Saulėgrįžos šventė Adventus Švenčionėlių Mindaugo gimnazijoje

Gruodžio 21-ąją, žiemos saulėgrįžos dieną, Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos bendruomenė – mokiniai, mokytojai, tėvai – rinkosi į tradicinę  Kalėdų eglės įžiebimo ceremoniją. Šiemet įvyko  teminis integruoto edukacinio projekto „Žmogaus gimimas“ renginys, inicijuotas direktoriaus pavaduotojos ugdymui Irenos Pošiūnės. Šventės vedėjai Ignas Molčanovas  ir Enrika Sokolovaitė pateikė  nuotaikingą baltiškųjų ir krikščioniškųjų ritualų sampyną – magiškasis saulėgrįžos laukimo metas, kai pamažėle šviesa nugali tamsą, ir yra Advento laikas, pasibaigiantis tik baltų kraštuose tebešvenčiama tradicine švente – Kūčiomis.

Sveikinimai

Akcija „Po gerumo sparnu“

Gruodžio 18 d. gimnazijos maironietės Viktorija Ivanova, Gabrielė Lavreckytė, Greta Mančinskaitė,Ingrida Masoit, Ligita Meidutė ir Vesta Saulytė su būrelio vadove Ale Krinickiene lankėsi Švenčionėlių Caritas vaikų dienos centre „Šypsenėlė“. Drauge su vaikučiais skaitant, piešiant, žaidžiant patirta daug įspūdingų  akimirkų. Žinoma, perdavėme ir Kalėdų senelio dovanėlę.

Ramunės viešnagė Didžiosios Britanijos ambasadoje

Gruodžio 14 d. Vilniuje vyko „Active Citizens“ fasilitatorių bei programos draugų susitikimas Didžiosios Britanijos ambasadoje. Jame dalyvavo Didžiosios Britanijos Lietuvoje ambasadorė p. Claire Lawrence, Britų tarybos vadovas Artūras Vasiliauskas, Politikos tyrimų ir analizės instituto atstovas Marius Ulozas. Pastarasis ir vedė renginį. Renginyje dalyvavo bei kalbėjo ir mūsų rajono meras Rimantas Klipčius bei Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos mokinė, „Active Citizens" fasilitatorė Ramunė Vilkoitytė.

Ką reiškia žmoniškumas?

„Žmoniškumas reiškia atsakomybę. Mes esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome“, – šiais A.de Sent Egziuperi žodžiais Utenos gyvūnų prieglauda pasitinka  svečius. Gruodžio 12 d. grupė pirmų ir antrų klasių mokinių kartu su mokytoja J. Politiene bei gimnazijos   prezidentu M.Lipinsku viešėjo šioje gyvūnėlių prieglaudoje. Čia gimnazistai turėjo galimybę  pažaisti su šios įstaigos gyventojais – kačiukais ir šuniukais. Į gyvūnų prieglaudą jaunimas atvyko netuščiomis – atvežė  gyvūnams maisto, žaislų, indų, apklotų, taip pat ir pinigų, kuriuos per 2 savaites paaukojo gimnazijos bendruomenė. Šios savanorystės idėjos iniciatorės – Ligita Meidutė (1a), Greta Mančinskaitė (1a) ir Ingrida Masoit (1b).  Prieglaudos personalas dėkingas visiems geros valios žmonės, padedantiems likimo nuskriaustiems gyvūnams.

Apie pinigus ir mokslus

Gruodžio 11 d. finansinio raštingumo pamoką antrų klasių gimnazistams vedė Utenos regiono Swedbanko darbuotojas Paulius Ražanskas. Mokiniai sužinojo apie asmeninių finansų valdymą, pavojus, susigundžius pasinaudoti greitaisiais kreditais, Jaunimo programą ir studijų finansavimo galimybes.

Prie eglutės ir ne tik

Gruodžio 10 d. popietę 1a klasės mokiniai kartu su auklėtoja J.Politiene aplankė šventiškai pasipuošusią sostinę. Pabuvojo  Kalėdiniame miestelyje, įsiamžino prie spindinčios žaliaskarės ir su didžiu malonumu pasižiūrėjo kalėdinį filmą „Grinčas“.

Su ginklu rankose

Penktadienio popietę Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos Jaunojo pasieniečio būrelio nariai kartu su  vadovu Mindaugu Švereika viešėjo VSAT Ignalinos rinktinės Švenčionių pasienio užkardoje. Pasieniečiai jaunimui surengė ekskursiją po užkardą, o vėliau visus pakvietė į šaudyklą. Čia jaunieji pasieniečiai treniravosi ir mokėsi tinkamai elgtis su automatu,  greitai bei teisingai jį išrinkti ir surinkti, taikliai šaudyti. VSAT Ignalinos pasienio rinktinės organizuotose šaudymo ir ginklo išrinkimo varžybose jaunųjų pasieniečių garbę gynė gimnazistų komanda: G. Pelėdaitė, A. Saveljev, R. Šimanėlis.

Gimnazijos antrokės LR Seime

Mūsų mielos bičiulės, Informacijos ir komunikacijos departamento, Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus vedėjos Angonitos Rupšytės, kvietimu gruodžio 5 dieną dalyvavome viktorinoje „Vieni iš daugelio: 1918 m. Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai-valstybės kūrėjai“. Smagu, kad į viktoriną važiavo gimnazistės, kurios domisi Lietuvos istorija, kurios daug skaito, yra pilietiškos, dalyvauja įvairiuose renginiuose. Tai antrokės: Ieva Lisauskaitė, Vesta Saulytė, Erika Čaikinaitė, Karolina Karneckaitė bei komandos kapitonė Karina Masoit. Po viktorinos buvome įvertinti: gavome knygų, „Atgimimo“ laikraščių ir, žinoma, padėkų, kurias pasirašė Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas dr. prof. Arūnas Gumuliauskas. Su šaunia Mindaugo gimnazijos jaunųjų istorikų komanda renginyje dalyvavo ir istorijos mokytoja Daiva Uzialienė.

Mūsų gimnazistė – „Šimtmečio dovanų“ dalyvė

Gruodžio 3 d. Ramunė Vilkoitytė dalyvavo Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vykusiame padėkos vakare, į kurį susirinko savanoriai iš visos Lietuvos, paskyrę savo laiką Lietuvai – įvairioms savanorystės veikloms.

Vos kiek daugiau nei prieš metus startavęs „Šimtmečio dovanų“ projektas suvienijo daugiau nei 400 000 žmonių, kurie Lietuvai padovanojo daugiau nei 1000 dovanų, o savanorystei skyrė daugiau nei 500 000 tūkstančių valandų.

Savanorius, susirinkusius į šventinį padėkos vakarą, pasveikino projekto „Šimtmečio dovanos“ globėjas Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Projektas kvietė padėti savanorystės iniciatyvoms augti, pritraukti daugiau žmonių, paskatinti kurti naujas savanorystės tradicijas bendruomenėse, kaimynystėse, kolektyvuose ar šeimose. Daugiau savanorių – daugiau dovanų Lietuvai, gražesnė mūsų valstybės šventė.

2018 m. gruodžio mėn.
« Lap   Sau »