Mokyklos g. 24, Švenčionėliai, LT-18220 Švenčionių r.
+370 387 31312
rastine@skmg.lt

Kategorija: Mano mokymosi kelias

Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazijos svetainė

Asmenybės charakterio ugdymas ekstremaliomis sąlygomis

Kada užauga žmogus? Kada subręsta suvokimas: o ką galiu ištverti aš? Ar man pavaldus baimės jausmas? Ar galiu išdrįsti priimti ne tik gyvenimo išbandymus, bet ir supratimą: galiu, nes reikia.

Šv. Martyno šviesos galia – žmogaus gyvenimo prasmės ieškojimas

Simboliška, kad šv. Martyno dieną 7b klasės mokiniams buvo organizuota integruota tikybos-etikos pamoka „Šv. Martyno šviesos galia – žmogaus gyvenimo prasmės ieškojimas“. Planuodamos pamoką mąstėme, kaip pamokos temą aktualizuoti šiuolaikiniam paaugliui. Mokiniai tam tikrą informaciją apie šv. Martyną turėjo iš pradinių klasių tikybos pamokų kurso. Norėjosi, kad pamokos turinys nebūtų tik pakartota informacija, o susieta…
Read more

Technologijos žmogaus gyvenime

Kokia pamoka mokiniams įdomi, naudinga ir įsimintina? Mokiniai teigė, kad jiems įdomu tai, kas netradiciška, linksma ir galima atlikti patiems. Įvertinę mokinių norus, juos suderinę su programomis, pateikėme siūlymą praktiškai netradicinėse erdvėse paanalizuoti, kur ir kaip žmogaus kasdienybėje taikomos biotechnologijos bei kitos technologijos. Todėl veiklas 5a ir 6 a klasių mokiniams pasirinkome Trakų šokolado fabrike…
Read more

Gimtojo krašto vingiais

Edukacinės išvykos papildo mokinių kasdienybę atradimais, bendravimu, naujais potyriais ir įspūdžiais. Mokydamiesi už mokyklos ribų, mokiniai gali teorines žinias pritaikyti praktikoje, pajusti gilesnę mokymosi prasmę. Tokios pamokos yra daug efektyvesnės, paveikesnės ir turi didesnę išliekamąją vertę.

Gintaro kelias

Spalio 29-30 dienomis 12-ų klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje-ekskursijoje „Gintaro kelias“ Palangos gintaro muziejuje. Dviejų valandų integruoto lietuvių kalbos, istorijos, chemijos, geografijos bei anglų kalbos užsiėmimo tikslas – supažindinti mokinius su senuoju „gintaro keliu“ ir šiuolaikine gintaro amuletų interpretacija.

Renesanso idėjų atspindžiai Lietuvos kultūroje ir literatūroje

11a ir 11b klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje-ekskursijoje „Renesanso idėjų atspindžiai Lietuvos kultūroje ir literatūroje“. Edukacinė išvyka – įvadas į pamokų ciklą „Renesansas ir reformacija Lietuvos kultūroje, istorijoje ir literatūroje“.

Dangaus kūnai baltų pasaulėvokoje, mitologijoje, literatūroje ir tautodailėje

Spalio 20 dieną mokytojos Ramunė Bankauskiene ir Irena Ulevičiene organizavo edukacinę išvyką – pamoką ,,Dangaus kūnai baltų pasaulėvokoje, mitologijoje, literatūroje ir tautodailėje“ 7a klasės mokiniams kaimyniniame Molėtų rajone.

Baltų kultūros pažinimo keliu

9a ir 9b klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje-ekskursijoje „Baltų kultūros pažinimo keliu“. Integruoto lietuvių kalbos ir literatūros, kūno kultūros, istorijos užsiėmimo tikslas – supažindinant mokinius su vieninteliu Lietuvoje Baltų dievų muziejumi Naisiuose, pirmuoju Lietuvoje ir Latvijoje interaktyvaus baltų kultūros populiarinimo centru Šiauliuose, atrinkti pagrindinius baltų kultūros faktus, skatinti mokinių fizinį aktyvumą.

Kultūros atspindžiai Vilniaus senamiestyje

Kaip sudominti informacijos pertekliuje gyvenantį paauglį Lietuvos paveldu – tai iššūkis mokytojams, organizuojantiems mokinių išvykas. Pelnyti 8a ir 8b klasių mokinių dėmesį šį kartą pavyko išvyką pavertus kolegialia pamoka už gimnazijos ribų – mokiniai išvyko į Vilnių.

„Lobyno žemėlapis“

3a ir 3b klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje-ekskursijoje Bažnytinio paveldo   muziejuje. Pamoka prasidėjo ekskursija „Kodėl vienuoliai slėpė lobius?“, kurios metu mokiniai  apžiūrėjo nuostabias Vilniaus arkikatedros lobyno vertybes. Iš gidės pasakojimų vaikai sužinojo, kad valdovai, didikai, vyskupai vos įsteigtai katedrai dovanojo prabangius liturginius reikmenis: kryžius, taures, relikvijorius, monstrancijas. Ekskursijos pabaigoje vaikai turėjo rasti  lobį. Įdėmiai klausydami…
Read more