Pamoka netradicinėje erdvėje „Auksinė Radvilų karta“

Pamoka netradicinėje erdvėje „Auksinė Radvilų karta“

Spalio 16 d. grupė mokinių iš II ir III kl. su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ale Krinickiene dalyvavo Valdovų rūmuose vykusioje pamokoje-ekskursijoje  „Auksinė Radvilų karta“. Gimnazistai susipažino su Radvilų giminės heraldika ir genealogija. Aktualizuota  Jono  ir Jurgio  Radvilų   vaikų – pusbrolių Mikalojaus Radvilos Juodojo  ir Mikalojaus Radvilos Rudojo, šio sesers Barboros Radvilaitės – gyvenimas bei veikla. Būtent jų, palikusių itin ryškų pėdsaką Lietuvos istorijoje ir kultūroje,  karta istorijos tyrinėtojų   vaizdžiai vadinama „auksine“. Istorinių asmenybių biografijos iliustruotos Jono Radvano herojinės poemos „Radviliada“ ištraukomis bei istorikų, nagrinėjusių iškiliausių Radvilų giminės atstovų  gyvenimą ir veiklą, darbais.