„Lobyno žemėlapis“

„Lobyno žemėlapis“

3a ir 3b klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje-ekskursijoje Bažnytinio paveldo   muziejuje. Pamoka prasidėjo ekskursija „Kodėl vienuoliai slėpė lobius?“, kurios metu mokiniai  apžiūrėjo nuostabias Vilniaus arkikatedros lobyno vertybes. Iš gidės pasakojimų vaikai sužinojo, kad valdovai, didikai, vyskupai vos įsteigtai katedrai dovanojo prabangius liturginius reikmenis: kryžius, taures, relikvijorius, monstrancijas. Ekskursijos pabaigoje vaikai turėjo rasti  lobį. Įdėmiai klausydami gidės pasakojimo ir užuominų jį surado – tai buvo malonus netikėtumas.

Po ekskursijos vyko edukacinės pamokos  praktinė dalis – mokiniai piešė senovinį lobio žemėlapį. Užsiėmimo metu buvo ugdomas vaikų kūrybiškumas, vyko darbas grupėse. Nupiešę lobio salą, vaikai išmoko sendinti popierių. Tai darė  vandeniu, kuriame buvo ištirpinta kava. Ir mokiniams, ir mokytojams tai buvo nauja patirtis. Ją galėsime panaudoti dailės pamokose.   Praktinės užduotys leido atsiskleisti vaikų fantazijai – kiekvienas žemėlapis buvo savitas. Piešdami lobių žemėlapį ir klausydamiesi pasakojimo,  mokiniai sužinojo, kada ir kodėl buvo slepiami vienuolių auksakalystės šedevrai. Po praktinės užduoties mokiniai turėjo atsakyti į pateiktus klausimus apie lobius vienuolių gyvenime. Mokiniai noriai atsakinėjo į klausimus, diskutavo, įgijo naujų žinių, naujų patirčių, mokėsi bendrauti, dirbti komandoje. Ši edukacija trečiokams labai patiko. Jie sužinojo daug įdomių dalykų. Grįždami į namus, mokiniai dalinosi įspūdžiais, džiaugėsi rastu lobiu, įdomia praktine užduotimi ir puikia išvyka.

Mokytojos Margarita Petkūnienė, Sigita Pavliukevičienė