Ačiū už edukacinę kelionę

Ačiū už edukacinę kelionę

Žvarbų sausio 6 -osios  dienos  rytą su pačiais aktyviausiais kraštotyros būrelio ir gimnazijos mokiniais  LR Seimo narės Agnės Širinskienės pakviesti  vykome į Seimą.  Seime mus sutiko mūsų kraštietė, švenčionėliškė Janina Jurkevičiūtė – Balsienė, kuri dirba  Seimo narės padėjėja. Apie Seimo istoriją, tradicijas ir funkcijas pasakojo Donatas, kuris dirba Europos informacijos biure. Vaikščiojome po visas sales, o didžiausią įspūdį paliko Kovo 11-osios salė, kurioje buvo paskelbta Lietuvos nepriklausomybė. Europos informavimo biure dalyvavome pamokoje apie Europos Sąjungą, kur pasitikrinome  žinias apie ES sukūrimo istoriją bei valstybes nares. Po  to Seimo narė Agnė Širinskienė pakvietė arbatos, vaišino saldainiais ir labai gražiai kalbėjo apie mokytojų prestižo kėlimą, apie galimybę padėti mokytojams jų sunkiame darbe. Su didele pagarba apie savo mokytojus, apie mūsų gimnaziją kalbėjo Janina Jurkevičiūtė- Balsienė (čia mokėsi jos sūnėnai). Dėkojame už suteiktą galimybę sužinoti, pažinti ir gauti daug dovanų. Parsivežėme labai daug knygų. Dar viena dovana – ekskursija į Genocido muziejų, iš kur mokiniai išėjo sukrėsti sovietinių budelių žiaurumo. Tikimės, kad užsimezgusi pažintis tęsis toliau, kad mokiniai turės galimybę susipažinti su valstybės institucijomis iš arčiau ir formuoti savo požiūrį į valstybės žmonių darbą.