Debatai tema „Lietuvos istorija yra įkvepianti“

Debatai tema „Lietuvos istorija yra įkvepianti“

Antroji pamoka – viešieji debatai tema „Lietuvos istorija yra įkvepianti“, skirti Lietuvos šimtmečiui. Maironiečių būrelio nariai debatavo WSDC stiliumi. Teigiantieji   – Lukas Kuleš, Vesta Saulytė, Sonata Gudelaitytė  – stengėsi temą pagrįsti, o neigiantiesiems  – Jokūbui Jurkevičiui, Gabrielei Lavreckytei,  Evelinai Vareikaitei – teko šią temą neigti. Debatus žiūrėję pirmųjų klasių mokiniai teigiančiųjų ir neigiančiųjų pozicijas įvertino apylygiai –  juk nelengva atsakyti į klausimą, ar sudėtinga ir prieštaringa Lietuvos istorija yra  įkvepianti. Tačiau  įkvepia žinojimas – savos tautos, savos šalies  istorija neatsiejama nuo žmogaus dvasinės patirties. Pasiruošti debatams mokiniams padėjo mokytojos Alė Krinickienė ir Daiva Uzialienė.