Paminėtos 225-osios Simono Daukanto gimimo metinės

Paminėtos 225-osios Simono Daukanto gimimo metinės

Lapkričio 14 d. Švenčionėlių progimnazijoje įvyko Švenčionių rajono VII – X klasių  mokinių mažoji mokslinė konferencija „Simono Daukanto gyvenimo ir kūrybos odisėja“, kurios  motto „Tebeturi dar lietuviai ir žemaičiai visų brangiausią palikimą savo bočių prabočių, t.y. savo kalbą“ ragina saugoti ir puoselėti savo tapatybę. Konferencijoje dalyvavo gimnazijos II a Ir II c kl. mokinės. Greta Jaksebogaitė ir Emilija Gruškaitė pristatė pranešimą tema „Patarlės ir priežodžiai S. Daukanto „Būde senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių“. Sonata Gudelaitytė ir Evelina Vareikatė forumo debatuose, kuriuos moderavo Erika Sabaliauskaitė, svarstė, ar  Simono Daukanto gyvenimas ir kūryba gali būti įkvepiantis pavyzdys šiandienos žmogui. Mokinėms pasirengti padėjo lietuvių kalbos mokytojos Asta Činčikienė ir Alė Krinickienė.