Lankytojai

Archyvas 18-10

I klasių mokinių tėvų susirinkimas

Vyko I klasių mokinių tėvų susirinkimas „Jūsų vaikas naujoje mokykloje – pirmosios patirtys“

Susirinkimo darbotvarkė:

1. I klasių mokinių kompetencijų diagnostikos rezultatai;
2. I klasių mokiniai gimnazijos kultūros kontekste;
3. Prevencinės programos „Raktai į sėkmę“ įgyvendinimas;
4. Rinkimai į Gimnazijos tarybą.

Kelionė į didžiausią Lietuvos universitetą

Spalio 26 d.grupė trečiokų ir ketvirtokų   viešėjo Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete. Universiteto dėstytojai gimnazistams skaitė paskaitą apie matematikos ir informatikos programas bei šių mokslo sričių žinių pritaikymą gyvenime. Po paskaitos visi apsilankė Matematikos muziejuje, o vėliau vyko į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką. Čia ekskursijos dalyvius pasitiko buvusi gimnazijos auklėtinė Viktorija Pukėnaitė. Ji papasakojo apie rekonstruotas bibliotekos erdves ir naujai įsikūrusią kino salę bei kūrybines dirbtuves.

Read the rest of this entry »

Išvyka į sostinę

2b klasės mokiniai su auklėtoja Daiva Gaidamavičiene spalio 26 d.  popietę važiavo į Vilnių, aplankė Gedimino kalną, Katedros aikštę, žiūrėjo ir aptarė filmą, sukurtą pagal rašytojos Rūtos Šepetys romaną „Tarp pilkų debesų“.

Ekskursija į UAB „Vilniaus vandenys“

Spalio 25 d. Ia klasės mokiniai kartu su būrelio „Eksperimentinė chemija“  nariais ir chemijos mokytoja Nijole Gudeliene išvyko į UAB „Vilniaus vandenys“ Antavilių vandenvietę. Ten inžinierius technologas papasakojo ir parodė, kaip vanduo pasiekia vartotoją. Šioje vandenvietėje vanduo apvalomas nuo geležies, mangano ir mechaninių priemaišų. Jis minimaliai chloruojamas. Po to mokiniai nuvyko į Sereikiškių parką, kuriame susitiko su laboratorijos vedėja Daiva Uždaviniene. Ji papasakojo, kokie tyrimai atliekami laboratorijoje, nustatant vandens kokybę.  Muziejuje mokiniai išgirdo  vandenviečių atsiradimo istoriją ir pamatė pirmuosius medinius vamzdžius, kuriais kažkada tekėdavo vanduo.

Chemijos mokytoja Nijolė Gudelienė

VOKIEČIŲ KALBOS DIENA

Jau antrus metus iš eilės Švenčionėlių Mindaugo gimnazija aktyviai prisijungia prie Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados Vilniuje, Goethe‘s instituto, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų (AHK), DAAD bei Centrinės užsienio švietimo sistemos valdybos (ZfA) inicijuojamo Vokiečių kalbos dienų projekto „Ö kaip vokiškai?“.

Spalio 23 d. mūsų gimnazijoje  per pertraukas skambėjo vokiškos dainos, per mokyklos radiją buvo pasakojama apie Vokietiją, mokoma vokiečių kalbos.

Per pirmą pamoką buvo surengtas protmūšis „Ką žinau apie Vokietiją?“. Antroje pamokoje mokiniai susipažino su Vokietijos simbolika, istorija, žymiais žmonėmis, papročiais ir tradicijomis. Gimnazijos Facebook paskyroje visai bendruomenei paskelbta viktorina apie Vokietiją. Mokykla tapo vokiečių kalbos mokymosi laboratorija.

Vokiečių kalbos mokytoja Zita Karneckienė

Svečiuose ambasadoje

  Grupė Ia ir Ib klasių gimnazistų kartu su anglų kalbos mokytoja J.Rimkiene spalio 23 d. viešėjo JAV ambasadoje Vilniuje. Čia renginio dalyviai daugiau sužinojo apie ambasados veiklos sritis, diplomatų darbo specifiką, pamatė  Amerikos ambasados Lietuvoje darbo kasdienybę.

