Lankytojai

Autoriaus archyvas

Paminėta Knygnešio diena

Kovo 13 dieną biblioteka kartu su būreliu „Knygų klubas“ šiltai paminėjo Knygnešio dieną. Kažkada raštijos pradžioje ir vienas puslapis buvo laikomas knyga. Tą mintį tarsi praplėtė renginio viešnia, buvusi mūsų gimnazijos moksleivė Gintarė Grašytė, šiandien jau tapusi doktorante ir pati rašanti knygas. Ji kalbėjo ne tik apie savo kuriamus dienoraštinius tekstus apie gamtą, bet ir apie pirmąją mažą knygą „Kas spokso iš uokso?“. Kalbėdama ji paaiškino, kad šiandien knyga – tai ne tik romanai, apsakymai, bet ji įgauna modernų pavidalą, kas irgi laikoma knyga. Knygą galima prakalbinti ir išgirsti garsus, balsus, matyti vaizdus, kuriuos perskaitome mobiliąja įranga. Išleista knyga leidžia išgirsti pelėdų ūkavimą. Kalbėdama, kad visatoje yra visko, ko reikia žmogui, ji nuolat pabrėžė, kad kuriantis žmogus sukuria gilumas, iš kurių yra ko pasisemti, o lėkštumoje nėra ko klausytis. Renginyje dalyvavo Ib ir Ic klasių mokiniai. Jie pajuto, kad kūryba, kūrėjas, teksto rašymas leidžia ilgiau gyventi ir patirti tai, kas gražu. Šiltas Gintarės kalbėjimas įrodė, kad ji pažįsta girios paslaptis ir supranta medžių kalbą. Tai visus sužavėjo.

Debatai tema „Lietuvos istorija yra įkvepianti“

Antroji pamoka – viešieji debatai tema „Lietuvos istorija yra įkvepianti“, skirti Lietuvos šimtmečiui. Maironiečių būrelio nariai debatavo WSDC stiliumi. Teigiantieji   – Lukas Kuleš, Vesta Saulytė, Sonata Gudelaitytė  – stengėsi temą pagrįsti, o neigiantiesiems  – Jokūbui Jurkevičiui, Gabrielei Lavreckytei,  Evelinai Vareikaitei – teko šią temą neigti. Debatus žiūrėję pirmųjų klasių mokiniai teigiančiųjų ir neigiančiųjų pozicijas įvertino apylygiai –  juk nelengva atsakyti į klausimą, ar sudėtinga ir prieštaringa Lietuvos istorija yra  įkvepianti. Tačiau  įkvepia žinojimas – savos tautos, savos šalies  istorija neatsiejama nuo žmogaus dvasinės patirties. Pasiruošti debatams mokiniams padėjo mokytojos Alė Krinickienė ir Daiva Uzialienė.

Šventinis rytas

Kovo 8 dieną pirmoji pamoka buvo šventinė. Renginys „Tu Lietuva, tu mana“ buvo skirtas Kovo 11-osios istorinei datai paminėti. Aktų salė skambėjo nuo ilgesingų patriotinių dainų, skirtų Tėvynei Lietuvai. Renginį vedė I b klasės mokinės Erika Čaikinaitė ir Karolina Karneckaitė. Pamoka baigėsi žodžiais „Aš ♥ Lietuvą“.

Pavasario mugėje

Kovo 3d. mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo Pavasario mugėje Švenčionėlių miesto kultūros  сentre.

 

„Kūrybos kampas 360°“

Vasario 28 d. I – II klasių mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Kūrybinės dirbtuvės „Pasidaryk pats“, kuris vyko Kaune dizaino studijoje „Kūrybos kampas 360°“. Tai erdvė, kurioje vyksta seminarai, diskusijos, filmų peržiūros aplinkos saugojimo bei darnaus vartojimo temomis. Mokiniai aplankė antrinio dizaino daiktų krautuvėlę, kur parduodami kūrybingų žmonių rankomis sukūrti daiktai iš antrinių žaliavų, apžiūrėjo sandėlį, kur sukaupta daugybė antrinės žaliavos, iš kurios galima sukurti įvairių daiktų. Kūrybinėse dirbtuvėse mokiniai turėjo galimybę daiktus "prikelti" antram gyvenimui ar pasigaminti juos iš antrinio panaudojimo žaliavų.

