Autoriaus archyvas

Baigėsi stalo teniso varžybos

Gegužės 21 d. pasibaigusio stalo teniso turnyro nugalėtojais tapo Tomas Jutelis iš IV kl. (1 vieta), Aleksandras Mazurkevič iš IV kl.( 2 vieta), Gvidas Rudzinskis iš 1b kl. (3 vieta).

Mokinius varžyboms rengė kūno kultūros mokytoja Daiva Panavienė.

Gimnazistai ir VGTU?

Gegužės 17 dieną Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos mokiniai Mantas Lipinskas, Adrijus Šlajus, Modestas Mikštas, Julius Bankauskas, Eimantas Juozapavičius, Mindaugas Pipiras ir Mantas Janušas su technologijų mokytoja Gita Uzialiene dalyvavo VGTU vykusioje pavasario sesijoje „Naujoji inžinerija“. Renginio tikslas – paskatinti mokinius domėtis naująja inžinerija, jos vystymosi perspektyva bei bendradarbiauti su VGTU. Vaikinai liko sužavėti matytu reginiu ir pasižadėjo patys p kurti naujas įdomias konstrukcijas. Kitais mokslo metais mokytoja kartu su mokiniais planuoja tęsti bendradarbiavimą su šia aukštąja mokykla, dalyvauti universiteto rengiamose paskaitose ir įgytas teorines žinias pritaikyti praktikoje.

Pilietiškumo projektas

Gimnazijos Ia klasės mokiniai, vadovaujant istorijos mokytojai O. Orechovienei, vykdė istorijos – pilietiškumo pagrindų projektą ,,Savivaldos institucijos“. Pasidalinę į grupes, mokiniai rinko medžiagą apie rajono savivaldybės, seniūnijų ir gimnazijos savivaldos veiklą. Gimnazistai lankėsi Švenčionėlių seniūnijoje, domėjosi savivaldybės veikla, ėmė interviu iš buvusių gimnazijos mokinių tarybos narių bei prezidentės. Surinkę ir susisteminę informaciją, gegužės 17d. per pilietiškumo pagrindų pamoką pristatė savo darbus pasirinkta forma. Šis projektas – puiki galimybė suvokti aktyvios veiklos mokyklos bendruomenėje prasmę, pamatyti kasdieninį institucijų darbą, tobulinti bendravimo įgūdžius.

Buvo ketvirti

Ketvirtadienį, gegužės 16 d., Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos stadione vyko jaunojo pasieniečio būrelių sporto žaidynės. Gimnazijos komanda užėmė 4 vietą.

Nenugalimi

Trečiadienį, gegužės 15 d., Pabradėje vyko rajono lengvosios atletikos atskirų rungčių komandinės varžybos. Gimnazijos vaikinų komanda užėmė pirmąją vietą, o merginos antrąją.

Pažintis su profesijomis tęsiasi

Pirmadienį gimnazijos pirmokai vyko į susitikimą su baldininkais. Augustavo kaime įsikūrusioje įmonėje SK UAB „Design“ yra gaminami minkšti baldai. Cecho meistras Romualdas Pipiras mokiniams pasakojo apie tai, kaip ir kada šie baldų gamintojai iš Danijos įsikūrė Švenčionėliuose, koks darbo pobūdis, kokią produkciją gamina, iš kur importuoja žaliavas, kiek uždirba cecho darbininkai, kokie reikalavimai keliami darbuotojams ir t.t. Mokiniai patys pamatė visą gamybos procesą, turėjo galimybę įvertinti jo sudėtingumą ir , matyt, galvojo kaip ir George Santayana: „Gyvenimas – ne spektaklis ir ne šventė; gyvenimas – darbas“.

Už kelionės organizavimą esame dėkingi SK UAB „Design“ gamybos vadovei Janinai Kuodienei.

Projekte dalyvavo pirmokai

Gegužės 14 d. I klasių mokiniai dalyvavo  Švenčionių rajono savivaldybės vykdomame projekte „Nerūkyk – gyvenk sveikiau“. Šį projektą savivaldybė vykdo kartu su VšĮ „Darnaus vystymosi projektai“. Projekto metu vaikai, jaunimas bei jų tėvai (globėjai) turėjo galimybę sulaukti realios pagalbos kovojant su žalingais įpročiais. Sveikos gyvensenos ambasadoriai kiekvienam projekto dalyviui padeda geriau suvokti jo asmeninius gebėjimus bei siekius, imtis iniciatyvos ir stengtis gyventi sveikai- be tabako.

Europos diena

Gegužės 9 dieną gimnazijoje tradiciškai buvo paminėta Europos diena. Gimnazijos antrokų komandos turėjo galimybę pasitikrinti savo žinias ir pasivaržyti tarpusavyje pristatydami ES institucijas ir jų veiklą, įvardindami Europos šalių vėliavas, virtualiai keliaudami po gražiausias Europos vietoves. Renginį vedė geografijos mokytoja J. Politienė.

Protmūšio finalas

Pagaliau įvyko „Protmūšio“ finalas, kuriame tarpusavyje  jėgas išbandė keturios komandos.

I-osios vietos nugalėtojais tapo II c klasės mokinių komanda.

Pažintis su naujausiomis technologijomis

Gegužės 3 dieną trečių klasių mokiniai su matematikos mokytojomis Vida ir Irena vyko į Fizikos instituto mokslų ir technologijų parką Vilniuje. Mokiniai stebėjo ir patys dalyvavo bandymuose. Jie atliko tyrimą su skystu azotu, mokėsi, kaip uždegti laužą be degtukų, susipažino su 3D spausdintuvais, kurie gamina detales iš metalo ir gipso. Gimnazistai taip pat dalyvavo ekskursijoje po lazerių gamyklą EKSPLA. Jie susipažino su gamyklos įkūrimo istorija, sužinojo, kokios šalys perka lazerius, ir patys stebėjo, kaip yra surenkamas lazeris.

2019 m. gegužės mėn.
« Bal