimnazijoje minėti Tarptautinę raštingumo dieną. Lietuvių kalbos ir literatūros pamokose 5-8 klasių mokiniai darė knygos skirtukus, ant kurių užrašė ilgiausią, gražiausią, sudėtingesnės rašybos, rečiau vartojamą lietuvišką žodį, tokiu būdu įtvirtino taisyklingos rašybos įgūdžius ir praturtino savo žodyną. I-IV gimnazijos klasių mokiniai kūrė sentencijas apie kalbą, knygą ir raštą, diskutavo apie raštingumo svarbą kokybiškam žmogaus gyvenimui globaliame pasaulyje, rašė diktantus ir rinko raštingiausią grupės mokinį, prisiminė ir pagerbė tuos, kurie išsaugojo lietuvišką žodį ateities kartoms.

Raštingumas – kiekvieno žmogaus teisė. Kalba, raštas ir skaitymas – pamatinės socialinio bendravimo ir žinių įgijimo priemonės, bet kokio ugdymo pagrindas.

Linkime būti raštingiems.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė
Ramunė Bankauskienė

Rugsėjo 1-osios akimirkos