Lankytojai

Archyvas 19-10

Jaunimo konferencija „Visi skirtingi – visi lygūs“

Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos mokinių  taryba ir kiti aktyvistai penktadienį dalyvavo Švenčionių rajono savivaldybės  surengtoje konferencijoje  „Visi skirtingi – visi lygūs“. Mokiniai turėjo  progą pasiklausyti Vilgailės Striužaitės, Eskedar Maštevičienės, Gabrieliaus Liaudansko (Svaro), Mindaugo Baltuškos  paskaitų apie jų išgyvenimus bei patirtį, pabendrauti, pasikalbėti rūpimais klausimais, net nusifotografuoti. Po pietų visų mokinių laukė Gyvoji biblioteka – taip vadinamas bendravimas su žmonėmis, siekiant parodyti, kad kitokios odos spalvos, kitos tautybės, kitokios lytinės orientacijos žmonės yra tokie patys kaip ir mes, todėl turime vieni kitus gerbti.

Vandenviečių atsiradimo istorija

Spalio 24 d. Ia klasės mokiniai kartu su būrelio „Eksperimentinė chemija“  nariais ir chemijos mokytoja Nijole Gudeliene išvyko į UAB „Vilniaus vandenys“ Antavilių vandenvietę.  Inžinierius technologas Vincas papasakojo ir parodė, kaip vanduo pasiekia vartotoją. Šioje vandenvietėje vanduo apvalomas nuo geležies, mangano ir mechaninių priemaišų. Jis minimaliai chloruojamas. Po paskaitos mokiniai vyko į Sereikiškių parke esančią  vandens laboratoriją ir muziejų. Laboratorijos darbuotojas Mindaugas papasakojo apie tyrimus, kurie atliekami laboratorijoje, nustatant vandens kokybę. Muziejuje mokiniai  susipažino su vandenviečių atsiradimo istorija, pamatė pirmuosius  medinius vamzdžius.

Kultūrinė-pažintinė diena

Spalio 23-ioji, Savanorystės diena, gimnazijoje prasidėjo dar neįprasta akcija „Gimnazija skaito“. Pamokos moderatoriai Aleksandra ir Aidas priminė susirinkusiems, kodėl reikia skaityti, išklausė nuomones ir palinkėjo kiekvienam pajausti skaitymo malonumą. Laikas su knyga, patikėkite, bėgte prabėgo ir skaityti kartu visiems patiko:) Po trumpos pertraukėlės Savanorystės diena tęsėsi. Klasių vadovai, pasitarę su miesto seniūnu, numatė tvarkytinas miesto teritorijas, o mokiniai, talkinant visiems gimnazijos bendruomenės nariams, šauniai padirbėjo.

Lankėsi Vilniaus universitete

Spalio 18 dieną 15 ketvirtokų ir 2 trečiokai su matematikos mokytojomis V. Dindiene ir T. Dudėnaite lankėsi Vilniaus universiteto matematikos ir informatikos fakultete. Mokiniai klausėsi paskaitos apie matematikos ir
informatikos programas bei stojimo į universitetą sąlygas. Lektorė pateikė informaciją apie tai, kur galima dirbti pabaigus tam tikrą programą. Po paskaitos mokiniai susitiko su studentų atstovybės nariais. Jie papasakojo apie popaskaitinę veiklą. Vėliau aplankė matematikos muziejų , susipažino su žymiais Lietuvos matematikais, išklausė paskaitą apie matematikos istoriją.

Atviro rato teatro spektaklis „Lietaus žemė“

Spektaklis „Lietaus žemė“ – tai biografinės improvizacijos pagal rate sėdinčių žmonių gyvenimo istorijas. „Atviro rato“ kūrybiniu principu, nesiekiant  dokumentiškai atkurti vaizduojamo laikotarpio,  teatrine kalba perteikiamos tikros karo ir pokario metu gyvenusių žmonių gyvenimo istorijos. Spektaklyje praeitis siejama su šiandienos aktualijomis.

Spektaklį, įvykusį spalio 17 d. Vilniuje,  Menų spaustuvės Kišeninėje salėje, žiūrėjo I a klasės mokiniai su klasės auklėtoja Ale Krinickiene.

Spektaklio bilietai apmokėti Kultūros paso lėšomis.

Vokiečių kalbos diena

Spalio 17 d. gimnazijoje vyko Vokiečių kalbos diena, kurią organizavo vokiečių kalbos mokytoja Zita Karneckienė. Pertraukų metu skambėjo vokiškos dainos, vyko viktorina I-II kl. mokiniams, besimokantiems vokiečių kalbos, o po jos gimnazijos  bendruomenė buvo pakviesta į vokiečių kalbos mokymosi stoteles. Dalyvavusieji pasitikrino savo vokiečių kalbos žinias, išmoko naujų žodžių bei sužinojo daug įdomių dalykų apie Vokietiją. Visi skubėjo kuo greičiau ir geriau atlikti užduotis, surinkti kuo daugiau taškų. Buvo linksma, triukšminga, laikas, skirtas vokiečių kalbos mokymuisi, stotelėse prabėgo labai greitai. Linksmai ir naudingai praleidome laiką, o ir pralaimėjusių nebuvo – dovanų ir saldžių prizų užteko visiems!

