Paminėta Knygnešio diena

Paminėta Knygnešio diena

Kovo 13 dieną biblioteka kartu su būreliu „Knygų klubas“ šiltai paminėjo Knygnešio dieną. Kažkada raštijos pradžioje ir vienas puslapis buvo laikomas knyga. Tą mintį tarsi praplėtė renginio viešnia, buvusi mūsų gimnazijos moksleivė Gintarė Grašytė, šiandien jau tapusi doktorante ir pati rašanti knygas. Ji kalbėjo ne tik apie savo kuriamus dienoraštinius tekstus apie gamtą, bet ir apie pirmąją mažą knygą „Kas spokso iš uokso?“. Kalbėdama ji paaiškino, kad šiandien knyga – tai ne tik romanai, apsakymai, bet ji įgauna modernų pavidalą, kas irgi laikoma knyga. Knygą galima prakalbinti ir išgirsti garsus, balsus, matyti vaizdus, kuriuos perskaitome mobiliąja įranga. Išleista knyga leidžia išgirsti pelėdų ūkavimą. Kalbėdama, kad visatoje yra visko, ko reikia žmogui, ji nuolat pabrėžė, kad kuriantis žmogus sukuria gilumas, iš kurių yra ko pasisemti, o lėkštumoje nėra ko klausytis. Renginyje dalyvavo Ib ir Ic klasių mokiniai. Jie pajuto, kad kūryba, kūrėjas, teksto rašymas leidžia ilgiau gyventi ir patirti tai, kas gražu. Šiltas Gintarės kalbėjimas įrodė, kad ji pažįsta girios paslaptis ir supranta medžių kalbą. Tai visus sužavėjo.