Lankytojai

Archyvas 18-09

Europos kalbų diena

Minėdami Europos kalbų dieną, suprantame, kokių privalumų suteikia anglų kalbos mokėjimas. Eimantas Juozapavičius (IIa) papasakojo apie vasaros stovyklą Amerikoje, į kurią  jis pateko dėl to, kad puikiai moka anglų kalbą. Stovyklą organizavo Baltijos šalių JAV ambasados.

Anglų k. mokytoja metodininkė Jelena Rimkienė

Rugsėjo 26 d. po 3 pamokų I-II klasių mokiniai buvo pakviesti į kelionę po Anykščių šilelį. Trumpos ekskursijos metu mokiniai klausėsi   A.Baranausko poemos  „Anykščių šilelis“ ištraukų šešiomis Europos kalbomis. Sužinojo, kad šis žymus kūrinys  išverstas į 11 Europos kalbų, o fragmentai į dar  7,  išmoko poemoje aprašytų medžių ir grybų pavadinimų keliomis kalbomis 

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Asta Činčikienė

Viktorina „Aš ir pasaulis“

Rugsėjo 26 d. Ia klasės gimnazistai dalyvavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centro inicijuotoje viktorinoje „Aš ir pasaulis“. Renginio tikslas supažindinti moksleivius su globaliomis pasaulio problemomis ir panagrinėti Darnaus pasulio vystymosi tikslus. 1-ąją vietą viktorinoje (surinkę 16 taškų iš 20 galimų) laimėjo „Aitvariuko“ komanda: G. Mančinskaitė, L. Meidutė, Dž. Karklelis, L. Vyšnėnas, A. Jankovskij ir K. Suboč. 

Mokytoja metodininkė Jurgita Politienė

 

Jaunųjų gimnazijos pasieniečių sėkmė

Gimnazijoje veikiančio „Jaunųjų pasieniečių“ būrelio nariai dalyvavo Lietuvos karo akademijos iššūkių rungtyse. Fortūna nusišypsojo trims mūsų gimnazistams. A. Andrejeva užėmė I vietą, A. Saveljev II vietą, M. Gudelis III vietą.

Kūno kultūros mokytojas metodininkas Mindaugas Švereika

Mindaugo gimnazijos gimnazistai buvo BAIMĖS laboratorijoje

Rugsėjo 21 d. Švenčionėlių Mindaugo gimnazijoje vyko projektas "Baimės laboratorija – jaunimas kalba". Renginio tikslas – skatinti vaikų saviraišką, pozityvią socializaciją, nevyriausybinių organizacijų ir švietimo įstaigų bendradarbiavimą. Grupės užsiėmimus Ib klasės mokiniams vedė Vilniaus atviro jaunimo centro "Mes" komanda – trys kvalifikuotos specialistės: psichologė psichoterapeutė Virginija Mikėnienė , emocinio intelekto Lietuvoje lektorė ir teatro pedagogė Audronė Masiukienė bei dailės pedagogė Skaidrė Butnoriutė.

Read the rest of this entry »

Pilietiškumo pamoka Atminties keliu

Rugsėjo 21 d. mokytoja Daiva Uzialienė su II c klasės mokiniais aplankė Platumų kaimo miške žydų sušaudymo vietą, kur vyko pilietiškumo pamoka apie holokaustą Lietuvoje, bei pagerbė žuvusiųjų atminimą. Gimnazistai išdėliojo iš akmenukų Švenčionėlių vardą bei atidžiai klausė mokytojos pasakojimo (iš liudininkų prisiminimų) apie baisų žydų tautos masinį naikinimą. Mokytoja Onutė Orechovienė ir Ia klasės mokiniai Švenčionėlių vardą sudėliojo iš akmenukų JIDIŠ kalba. 

