Autoriaus archyvas

Žvaigždžių lietus 2018

Šiandien lijo žvaigždėmis. Už ką dėkojome ir plojome sau ir kitiems? Už tai, kad šiandien jaučiamės didesni, protingesni, turtingesni vidumi…

Literatūros pamoka netradicinėje erdvėje, skirta Lietuvos 100- mečiui

Birželio 7 d. Švenčionėlių miesto bibliotekos skverelyje vyko skaitymai „Lietuva poezijoje“, skirti Lietuvos 100- mečiui. Pamokoje, kurią vedė lietuvių kalbos mokytoja Alė Krinickienė, dalyvavo I a ir II a klasių mokiniai. Skambėjo Maironio, S. Nėries, P Širvio, L. Andrėkaus, B. Brazdžionio ir kitų poetų eilės apie tėvynės praeitį, žmogaus ir tėviškės,  gimtinės ryšį, apie viltį ir tikėjimą tėvynės ateitimi. Skaitymus apibendrino gimnazijos bibliotekininkė Marijana Janutienė ir Švenčionėlių bibliotekos vedėja Stasė Busilienė.

Lietuvių kalbos mokytojų metodinė diena, skirta rašytojo V. M. Putino 125-sioms gimimo metinėms

Gegužės 16 d.   įvyko  metodinis renginys – rajono mokinių Apskritojo stalo diskusija impromtu apie V. Mykolaičio -Putino romaną „Altorių šešėly“, kurios    tikslas – siejant su galimais teminiais kontekstais aptarti romane gvildenamas  problemas. Diskusijoje, kurią moderavo abiturientė Vytautė Rukšėnaitė, aktyviai dalyvavo tiek gimnazistai, tiek svečiai – Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos mokiniai. Renginį paįvairino būsimų gimnazistų, Švenčionėlių progimnazijos septintokų,  piešinių pagal V. M. Putino eilėraščių ciklą „Mano mėnesiai“ pristatymas.

Renginį inicijavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Asta Činčikienė ir lietuvių kalbos mokytoja Alė Krinickienė.

Būsimi gimnazijos mokiniai

Gegužės 10 d. gimnazijoje vyko atvirų durų diena, kurios metu būsimi gimnazijos mokiniai susipažino su gimnazija.

Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas

Gegužės 10 d. gimnazijoje lankėsi atstovai iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo. Susitikimo metu pareigūnai pristatė pataisos pareigūno darbo įstaigoje specifiką, socialines garantijas, karjeros bei tobulėjimo galimybes ir pateikta informacija, kaip nemokamai studijuojant pagal pataisos pareigūno profesinio mokymo programą per 9 mėnesius įgyti pataisos pareigūno profesinę kvalifikaciją, atsakė į gimnazistų klausimus.

Netradicinė pamoka, skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai

Gegužės 9 d. įvyko gimnazijos bibliotekininkių  Marijanos  Janutienės ir Astos Lapėnienės inicijuotas projekto „Gimtinė pasaulėvokoje“ renginys- netradicinė pamoka  Kaltanėnuose  tema „Mes didžiuojamės mūsų rajono knygnešiais“, skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Pamokoje- išvykoje dalyvavo II a klasės mokiniai su lietuvių  kalbos mokytoja Ale Krinickiene. Autentiškos informacijos apie istorinę  atmintį saugančius objektus – knygnešio Jono Burbos kapą Kaltanėnų kapinėse, Kaltanėnų turgaus aikštę bei dvarvietę ir neogotikinę Šv. Mergelės Marijos Angeliškosios bažnyčią –  pateikė  geografijos mokytoja Jūratė Guigienė.

JAV ambasadoje Lietuvoje

Gegužės 8 dieną 1a klasė buvo edukacinėje kelionėje į Amerikos ambasadą. Klasė išklausė paskaitos apie nacionalinius parkus Amerikoje, susipažino su mainų programomis bei sužinojo apie vasaros stovyklas Amerikoje.

Lietuvos karo akademija

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos atstovai pasakojo mokiniams apie tai, kaip šioje akademijoje universitetinės studijos derinamos su kariniu pasirengimu. Pirmo kurso studentai papasakojo apie savo dienotvarkę, pristatė laisvalaikio leidimo galimybes. Mokiniai susipažino su stojimo ir studijavimo tvarkomis, uždavė jiems aktualius klausimus.

Kūrybos pavasaris

Austėja Čirikaitė (IIa kl.), Ignas Malčanovas (IIc kl.) ir Ramunė Vilkoitytė (IIIa kl.) dalyvavo respublikiniame festivalyje „Kūrybos pavasaris“, kuriame pristatė savo kūrybą ir gavo padėkos raštus. Festivalis vyko Radviliškio rajone, Komaro dvare,  po jo mokiniai aplankė ir Burbiškio dvarą, kur svajones glostė įvairiaspalviai tulpių žiedai.

Spektaklyje

Gegužės 3 d. grupė Ia, Ib ir IIa klasės mokinių su lietuvių kalbos mokytoja Ale Krinickiene ir bibliotekininke Marijana Janutiene lankėsi VU, kur žiūrėjo universiteto dramos teatro spektaklį „Margiris“ pagal Kazio Inčiūros pjesę. Visiems patiko  spektaklis apie legendinius Pilėnų gynėjus, skirtas Lietuvos Valstybės šimtmečiui.

2018 m. liepos mėn.
« Bir