Įdomioji gimtinės istorija

Įdomioji gimtinės istorija

Maironiečių būrelio nariai su vadove Ale Krinickiene  birželio 9 d.  dalyvavo projekto „Įdomioji gimtinės istorija“ renginyje – edukacinėje išvykoje į  Kaltanėnų miestelį, turtingą  istorinio  ir kultūrinio  paveldo. Geografijos mokytoja  Jūratė Guigienė pateikė skaudžių ankstesnių miestelio gyventojų  kartų, žymių Kaltanėnuose gyvenusių žmonių patirčių, papasakojo Kaltanėnų Švč. Mergelės Marijos Angeliškosios bažnyčios,  kone kiekvienos miestelio sodybos  istoriją. Aplankytas knygnešio Jono  Burbos  kapas, Holokausto kapai, pagerbti Kaltanėnų valsčiaus kovotojai, 1941 m. sukilimo dalyviai, žuvę už Lietuvos laisvę.  Pasidžiaugta ir  žaviais gamtos prieglobsčiais,  jaukia  Kaltanėnų miestelio šiandiena.