Read the rest of this entry »

Baltų vienybės diena

„Saulės ir žemės jungtys“ – taip pavadinta improvizacija, kurioje dalyvavo I-III klasių mokiniai,  skirta Baltų vienybės dienai paminėti – vyko rugsėjo 21d. gimnazijos aktų salėje. Renginį organizavo maironiečių būrelio vadovė Alė Krinickienė, bibliotekininkės Marijana Janutienė ir Asta Lapėnienė.

Judėk

Rugsėjo 16–22 dienomis visoje Europoje vyksta judumo savaitės renginiai. 
2018 metų Europos judumo savaitės tema – Pasirink ir judėk.
Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos mokiniai taip pat įsiliejo į šios judėjimo kampanijos dalyvių gretas.
Daugiau kaip pusšimtis gimnazistų trečiadienį, rugsėjo 19 dieną, apie pusę aštuonių ryto, rinkosi prie kultūros namų.
Su kūno kultūros mokytojais  Daiva Panaviene ir Mindaugu Švereika  iš miesto centro pajudėjo  gimnazijos link. Vieni važiavo dviračiais, kiti ėjo pėstute. Visų nuotaika buvo puiki. Judėjimas iš tiesų žmonėms teikia energjos ir džiaugsmo.

Read the rest of this entry »

Konstitucijos egzaminas 2018

Informacija apie Konstitucijos egzaminą 2018.

International Emigration Hackaton – kas tai?

Rugsėjo 15 dieną Europos namuose vyko tarptautinis renginys, kurio tikslas – kalbėti svarbia Lietuvai ir kitoms Baltijos šalims tema – emigracija. 
Noriu su jumis pasidalinti šio renginio, kuriame dalyvavau, įspūdžiais.
Renginio pradžioje Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos atstovai papasakojo apie emigraciją Baltijos šalyse bei pristatė emigruojančių žmonių amžiaus statistiką ir tikslus. Po pristatymo renginio vedėjai Marius Ulozas ir Nerijus Miginis uždavė lektoriams keletą klausimų, į kuriuos gavo aiškius ir išsamius atsakymus. Kita užduotis buvo apibrėžti vieną svarbiausių emigracijos (ar su ja susijusių) problemų ir padėti mūsų šalims ją spręsti. Kadangi renginys tarptautinis, buvo be galo įdomu diskutuoti su lenkais, ukrainiečiais ir latviais. 

Read the rest of this entry »

Mindaugo gimnazijos gimnazistai – aktyvūs akcijos „World Cleanup Day“ dalyviai

Rugsėjo 15d. vykusioje didžiausioje pasaulyje pilietinėje aplinkos tvarkymo akcijoje dalyvavo ir Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos bendruomenės nariai.
II b klasės mokiniai kartu su auklėtoja Daiva Gaidamavičiene, Zita Karneckienė su auklėtiniais, 1b gimnazistais, bei Mindaugas Švereika kartu su mokiniais darbavosi Aukštaitijos nacionalinio ir Sirvėtos regioninio parkų teritorijoje. Darbo buvo išties daug. Reikėjo surinkti kalnus šiukšlių bei įvairių buitinių atliekų, išmėtytų ir išbarstytų  parkuose. Energija ir  entuziazmas  padėjo susidoroti su užduotimi – sutvarkyti parkus. Parkų darbuotojai neliko skolingi. Jie mokiniams surengė edukacinę programą, kurios metu susipažindino mokinius su parkų kraštovaizdžiu, gamtine ekosistema, išlikusia autentiška struktūra, gamtos ir kultūros paveldo vertybėmis.

Read the rest of this entry »

Pamokų laikas

1. 08:00 - 08:45
2. 08:55 - 09:40
3. 09:50 - 10:35
4. 10:55 - 11:40
5. 11:50 - 12:35
6. 12:55 - 13:40
7. 13:50 - 14:35
8. 14:45 - 15:30

Kalendorius
2018 m. rugsėjo mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Rgp   Spa »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archyvas
Kategorijos