OLWEUS mokykla
Programos
Projektai

AD apsauga

Gerbiami svetainės lankytojai, svetainėje yra publikuojamos mokykloje vykstančių viešų renginių foto nuotraukos ir asmenų atvaizdai. Asmenys, pageidaujantys pasinaudoti „teise būti pamirštam“ (Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2016/679, 2016 m. gegužės mėn. 24 d.) turėtų kreiptis į svetainės administratorių.

Lankytojai

Archyvas ‘Projektai’ Kategorija

Ateities inžinieriai

Birželio 2d. Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazija dalyvavo AI projektinių darbų pristatymuose. Iš viso buvo pristatyta virš 400 darbų iš įvairių temų. Mūsų mokiniai pristatė darbus iš Aplinkos apsaugos ir  Dizaino technologijos ir inovacijų temų. Aplinkos apsaugos projektus rengė Orinta K., Paulina Š., Beata K., Fausta R. , Eglė B. Rugilė Ch. ir Kamile V. Dizaino projektus šiemet pristatė Laurynas G., Marijus G., Daumantas G. ir Deividas Č. VGTU dėstytojai įdomius ir kūrybiškus projektus gyrė bei teikė pasiūlymus. Mokiniams buvo įdomu ne tik atlikti ir pristatyti savo darbus, bet ir stebėti kitų dalyvių projektų pristatymus. Visi projekte dalyvavę mokiniai gaus pažymėjimus  ir simbolines  dovanėles. Dėkojame AI koordinatoriui dr. Henrikui Mykolaičiui bei dėstytojams doc. dr. Eglei Marčiulaitienei ir doc. dr. Linui Kūgeliui už pagalbą.

Mokyklos projektų kuratoriai
Alina Bura, Jolanta Klipčiuvienė, Inesa Stvolienė ir Gita Uzialienė

Susitikimas II

2021-05-12  įvyko antrasis NŠA atstovų ir gimnazijos  ,,Kokybės krepšelio“  projekto  bei  veiklos kokybės įsivertinimo grupių susitikimas-konsultacija  dėl veiklos kokybės rizikos vertinimo. Su konsultante Virginija Vaitiekiene  aptartas gimnazijos mokytojų atliktas  „namų darbas“ – veiklos kokybės rizikos vertinimo 3 sričių (Rezultatai, Pagalba mokiniui, Ugdymo(si) procesas. Rezultatai) pasiekti rezultatai.

Atvirkščia pamoka, arba Kad mokiniai nenuobodžiautų pamokoje

Nuotolinio mokymo(si) metu biologijos pamokose susiduriama su įvairiais iššūkiais, priverčiančiais atrasti arba prisiminti būdus ir galimybes, leidžiančias aktualizuoti mokymosi medžiagą taip, kad mokinys aktyviai dalyvautų pamokoje, jam būtų įdomu ir naudinga. Šiam tikslui į pagalbą pasitelktas atvirkštinis mokymasis, t.y. atvirkštinės pamokos. Tai vienas naujausių veiksmingo mokymo(si) būdų. Įprastinėje pamokoje mokytojas yra žinių šaltinis, o atvirkštinis mokymasis eliminuoja jo didaktinį vaidmenį, nes mokiniai pagrindines temos žinias įgyja savarankiškai. Pamokos laiku mokytojas, skyręs praktines užduotis temai įtvirtinti, gilinti, atlieka konsultanto, mentoriaus vaidmenį.

Skaitykite toliau »

Puodukai su mokinių piešiniais

1a klasės mokiniai kovo-balandžio mėnesiais dalyvavo Švenčionėlių miesto bendruomenės projekte „Įžymios Švenčionėlių miesto vietos“. Vaikai, besimokydami nuotoliniu būdu, dailės pamokų metu, susipažino su įžymiomis viso Švenčionių rajono vietovėmis ir jose esančiais objektais. Pamokose piešė Švenčionėlių Šv. Edvardo bažnyčią ir geležinkelio stotį. Vaikų piešiniai buvo nuskenuoti ir perkelti ant molinių puodukų. Kiekvienas vaikas gavo po puoduką su savo piešiniu. Puodukai buvo padovanoti Švenčionių r. savivaldybės darbuotojams. Vykdyti projektą padėjo 1a klasės mokinės mama Lina Lamauskienė.

Susitikimas I

2021-04-28 įvyko pirmasis NŠA atstovų ir gimnazijos  „Kokybės krepšelio“  projekto  bei  veiklos įsivertinimo grupių susitikimas-konsultacija  dėl veiklos kokybės rizikos vertinimo. Susitikimo metu  su Vida Kamenskiene ir Virginija Vaitiekiene aptarti pokyčiai gimnazijoje bei veiklos kokybės rizikos vertinimo rodiklių įgyvendinimo fiksavimas.

