Netradicinė penktokų pažintis su pasaulio tautų dainomis

Netradicinė penktokų pažintis su pasaulio tautų dainomis

Balandžio 27 d. Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazijos 5a klasėje vyko atvira muzikos pamoka „Pasaulio tautų dainos“. Mokiniai solfedžiavo, prisiminė anksčiau klausytas dainas, įvardijo, kurių tautų dainos buvo gražiausios.

Bendromis jėgomis suformulavę pamokos uždavinį, mokiniai leidosi į kelionę po svečias šalis. Pirmiausia jie nukeliavo į Kaukazo kalnus, aplankė saulėtąją Gruziją, išklausė gruzinų keturbalsę dainą „Suliko“. Kelionę tęsė Afrikoje. Susipažino su Kongo miškais ir upėmis, gyvūnija, išklausė balubų tautos dainą „Banaha“, kurią mokytojai pritariant ukulėle visi mokėsi dainuoti kiluba kalba. Šiai dainai buvo pritaikyta kūno perkusija – tai veiksmingas metodas, įtraukiantis vaikus į aktyvią muzikinę veiklą. Naudojant įvairius rankomis ir kojomis išgaunamus garsus kūnas virsta mušamuoju instrumentu.

Daugiakultūris muzikinis ugdymas puikiai dera su naująja muzikinio ugdymo kryptimi, akcentuojančia praktinį muzikos patyrimą. Kitų kultūrų ir žemynų muzika kelia didžiulį mokinių susidomėjimą. Pamokoje mokiniai buvo skatinami aktyviai veikti, įsivertino savo nuotaiką, kiekvienas patyrė sėkmę.

Po pamokos vyko grįžtamojo ryšio pokalbis. Gražių žodžių negailėjo pamokas stebėjusios kolegės Daiva Panavienė, Stanislava Černiauskienė, Alfreda Karovackienė, Diana Zubkovienė, Nijolė Kapačinskienė. Pritaikydami kolegialaus grįžtamojo ryšio sistemą, mokytojai tobulina kompetencijas, skleidžia gerąją patirtį, nes toks bendradarbiavimas su kolegomis padeda sukurti palankesnę aplinką mokinių mokymui(si).

Muzikos mokytoja metodininkė
Agnė Šalnienė