Kalėdiniai sveikinimai

Garbinga antra vieta

Gruodžio 19 dieną Pabradės „Ryto“ gimnazijoje vyko „Juventus“ lygos Švenčionių diviziono varžybos. Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos sportininkai užėmė antrą vietą.

Kalėdų belaukiant

Gruodžio 19 dieną III a klasės mokiniai organizavo popietę „Kalėdų belaukiant“. Gimnazistai dalyvavo Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centro organizuotose edukacinėse programose: ,,Tautinis paveldas. Šventinių meduolių kepimas ir puošimas“ bei „Senųjų Aukštaitijos amatų paslaptys. Žvakių liejimas“. Mokiniai kepė meduolius ir liejo žvakes kartu su tėveliais, paskui visi susibūrė prie kvapnios žolelių arbatos. Jaunimas, ragaudamas savo keptų meduolių, prisiminė praėjusių metų džiaugsmus, vieni kitiems ir klasės vadovei Daivai Gaidamavičienei linkėjo prasmingų darbų, kantrybės, atsakomybės.

Metų paskaita lituanistui

Gruodžio 18 d. Vilniaus universiteto Vinco  Krėvės auditorijoje įvyko iškilmingas tradicinis renginys, į kurį kviečiami lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai, išugdę mokinius – šalies konkursų, olimpiadų prizininkus. Šiemet Metų paskaitą tema „Lietuvybė ir europietiškumas“ skaitė VU Klasikinės filologijos ir Filosofijos istorijos ir logikos katedrų docentas Naglis Kardelis. Į renginį buvo pakviesta lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Alė Krinickienė.

Aprašomasis ir mitologinis pasakojimas

Gruodžio 17 d. dalis gimnazijos trečiokų bei antrokų dalyvavo konferencijų salėje įvykusioje netradicinėje pamokoje – paskaitoje „Mitopoetinės kalbos vizualizavimas skulptūroje“. Lektorius architektas Povilas Šorys aptarė aprašomojo ir mitologinio pasakojimo skirtybes bei dermę verbaliniame ir neverbaliniame kūrinyje. Mokiniai taip pat patvirtino verbalinio ir neverbalinio teksto idėjos ir jos išraiškos atpažinimo gebėjimus. Renginį organizavo lietuvių kalbos mokytoja Alė Krinickienė.

Kalėdinis bėgimas

Gruodžio 15 d. Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos gimnazistai dalyvavo „Eurovaistinės Kalėdiniame bėgime“. Daugiau kaip 3600 dalyvių varžėsi 300 metrų, 3, 6 ir 12 kilometrų trasose. Mūsų bėgikai: M. Gudelis, J. Kaniušas, L. Vyšnėnas, D. Orechovas, S. Gudelaitytė, I. Saulytė, V. Ivanova, U. Palytaitė, N. Astikaitė, G. Lavreckytė, I. Giedrytė, I. Masoit – kalėdiniame bėgime sėkmingai įveikė 3 kilometrus. M. Gudelis užėmė 6 vietą.

Viešnagė A. ir M. Miškinių sodyboje Juknėnuose

Tikrino akies taiklumą

Gruodžio 12 dieną Mindaugo gimnazijos jaunojo pasieniečio būrelio nariai dalyvavo šaudymo varžybose. Renginį jaunimui organizavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus pasienio rinktinės pasieniečiai.

Taisyklinga laikysena – sveikatos ir grožio atspindys

Gimnazijoje vykdomas tęstinis projektas „ Taisyklinga laikysena – sveikatos ir grožio atspindys“, finansuojamas Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo programos lėšomis. Projekto tikslas – informuoti visuomenę apie taisyklingos laikysenos svarbą grožiui ir sveikatai bei praktinėje veikloje skatinti jos formavimą.

Džiaugiamės jau įvykusiomis projekto veiklomis:

• trečių klasių mokinių grupė su mokytoja D. Gaidamavičiene įvertino gimnazijos mokinių laikyseną ir kartu su dalyviais aptarė rezultatus;
  • pirmų ir antrų klasių mokiniai su mokytoja D. Panaviene praktinių užsiėmimų metu mokėsi taisyklingai atlikti korekcinius bei profilaktinius pratimus;
  • Švenčionėlių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centro padalinyje vyko praktiniai užsiėmimai „Pratimai, formuojantys taisyklingą laikyseną“;
  • trečios klasės mokinės E. Vareikaitė, N. Astikaitė  atliko tyrimą „Netaisyklingos laikysenos palyginamoji analizė“. Mokinės palygino Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos mokinių 10 metų duomenis apie netaisyklingą laikyseną ir gautus rezultatus pristatė trumpose paskaitose informacinių pertraukų metu;
  • informacija apie taisyklingos laikysenos svarbą pateikta ir informaciniuose stenduose pirmame gimnazijos aukšte.

Kepykloje

Gruodžio 11 d. gimnazijos antrokai lankėsi vienoje Ignalinoje įmonėje
„Romnesa”. Restorane – kepykloje vyko edukacinė programa „Šakočio kelias iki mūsų stalo”. Mokiniai pasižiūrėjo filmą apie įmonės susikūrimo ir veiklos ištakas, šakočio atsiradimo istoriją, daugiau sužinojo apie vokiškas, prancūziškas, vengriškas, daniškas, norvegiškas bei švediškas šakočių kepimo tradicijas. Programos dalyviai talkino šakočių kepėjams, o iškepę vaišinosi skanėstu.

Ši kelionė organizuota pasinaudojant Kultūros paso teikiamomis galimybėmis.

2019 m. gruodžio mėn.
« Lap   Sau »