155-osios Maironio gimimo metinės paminėtos dainiaus žemėje

155-osios Maironio gimimo metinės paminėtos dainiaus žemėje

Gegužės 13 d.  gimnazijos maironiečių būrelio nariai Ernesta Čičiurkaitė, Greta Korzikaitė, Andrius Raginis, Vytautė Rukšėnaitė ir Aurelija Šulgaitė su būrelio vadove Ale Krinickiene dalyvavo 155-ųjų Maironio gimimo metinių minėjime, vykusiame dainiaus  gimtinėje. Iš įvairių šalies kampelių atvykusius maironiečius svetingai pasitiko Betygalos Maironio gimnazija, nustebinusi net dviem – Maironio bei Kraštotyros – muziejais. Renginio pradžia – Šv. Mišios Betygalos Šv. Mikalojaus bažnyčioje. Po mišių  – smagus jaunimo pabuvimas „Jaunystės šėlsmas“ su folkloro grupe „Bitula“ Betygalos Maironio gimnazijos stadione, o maironiečių būrelių vadovai rinkosi į susirinkimą Betygalos bendruomenės namuose. Po pietų šventė tęsėsi   Maironio tėviškėje Bernotuose, kur vyko šventinė programa „Visą žmoniją meile apglėbčiau, Lietuvą visgi karščiau.“  Raseinių meno mokyklos merginos susirinkusius pasveikino „Kepurine“. Skambėjo Maironio eilės, dainos. Lietuvos dainiaus garbei atidengtas ir pašventintas  koplytstulpis, jame įpareigojantis tekstas „Mylėk, lietuvi, tą brangią žemę,/ Kame nuo amžių tėvai gyveno.“   Po to  Maironio taku – ąžuolų alėja – nusidriekė maironiečių eisena į poeto gimtinę Pasandravį, kur visi drauge dainavome Maironio „Lietuva brangi“. Iš krašto, kur „Dubysos antkrančiai žali “, kur gyva Maironio dvasia,  grįžome pakylėti.