Ar tikrai Australijoje žmonės vaikšto žemyn galva?

Ar tikrai Australijoje žmonės vaikšto žemyn galva?

Į šį klausimą geografijos pamokoje balandžio 28 dieną bandė atsakyti 7b klasės mokiniai.

Pamoka prasidėjo mįsle – „Kas slepiasi dėžutėje?“  Nesunki pasirodė mįslė, jau po kelių akimirkų visiems drauge pavyko atspėti, kad dėžutėje slepiasi kengūriukas – Australijos simbolis. Nuo jo ir prasidėjo mokinių virtuali kelionė po šį mažiausią, bet išskirtinį žemyną. Veiklų pamokoje nestigo – mokiniai grupėse nagrinėjo pateiktus informacijos šaltinius, peržiūrėjo vaizdo medžiagą, tarėsi ir diskutavo. Kiekviena grupė pasiruošė ir pasidalino trumpu pasakojimu apie Australijos ypatingą geografinę padėtį ir gamtos ypatumus. Pamokos laikas prabėgo nejučia, tiek daug vaikams norėjosi pasakyti, kad nedaug laiko liko ir savo rezultatų apmąstymui, pasidalinimui emocijomis. Pamokos apibendrinimui tiko programėlė „Menti“, kur mokiniai, įrašę savo mintis apie pamokos pradžioje iškeltą klausimą, gavo visą sakinių debesį. Taip pat kiekvienas įrašydamas sėkmės paslaptį pasimatavo savo sėkmę.

Ar pavyko ši pamoka? Tikrai taip, nes mokymasis tyrinėjant buvo ir bus veiksmingiausias mokymo(si) metodas.

Biologijos, geografijos, gamtos ir žmogaus mokytoja metodininkė
Irena Kaniušienė