Kraštiečio Jono Papinigio knygos „Verbų žydėjimas“ pristatymas

Kraštiečio Jono Papinigio knygos „Verbų žydėjimas“ pristatymas

Spalio 18 d. gimnazijoje – „Didysis ketmadienis“. Taip pavadino aktų salėje įvykusį  gimnazijos direktorės Daivos Veronikos Gaidamavičienės inicijuotą kraštiečio  Jono Papinigio, slapyvardžiu Žilvitis, poezijos knygos „Verbų žydėjimas“ pristatymą  sūnus Giedrius Papinigis, rūpinęsis knygos išleidimu. Susirinkusiuosius į renginį maloniai nuteikė kanklininkės Karolinos Karneckaitės atliekama latvių kompozitorės Natalijos Mundos „Memais balodis svešuma“, maironiečių Viktorijos Ivanovos, Ingridos Masoit, Justo Stvolo ir Roberto Šimanėlio atliekama  poetinė improvizacija „O mano protėvi“ pagal Jono Žilvičio eiles. Išties „Verbų žydėjimas“ – tai lyg  nuoširdus menamasis dialogas su protėviu: „Mano protėvi, iš kur tu?“ Į šį klausimą tarsi ir bandoma atsakyti visuose rinkinio eilėraščiuose. Metų laikuose, pradedant nuo pavasario,  istorijos pynės: nuo pagonybės per nelaisvės aukas iki laisvės, nuo  1387 m. – Lietuvos krikšto – iki 200N-ųjų, t.y. dabarties. Metų laikuose – tėviškės ir Lietuvos geografija: vietovardžiai, vandenvardžiai.   Kiekvienas rinkinio eilėraštis  turi savo priešistorę – istorines ar biografines sąsajas, kurias įdomiai ir įtikinamai pateikė knygos autorius Jonas Žilvitis. Eilėraščių teminės gijos nusitęsia ir už Lietuvos ribų. Buvo įdomu klausytis tiek autoriaus biografinės patirties, tiek istorinių įžvalgų. Įstabiai skambėjo gimnazisto  Igno Molčanovo sukurtos ir atliekamos dainos pagal Jono Papinigio eiles. Šis susitikimas – tai  įsimintina  ne tik literatūros, istorijos, bet ir kartų ryšio pamoka. Renginį vedė lietuvių kalbos mokytoja  Alė Krinickienė.