Pamoka „Žmogaus ir drugelio gyvenimas“

Pamoka „Žmogaus ir drugelio gyvenimas“

Birželio 16 d. pavakaryje Švenčionėlių Platumų poilsiavietėje vyko Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazijos 5a klasės ir Ignalinos Č. Kudabos gimnazijos 7 klasės mokinių susitikimas integruotoje biologijos – etikos – tikybos pamokoje „Žmogaus ir drugelio gyvenimas“, kurią vedė ignalinietė tikybos vyr. mokytoja Audronė Urbonienė ir švenčionėliškės biologijos mokytoja metodininkė Daiva Gaidamavičienė ir etikos mokytoja ekspertė Vilhelmina Urbonienė.

Susitikimą apjungė skambutis, kviečiąs į simbolinio laužo įkūrimą, atsisakant savų trūkumų, ydų, žalingų įpročių.

Mokytoja Daiva supažindino su drugelio gimimo keliu. Mokiniai gyvai pamatė vikšrą, virsiantį į lėliukę, o vėliau tapsiantį drugeliu, pildė pamokos vertybių ąsotį patirties vertybėmis, atsakė į klausimus: Kas yra laiko limitas? Kodėl pavojingas skubos kelias? Ką reiškia gyvenimo kryžkelėje išgirsti savo sąžinę? Kas nepalieka pėdsakų? Kas sudaro nepatogumus? Mokiniai turėjo užbaigti mintį: Žmogus atsiduria dykumoje, kai…

Klausėsi mokytojos Audronės pasakojimo apie laimės paslaptį, išgirdo biologijos mokytojos Daivos tikslų savęs sunaikinimo apibūdinimą – tai žalingų įpročių įsileidimas į savo gyvenimą. Buvo aptarti pagalbos būdai, riedančiam į bedugnę. Paaiškėjo, kad, jei pats žmogus nusisuka nuo Dievo, nuo savo sąžinės, uždaro duris į mąstymą, lieka tuščiu puodu be ąsos, o tušti puodai, kaip žinome, tik garsiai skamba.

Kita užduotis privertė peržvelgti savo gyvenimo vertybių skalę. Nugalėjo šeima, meilė, draugystė.

Mokiniai vaišinosi mėtų arbata, sausainiais ir saldainiais, bendravo.

Ignaliniečiai, išvykdami į namus, pasiūlė dar susitikti tokiose pamokose. Gamta, vakarėjanti paukštelių giesmė, skaidrus Žeimenos vanduo, gęstantis mažytis laužas, įkurtas simbolinėm liepsnelėm, kurios išsinešė iš mažųjų širdelių ydas, virto į gražų laivo vaizdą su iškelta bure

Mokytoja Vilhelmina