Pamoka netradicinėje erdvėje „Auksinė Radvilų karta“

Spalio 16 d. grupė mokinių iš II ir III kl. su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ale Krinickiene dalyvavo Valdovų rūmuose vykusioje pamokoje-ekskursijoje  „Auksinė Radvilų karta“. Gimnazistai susipažino su Radvilų giminės heraldika ir genealogija. Aktualizuota  Jono  ir Jurgio  Radvilų   vaikų – pusbrolių Mikalojaus Radvilos Juodojo  ir Mikalojaus Radvilos Rudojo, šio sesers Barboros Radvilaitės – gyvenimas bei veikla. Būtent jų, palikusių itin ryškų pėdsaką Lietuvos istorijoje ir kultūroje,  karta istorijos tyrinėtojų   vaizdžiai vadinama „auksine“. Istorinių asmenybių biografijos iliustruotos Jono Radvano herojinės poemos „Radviliada“ ištraukomis bei istorikų, nagrinėjusių iškiliausių Radvilų giminės atstovų  gyvenimą ir veiklą, darbais.

Read the rest of this entry »

Gimnazijoje savanoriai iš Kinijos

Grupė gimnazistų jau trečius metus mokosi kinų kalbos. Per savaitę vyksta viena pamoka, kurią veda savanorė mokytoja iš Kinijos Ke Li. Gimnazistai noriai mokosi šios mūsų visuomenei dar menkai pažįstamos užsienio kalbos.

Apie ypatingą kinų kultūrą mokiniai sužino ir įvairių renginių metu. Mokytoja Li parengė netradicinę pamoką „Tautinis Kinijos rūbas“. Pamokoje, kurioje dalyvavo trys savanoriai iš Kinijos, trečių ir pirmų klasių gimnazistai bei anglų kalbos mokytoja Jelena Rimkienė, buvo demonstruojami tautiniai kinų kostiumai. Svečiai pasakojo apie nepaprastai spalvingus kinų drabužių derinius bei jų atsiradimo istoriją. Mokiniai daugiau sužinojo apie rūbo spalvos simboliką, aksesuarus, stilių, senovės Kinijos moters idealą.

Rajoninė mokinių konferencija „Ištiesk pagalbos ranką“

Spalio 11 d. mokytojos Giedra Umbražiūnienė ir Vilhelmina Urbonienė organizavo Švenčionių r. 7-10 klasių mokinių konferenciją „Ištiesk pagalbos ranką“. Pranešimus parengė ir skaitė Adutiškio pagrindinės mokyklos, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos, Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos, Švenčionėlių progimnazijos ir Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos mokiniai. Mokinius rengė mokytojos Kristina Krivel, Danuta Voitechovič, Ana Lastovska, Giedra Umbražiūnienė ir Vilhelmina Urbonienė.  Konferencijoje dalyvavo gamtininkas Andrejus Gaidamavičius, Švenčionėlių šv. Edvardo bažnyčios kunigas Vitalij Kisel, Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Pošiūnė. Konferencijos dalyviams padėkas ir atminimo dovanėles įteikė Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos direktorė Daiva Veronika Gaidamavičienė. Muzikinius kūrinius  atliko IVb klasės mokiniai Lukas Kuleš ir Karina Pokaliuk. Dėkojame konferencijos rėmėjams: Ričardui Maliavkai, Gražinai Rudėnienei, Menkovams.

Svečiuose pasieniečiai

Spalio 11 d. ugdymo karjerai pamoką gimnazijos antrokams vedė Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus pasienio rinktinės pasieniečiai. Bendruomenės pareigūnė Jolanta mokiniams papasakojo apie pasieniečio profesiją, jos specifiką, pagrindines pareigūnų funkcijas. Jos kolegė Tamara daugiau kalbėjo apie suklastotų dokumentų tyrimą, dokumentų tikrinimą bei tikrinimo priemones ir įrangą.

Svečiuose buvo ir rinktinės kinologas Vladimiras su tarnybiniu šunimi Bosu, kuris iš karto užkariavo mokinių dėmesį. Tarnybinis šuo pademonstravo savo įgūdžius ir gebėjimus, o kinologas papasakojo apie tarnybinių šunų gyvenimo sąlygas, dresavimo būdus ir apskritai apie tarnybą su augintiniu.

Pamokų laikas

1. 08:00 - 08:45
2. 08:55 - 09:40
3. 09:50 - 10:35
4. 10:55 - 11:40
5. 11:50 - 12:35
6. 12:55 - 13:40
7. 13:50 - 14:35
8. 14:45 - 15:30

Kalendorius
2019 m. spalio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Rgs   Lap »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archyvas
Kategorijos