Netradicinė penktokų pažintis su pasaulio tautų dainomis

Balandžio 27 d. Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazijos 5a klasėje vyko atvira muzikos pamoka „Pasaulio tautų dainos“. Mokiniai solfedžiavo, prisiminė anksčiau klausytas dainas, įvardijo, kurių tautų dainos buvo gražiausios.

Skaitykite toliau »

Svečiuose pas kalbos dalis

Balandžio mėnesį penktokai lankėsi kalbos dalių namuose, domėjosi, tyrinėjo, kaip vienuolika kalbos dalių draugauja vienos su kita, bandė suprasti jų tarpusavio santykius. Kalbos dalys – it kokios pasakų fėjos. Jos keičia savo formą, pavidalą, todėl norėdamas jas pažinti turi būti labai budrus ir atidus.

Skaitykite toliau »

Kolegialus grįžtamasis ryšys – komandinio mokytojų darbo veiksmingas metodas

Siekiant tobulinti ugdymo kokybę, vienas iš labiausiai pasiteisinančių komandinio darbo metodų yra kolegialus grįžtamasis ryšys, kurio dėmesio centre yra pamoka ir mokinių bei mokytojo mokymasis.

Skaitykite toliau »

Atrakinti spyną galima ir matematikos pamokoje!

Balandžio 22 d. 6b klasės mokiniams nuotoliniu būdu ZOOM platformoje vyko atvira kolegiali pamoka apie koordinačių sistemą „Surask raktą ir pabėk iš koordinačių sistemos kambario“.

Pamokos medžiaga buvo pateikta SMART Notebook programa ir demonstruojama ekrane, mokiniai atliko „Google Classroom“ platformoje pateiktas užduotis, įsivertino naudodamiesi „Mentimeter“ programėle. Šeštokai buvo aktyvūs kartodami, kas sudaro koordinačių sistemą, kaip joje žymimi taškai arba užrašomos pažymėtų taškų koordinatės, gerai atliko paskirtas užduotis – parašė pažymėtų objektų koordinates, atrakino spynas.

Po mokinių įsivertinimo ir refleksijos galima spręsti, kad mokiniai pamoką suprato, pamoka jiems patiko, o svarbiausia buvo pasiektas pamokos uždavinys – pakartota koordinačių sistema ir atrakinta bent viena spyna.

Matematikos mokytojos metodininkės
Rasa Nalivaikienė ir Janina Mikėnienė

Ar tikrai Australijoje žmonės vaikšto žemyn galva?

Į šį klausimą geografijos pamokoje balandžio 28 dieną bandė atsakyti 7b klasės mokiniai.

Pamoka prasidėjo mįsle – „Kas slepiasi dėžutėje?“  Nesunki pasirodė mįslė, jau po kelių akimirkų visiems drauge pavyko atspėti, kad dėžutėje slepiasi kengūriukas – Australijos simbolis. Nuo jo ir prasidėjo mokinių virtuali kelionė po šį mažiausią, bet išskirtinį žemyną. Veiklų pamokoje nestigo – mokiniai grupėse nagrinėjo pateiktus informacijos šaltinius, peržiūrėjo vaizdo medžiagą, tarėsi ir diskutavo. Kiekviena grupė pasiruošė ir pasidalino trumpu pasakojimu apie Australijos ypatingą geografinę padėtį ir gamtos ypatumus. Pamokos laikas prabėgo nejučia, tiek daug vaikams norėjosi pasakyti, kad nedaug laiko liko ir savo rezultatų apmąstymui, pasidalinimui emocijomis. Pamokos apibendrinimui tiko programėlė „Menti“, kur mokiniai, įrašę savo mintis apie pamokos pradžioje iškeltą klausimą, gavo visą sakinių debesį. Taip pat kiekvienas įrašydamas sėkmės paslaptį pasimatavo savo sėkmę.

Ar pavyko ši pamoka? Tikrai taip, nes mokymasis tyrinėjant buvo ir bus veiksmingiausias mokymo(si) metodas.

Biologijos, geografijos, gamtos ir žmogaus mokytoja metodininkė
Irena Kaniušienė

Pamokų laikas

1. 08.00 - 08.45
2. 08.55 - 09.40
3. 09.50 - 10.35
4. 10.55 - 11.40
5. 12.00 - 12.45
6. 13.05 - 13.50
7. 14.00 - 14.45
8. 14.55 - 15.40

Kalendorius
2021 m. rugsėjo mėn.
Pr A T K Pn Š S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Archyvas
Kategorijos