PROJEKTAS, SKIRTAS EUROPOS DIENAI PAMINĖTI

PROJEKTAS, SKIRTAS EUROPOS DIENAI PAMINĖTI

Europos dieną, kuri švenčiama kiekvienų metų gegužės 9-ąją, džiaugiamasi taika ir vienybe Europoje. Ginti taiką – visų pasaulio tautų reikalas. Nepaisant pastangų, stiprėja kurtinantis karų ir konfliktų triukšmas, pandemijų mastu plinta ligos. Šiandien nuolat girdimas šauksmas prašant taikos. Nėra kelio į taiką, TAIKA yra keliai. Taika – laimės, ramybės, pastovumo akimirka ir yra labiausiai mylimas, ieškomas gėris. Projekto organizatorius – Švenčionių rajono pedagogų švietimo centras, Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazija, projekto vadovės – mokytojos Nijolė Vainorienė ir Alina Bura.

Vasario – balandžio mėnesiais projekto dalyviai kūrė el. plakatus ar piešė plakatus su šūkiu „PEACE IS ALWAYS BEAUTIFUL.”, „FRIEDEN IST IMMER SCHÖN.”, „МИР ВСЕГДА ПРЕКРАСЕН”.

Projekto tikslai:

• ugdyti mokinių sąmoningumą siekti laisvės, saugumo ir teisingumo, užtikrinant saugią aplinką;
  • ugdyti mokinių komunikacinę, socialinę ir kultūrinę kompetencijas;
  • ugdyti mokinių sampratą apie taiką;
  • tobulinti mokinių užsienio kalbų žinias;
  • skatinti kūrybiškai naudoti įvairius IKT įrankius kalbos mokymosi procese;
  • skatinti ir plėtoti informacinių technologijų pažinimą;
  • ugdyti kūrybiškumą ir meninę saviraišką.

Sulaukėme plakatų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos.