Mokyklos g. 24, Švenčionėliai, LT-18220 Švenčionių r.
+370 387 31312
rastine@skmg.lt

Renginys rusų kalbos dienai paminėti

Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazijos svetainė

Renginys rusų kalbos dienai paminėti

Birželio 17 d. gimnazijos aktų salėje vyko renginys, skirtas rusų kalbos dienos paminėjimui. Mokiniai susipažino su rusų kalbos žodyno sudarytojo  V. Dalio biografija, sužinojo apie raidžių atsiradimą ir paminklą, pastatytą žodžiui. Šventajame Rašte parašyta: pradžioje buvo žodis. Mokiniai renginį vedė trim kalbom: lietuvių, rusų ir ukrainiečių, nes Dalis irgi gimė Ukrainoje ir 53 metus rinko rusų kalbos žodžius, sukūrė 200 000 žodžių aiškinamąjį žodyną. Mokiniai padėkojo rusų kalbos mokytojai metodininkei Irenai Ulevičienei už suteiktas rusų kalbos žinias. Ukrainietė Liudmyla Horbenko atliko nuostabią dainą gimtąja kalba „Mamos bliuzelė“. Mokinius parengė rusų kalbos ir etikos mokytoja Vilhelmina Urbonienė.