Read the rest of this entry »

Maironio diena Kauno universitetinėje Maironio gimnazijoje

Spalio 19 d. gimnazijos maironiečiai su būrelio vadove Ale Krinickiene ir bibliotekininke Marijana Janutiene dalyvavo Lietuvos maironiečių draugijos sambūryje, skirtame Jono Mačiulio-Maironio 156-osioms gimimo metinėms. Ekskursijų, kurias vedė Kauno Maironio gimnazijos maironiečiai, metu aplankytas Maironio muziejus, poeto kapas, kripta, pabuvota Kauno kunigų seminarijoje. Šventinis renginys vyko Maironio gimnazijoje. Veikė Šveicarijos lietuvių bendruomenės fotografijos paroda, kurią pristatė Šveicarijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Jūratė Caspersen.

Read the rest of this entry »

Rudeninė talka

Penktadienį, rugsėjo 19 d., gimnazijos bendruomenė susitelkė tvarkyti aplinką.

Projektas tęsiasi

 Prieš mėnesį  trečiokai dalyvavo Švenčionių rajono savivaldybės organizuojamame projekte „Sveikos gyvensenos skatinimas Švenčionių rajone.“ Užsiėmimus jaunimui vedė patyrę Lyderystės akademijos Whatansu komandos lektoriai. Šį kartą jie pasikvietė IIc ir IIb klasės mokinius ir jų auklėtojas – D. Panavienę ir D. Gaidamavičienę. „Įspūdis stiprus ir įkvepiantis,“ – savo mintimis po žygio dalijosi gimnazistai ir nuoširdžiai rekomendavo pirmokams dalyvauti  sveikos gyvensenos ir pozityvaus mąstymo ugdymo programos renginiuose, kuriuos veda Olegas Koršunovas ir Deividas Bubnelis.

Read the rest of this entry »

Kraštiečio Jono Papinigio knygos „Verbų žydėjimas“ pristatymas

      Spalio 18 d. gimnazijoje – „Didysis ketmadienis“. Taip pavadino aktų salėje įvykusį  gimnazijos direktorės Daivos Veronikos Gaidamavičienės inicijuotą kraštiečio  Jono Papinigio, slapyvardžiu Žilvitis, poezijos knygos „Verbų žydėjimas“ pristatymą  sūnus Giedrius Papinigis, rūpinęsis knygos išleidimu. Susirinkusiuosius į renginį maloniai nuteikė kanklininkės Karolinos Karneckaitės atliekama latvių kompozitorės Natalijos Mundos „Memais balodis svešuma“, maironiečių Viktorijos Ivanovos, Ingridos Masoit, Justo Stvolo ir Roberto Šimanėlio atliekama  poetinė improvizacija „O mano protėvi“ pagal Jono Žilvičio eiles. Išties „Verbų žydėjimas“ – tai lyg  nuoširdus menamasis dialogas su protėviu: „Mano protėvi, iš kur tu?“ Į šį klausimą tarsi ir bandoma atsakyti visuose rinkinio eilėraščiuose. Metų laikuose, pradedant nuo pavasario,  istorijos pynės: nuo pagonybės per nelaisvės aukas iki laisvės, nuo  1387 m. – Lietuvos krikšto – iki 200N-ųjų, t.y. dabarties. Metų laikuose – tėviškės ir Lietuvos geografija: vietovardžiai, vandenvardžiai.   Kiekvienas rinkinio eilėraštis  turi savo priešistorę – istorines ar biografines sąsajas, kurias įdomiai ir įtikinamai pateikė knygos autorius Jonas Žilvitis. Eilėraščių teminės gijos nusitęsia ir už Lietuvos ribų. Buvo įdomu klausytis tiek autoriaus biografinės patirties, tiek istorinių įžvalgų. Įstabiai skambėjo gimnazisto  Igno Molčanovo sukurtos ir atliekamos dainos pagal Jono Papinigio eiles. Šis susitikimas – tai  įsimintina  ne tik literatūros, istorijos, bet ir kartų ryšio pamoka. Renginį vedė lietuvių kalbos mokytoja  Alė Krinickienė.

Pamokų laikas

1. 08:00 - 08:45
2. 08:55 - 09:40
3. 09:50 - 10:35
4. 10:55 - 11:40
5. 11:50 - 12:35
6. 12:55 - 13:40
7. 13:50 - 14:35
8. 14:45 - 15:30

Kalendorius
2018 m. spalio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Rgs   Lap »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archyvas
Kategorijos