Prisijunk !

Prisijunk !

Balandžio 15 d. Švenčionėlių Mindaugo gimnazijoje lankėsi Lietuvos kariuomenės pareigūnai. Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybos, Vilniaus regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Ignalinos poskyrio viršininkas, Štabo seržantas Egidijus Varna trečių klasių gimnazistams įdomiai pasakojo apie nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, aiškino, kuo profesinė karo tarnyba skiriasi nuo tarnybos krašto apsaugos savanorių pajėgose, buvo pristatyta galimybė studijų metu dalyvauti jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose. Svečiai, supažindindami mokinius su pagrindiniais reikalavimais, keliamais kariui, kartu paneigė ir kai kuriuos mitus apie Lietuvos kariuomenę.

Gimnazijos jaunimui mažai girdėti terminai, pavadinimai, konkretūs skaičiai ir kvietimas išbandyti save- savanoriškai atlikti pradinę karo tarnybą, prisijungti prie drąsaus ir intelektualaus jaunimo būrio- vertė suklusti ir pamąstyti : gal tai išties puikus pasirinkimas. Po pokalbio su mokiniais buvo demonstruojami keli filmai, o dar vėliau Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės Švenčionių kuopos kuopininkas, Štabo seržantas Vytautas Jurkevičius ir intendantas vyr. seržantas Gintaras Gailiušas pristatė dalį individualios ir specialiųjų pajėgų ginkluotės, parodė, kaip ji veikia ir, aišku, leido „pasverti“  įrangą.  Atsisveikindami svečiai mokiniams paliko lankstinukus apie tarnybą kariuomenėje.