„Atminties kelias“

„Atminties kelias“

Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena Lietuvoje minima nuo 1994-ųjų metų. Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti šios dienos  paminėjimus mokyklų bendruomenėms inicijuoja jau daugiau nei penkiolika metų. Tuo siekiama, kad  mokiniai  išgirstų apie Lietuvoje gyvenusią gausią žydų bendruomenę (iki Antrojo pasaulinio karo Lietuvoje gyveno apie 215.000–220.000 žydų), kad suprastų apie Holokaustą nacių okupuotoje Europoje ir Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metu. Svarbu, kad mokiniai suvoktų, jog masinis žydų žudymas nėra vien Paneriai, Kauno IX fortas-masinių žudynių vietų Lietuvoje yra daug. Holokaustas, kaip tragedija, yra netektis mūsų valstybei – netekome piliečių, gyvenusių Lietuvoje, kartu kūrusių mūsų valstybę, puoselėjusių savitas tradicijas ir kultūrą. Rugsėjo 23 d. II b klasės mokiniai su istorijos mokytoja Daiva Uzialiene aplankė žydų sušaudymo vietą Platumų miške, kur buvo priminta Švenčionių apskrities žydų tragedija.