Senosios baltų genties lopšy – susitikimas su liaudies daina

Senosios baltų genties lopšy – susitikimas su liaudies daina

Gruodžio mėn. 15 d. Ia klasės mokiniai  su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ale Krinickiene dalyvavo netradicinėje erdvėje vykusioje pamokoje,   projekto „Gimtinė pasaulėvokoje“ renginyje, – lankėsi  Reškutėnuose,  muziejuje bei tradicinių amatų centre. Muziejininkė Viktorija Lapėnienė gimnazistus nukėlė senuosius protėvių baltų laikus – pasijutome esą senosios baltų genties lopšy. Mokiniai daug sužinojo apie savo gimtųjų apylinkių tolimą ir artimesnę praeitį: subtiliai papasakota ir skauduliai, ir džiugios akimirkos, atskleistos  etnokultūrinės tradicijos. Po to šiltoje centro salėje  prasidėjo Advento popietė „Susėdę ratu“. Gurkšnojant  vaistažolių arbatą ir skanaujant  sūrį Nalšios muziejaus Etninės veiklos skyriaus vedėja dr. Regina Mikštaitė -Čičiurkienė papasakojo apie Advento, Kūčių, Kalėdų, Mėsiedo apeigas, simboliką, tikėjimus bei draudimus. Į susitikimą su liaudies daina  pakvietęs Reškutėnų folkloro ansamblis, vadovaujamas Valdemaro Prunskaus,  padainavo Reškutėnų krašte užrašytas dainas. Po nuotaikingos vakaronės dar aplankyta itin įdomi  Švenčionių r. tautodailininkų, amatininkų, meno kūrėjų ir mėgėjų paroda.