OLWEUS mokykla
Programos

AD apsauga

Gerbiami svetainės lankytojai, svetainėje yra publikuojamos mokykloje vykstančių viešų renginių foto nuotraukos ir asmenų atvaizdai. Asmenys, pageidaujantys pasinaudoti „teise būti pamirštam“ (Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2016/679, 2016 m. gegužės mėn. 24 d.) turėtų kreiptis į svetainės administratorių.

Priėmimas į Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnaziją

Apie priėmimą į Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnaziją

Dėl ugdymo mišriu ir nuotoliniu būdu

„Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazijos mokymo mišriu ir nuotoliniu ugdymo proceso organizavimo būdu taisykles“.

INFORMACIJA TĖVAMS. Jeigu COVID-19 liga patvirtinta jūsų vaikui

(Atnaujinta 21-02-09)

Ateities inžinieriai

Birželio 2d. Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazija dalyvavo AI projektinių darbų pristatymuose. Iš viso buvo pristatyta virš 400 darbų iš įvairių temų. Mūsų mokiniai pristatė darbus iš Aplinkos apsaugos ir  Dizaino technologijos ir inovacijų temų. Aplinkos apsaugos projektus rengė Orinta K., Paulina Š., Beata K., Fausta R. , Eglė B. Rugilė Ch. ir Kamile V. Dizaino projektus šiemet pristatė Laurynas G., Marijus G., Daumantas G. ir Deividas Č. VGTU dėstytojai įdomius ir kūrybiškus projektus gyrė bei teikė pasiūlymus. Mokiniams buvo įdomu ne tik atlikti ir pristatyti savo darbus, bet ir stebėti kitų dalyvių projektų pristatymus. Visi projekte dalyvavę mokiniai gaus pažymėjimus  ir simbolines  dovanėles. Dėkojame AI koordinatoriui dr. Henrikui Mykolaičiui bei dėstytojams doc. dr. Eglei Marčiulaitienei ir doc. dr. Linui Kūgeliui už pagalbą.

Mokyklos projektų kuratoriai
Alina Bura, Jolanta Klipčiuvienė, Inesa Stvolienė ir Gita Uzialienė

Ia klasės valandėlė

Gegužės 26 dieną Ia kl. mokiniai dalyvavo netradicinėje klasės valandėlėje-susitikime su Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus atstovu K. Nevardausku, kuris papasakojo apie roko muziką sovietmečio Lietuvoje 1965-1985 m.

Kultūros paso renginys „Žmogus ir gamta – natūralūs ir mūsų sukelti pavojai“

Gegužės 25 d. 6a ir 6b klasių mokiniai dalyvavo nuotolinėje paskaitoje „Žmogus ir gamta – natūralūs ir mūsų sukelti pavojai“, kurioje susipažino su unikalia mūsų planeta dėl joje egzistuojančio skysto vandens, gyvybės, protingos civilizacijos.

Kokie pavojai slypi gamtiniuose procesuose, kaip jie nulemia kultūrinę ir civilizacinę raidą, bei kaip jie gali vykti ateityje. Nuo to priklauso viso pasaulio ateitis.

6a kl. mokinės Miglė, Ugnė, Diana

Odisėja `21

Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazijos mokinės Viltė V., Deimantė Š., Orinta K.,  Paulina Š., Miglė B., Sonata A., Augustė C. dalyvavo Žaliosios olimpiados „Odisėja `21“ I etapo praktinės užduoties įgyvendinime  ir pristatyme. Kovoti teko su daug vyresniais gimnazistais, kurie olimpiadoje dalyvauja jau ne vienerius metus. Šiais metais olimpiadoje dalyvavo 89  Lietuvos mokyklos. Olimpiados rezultatai.

Paskutinis skambutis 2021

Renginio akimirkų albumas. Gintaro Nalivaikos nuotr.

Gimnazijos abiturientų sveikinimas „Paskutinio skambučio 2021“ proga

Kultūros paso renginys – protmūšis „Pasakų kovos“

5a klasė balandžio 28 d. ir 5b klasė gegužės 20 d. su auklėtojomis dalyvavo nuotoliniame kultūros paso renginyje protmūšis Pasakų kovos. Žaidimo metu pateikiami klausimai iš vaikų literatūros, Lietuvos istorijos, pasaulio pažinimo sričių: Pasakų kovos, Jono Avyžiaus vaikų pasaulis, Saulės mūšis, Istorinė mozaika 2, ES ir aš. Žaidimai skatina moksleivius įsivertinti savo žinias ir siekti aukštesnių rezultatų.

Mokytoja Nijolė Vainorienė

„SPALVOS. SPALVOS. SPALVOS“

Gegužės 13 ir 18 dienomis gimnazijos pirmų ir antrų klasių mokiniai kartu su klasių auklėtojomis dalyvavo VšĮ Projektų studija direktorės Rasos Vaikutytės edukaciniame užsiėmime „SPALVOS. SPALVOS. SPALVOS“, kurį inicijavo Kultūros paso koordinatorė mokykloje mokytoja Nijolė Vainorienė.

Lektorė pradėjo paskaitą nuo akies sandaros, priminė akies ir smegenų veiklos principus. Mokiniai sužinojo apie spalvų reikšmę: fizikoje – spalvų spektrą, chemijoje – dažų gamybą, muzikoje – šiltų ir šaltų kūrinių skambėjimą, taip pat dailės kūrinio spalvų dermę ir emocinę – psichologinę spalvų reikšmę žmogaus charakteriui. Mokiniai atsakinėjo į pateikiamus klausimus, dalyvavo diskusijoje.

Susitikimas II

2021-05-12  įvyko antrasis NŠA atstovų ir gimnazijos  ,,Kokybės krepšelio“  projekto  bei  veiklos kokybės įsivertinimo grupių susitikimas-konsultacija  dėl veiklos kokybės rizikos vertinimo. Su konsultante Virginija Vaitiekiene  aptartas gimnazijos mokytojų atliktas  „namų darbas“ – veiklos kokybės rizikos vertinimo 3 sričių (Rezultatai, Pagalba mokiniui, Ugdymo(si) procesas. Rezultatai) pasiekti rezultatai.

Atvirkščia pamoka, arba Kad mokiniai nenuobodžiautų pamokoje

Nuotolinio mokymo(si) metu biologijos pamokose susiduriama su įvairiais iššūkiais, priverčiančiais atrasti arba prisiminti būdus ir galimybes, leidžiančias aktualizuoti mokymosi medžiagą taip, kad mokinys aktyviai dalyvautų pamokoje, jam būtų įdomu ir naudinga. Šiam tikslui į pagalbą pasitelktas atvirkštinis mokymasis, t.y. atvirkštinės pamokos. Tai vienas naujausių veiksmingo mokymo(si) būdų. Įprastinėje pamokoje mokytojas yra žinių šaltinis, o atvirkštinis mokymasis eliminuoja jo didaktinį vaidmenį, nes mokiniai pagrindines temos žinias įgyja savarankiškai. Pamokos laiku mokytojas, skyręs praktines užduotis temai įtvirtinti, gilinti, atlieka konsultanto, mentoriaus vaidmenį.

Skaitykite toliau »

2021 m. birželio mėn.