100 dienų…

Vasario 15-ąją dieną gimnazijos sporto salė buvo pasipuošusi piratų atributika. Čia popiet abiturientai linksmai rinkosi švęsti Šimtadienį. Elegantiškai pasipuošę abiturientai turėjo atlikti visai ne pagal aprangos kodą piratų užgaidas: klumpės visai netiko vietoj aukštakulnių batelių, kostiumuotiems vaikinams reikėjo plaukti nepatogiose valtyse ir apskritai daryti tai, ko labai nesinorėjo. Bet už tai nepaprasta piratų dovana – Šimtadienio kruizinis laivas – kalendorius, kurio kiekvienas atvertas kajutės langas primins besibaigiančias mokslo dienas gimnazijoje. O Šimtadienio galingas tortas jau suvalgytas.

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimas

„Šventė, kuri niekada nesibaigia“,- taip galima būtų sakyti apie Nepriklausomybės 100-mečio paminėjimą Lietuvoje ir mūsų gimnazijoje. Vasario 15-ąją dieną ir mūsų gimnazijos bendruomenė rinkosi į aktų salę ir visi džiugiai, nuoširdžiai ir iškilmingai pažymėjo šią istorinę datą. Renginys, prasidėjęs Justino Marcinkevičiaus „Mindaugo“ ištraukos inscenizacija, gimnazijos direktorės istorine sveikinimo kalba ir tęsiamas nepaprastai gražių gimnazistų dainų, mokytojos istorinės pamokos, Nepriklausomybės akto signatarų prisiminimu ir besibaigiąs vėl Justino Marcinkevičiaus „Mažvydo“ ištraukos skaitymu, visus nuteikė pakiliai, patriotiškai. Kai vedėjai (Karina Pokaliuk ir Lukas Kuleš) pakvietė bendruomenę vaišintis lietuviška duona, sūriu ir medumi, iš tikrųjų pajutome „medaus… skonį“, užuodėme… „šieno ir liepynų kvapą“. Labai gražiai pasipuoštos gimnazijos erdvės džiugino visus ir nuteikė tęsti šventę ištisus metus. Prasmingos naujo šimtmečio pradžios, gerų darbų mylimai Lietuvai.

„Raktai į sėkmę“

2018 m. sausio 25-26 dienomis gimnazijos 20 –ties pedagogų grupė sėkmingai dalyvavo 16 akademinių valandų seminare „Raktai į sėkmę“. Jį vedė LIONS QUEST programos instruktorius VšĮ LIONS QUEST LIETUVA direktorius, psichiatras Linas Slušnys. Pedagogai turėjo galimybę teoriškai susipažinti su XXI amžiaus socialines ir emocines kompetencijas ugdančia programa bei praktikoje įgyvendinti kelias kūrybines užduotis įvairiose įstaigose. Seminaras buvo pakankamai įdomus ir vertingas. 

„Atmintis gyva, nes liudija…“

Švenčionių r. Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos bendruomenė organizavo Sausio 13-osios, Laisvės gynėjų dienos, minėjimą pirmos pamokos metu ir prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija…“

Metų paskaita – lituanistui

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Alė Krinickienė dalyvavo gruodžio 28 d. Vilniaus universitete vykusiame  Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Ugdymo plėtotės centro organizuotame tradiciniame  renginyje „Metų paskaita – lituanistui“. Metų paskaitą „Lietuvių avangardas: valia ir vėjas“ skaitė literatūrologas, eseistas ir poetas doc. dr. Mindaugas Kvietkauskas. Po paskaitos – įspūdinga dainuojamosios poezijos valanda  su aktorium, bardu  Giedriumi  Arbačiausku.

Mokytoja Alė Krinickienė apdovanota Ugdymo plėtotės centro Padėka.

Pamokų laikas
Kalendorius
2018 m. kovo mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Vas    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archyvas
Kategorijos