Autoriaus archyvas

NATO karių iššūkis gimnazistams

Lapkričio 29 dieną prie Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos rinkosi gausus būrys jaunimo ir karines uniformas dėvinčių jaunų vyrų. Į vidų sugužėjusius svečius pasitiko nuotaikinga muzika ir Vokietijos, Čekijos, Nyderlandų, ES, NATO bei Lietuvos vėliavėlėmis pasipuošusi mokykla.

Gimnazistai pakankamai ilgai laukė šio renginio. Pasirodo, prieš metus gimnazijoje lankęsi Lietuvoje dislokuotų NATO sąjungininkų kariai, šiemet vėl panoro aplankyti Švenčionėlių jaunimą bei pakviesti mokinius savo jėgas išbandyti krepšinio aikštelėje. Kruopščiai planuotas susitikimas įvyko ir Mindaugo gimnazistai drąsiai priėmė kariškių iššūkį.

Pilietiškumo pamoka su Antanu Žilėnu

Lapkričio 23 d. mūsų gimnazijoje lankėsi knygos „Parubežys ir parubežiniai“ autorius Antanas Žilėnas. Knygą apie pasienio policiją autorius parašė remdamasis iš archyvų surinkta medžiaga. Antanas Žilėnas save laiko pasienio policijos pareigūno palikuoniu, jam ši tema įdomi ir jautri dėl asmeninių išgyvenimų. Knygoje gausu medžiagos ir apie Švenčionėlius bei pasienio policijos pareigūnus. Susitikimas su A. Žilėnu – pilietiškumo pamoka apie valstybę, kalbą, tautiškumą – vyko pasiūlius miesto bibliotekos vedėjai S.Busilienei. Autorius padovanojo gimnazijai savo knygą, o kitais metais pažadėjo pristatyti naują knygą. Renginį papuošė Igno Malčanovo atliekama daina.

Pilnametystės šventė

Lapkričio 16 d. gimnazijoje almėjo kūrybos, atminties, jaunystės fiesta – šventėme gimnazijos gimtadienį – pilnametystę. Pirmoje, iškilmingojoje, šventės dalyje, moderuojamoje charizmatiškųjų vedėjų Luko Charačidžio ir Eimanto Tamašausko, nusidriekė gijos į gimnazijos praeitį, netgi į pačią pradžią.

Gimtadienis!

2018 metų TOLERANCIJOS simbolis- raktas

.
Būrelio „Filosofija mokykloje“ nariai  paminėjo tolerancijos dieną. Kiekviena klasė  užrašė ant rakto – šių metų tolerancijos simbolio – vertybę, kuri, jų manymu, svarbiausia šiuolaikinei visuomenei. Tolerancijos aukurą įžiebė gimnazijos direktorė Daiva Veronika Gaidamavičienė. Buvo išrinkti tolerantiškiausi mokiniai ir apdovanoti  padėkomis. Jas  įteikė gimnazijos prezidentas Mantas Lipinskas.  Po renginio raktai, liudijantys mūsų gimnazijos vertybines nuostatas, buvo pakabinti ant  Lietuvos šimtmečiui skirto medžio.

I klasių mokinių tėvų susirinkimas

Vyko I klasių mokinių tėvų susirinkimas „Jūsų vaikas naujoje mokykloje – pirmosios patirtys“

Susirinkimo darbotvarkė:

1. I klasių mokinių kompetencijų diagnostikos rezultatai;
2. I klasių mokiniai gimnazijos kultūros kontekste;
3. Prevencinės programos „Raktai į sėkmę“ įgyvendinimas;
4. Rinkimai į Gimnazijos tarybą.

Rudeninė talka

Penktadienį, rugsėjo 19 d., gimnazijos bendruomenė susitelkė tvarkyti aplinką.

Kraštiečio Jono Papinigio knygos „Verbų žydėjimas“ pristatymas

Spalio 18 d. gimnazijoje – „Didysis ketmadienis“. Taip pavadino aktų salėje įvykusį  gimnazijos direktorės Daivos Veronikos Gaidamavičienės inicijuotą kraštiečio  Jono Papinigio, slapyvardžiu Žilvitis, poezijos knygos „Verbų žydėjimas“ pristatymą  sūnus Giedrius Papinigis, rūpinęsis knygos išleidimu. Susirinkusiuosius į renginį maloniai nuteikė kanklininkės Karolinos Karneckaitės atliekama latvių kompozitorės Natalijos Mundos „Memais balodis svešuma“, maironiečių Viktorijos Ivanovos, Ingridos Masoit, Justo Stvolo ir Roberto Šimanėlio atliekama  poetinė improvizacija „O mano protėvi“ pagal Jono Žilvičio eiles. Išties „Verbų žydėjimas“ – tai lyg  nuoširdus menamasis dialogas su protėviu: „Mano protėvi, iš kur tu?“ Į šį klausimą tarsi ir bandoma atsakyti visuose rinkinio eilėraščiuose. Metų laikuose, pradedant nuo pavasario,  istorijos pynės: nuo pagonybės per nelaisvės aukas iki laisvės, nuo  1387 m. – Lietuvos krikšto – iki 200N-ųjų, t.y. dabarties. Metų laikuose – tėviškės ir Lietuvos geografija: vietovardžiai, vandenvardžiai.   Kiekvienas rinkinio eilėraštis  turi savo priešistorę – istorines ar biografines sąsajas, kurias įdomiai ir įtikinamai pateikė knygos autorius Jonas Žilvitis. Eilėraščių teminės gijos nusitęsia ir už Lietuvos ribų. Buvo įdomu klausytis tiek autoriaus biografinės patirties, tiek istorinių įžvalgų. Įstabiai skambėjo gimnazisto  Igno Molčanovo sukurtos ir atliekamos dainos pagal Jono Papinigio eiles. Šis susitikimas – tai  įsimintina  ne tik literatūros, istorijos, bet ir kartų ryšio pamoka. Renginį vedė lietuvių kalbos mokytoja  Alė Krinickienė.

Sveikatingumo diena 2018

Sveikatingumo dienos akimirkos ir sporto varžybų rezultatai:
50 m bėgimas
MERGINOS: 1. A. Burakaitė (7.6). 2. V. Terleckaitė (7.5). 3. A. Andrejeva (7.69). 4. E. Račinskaitė (7.78).
VAIKINAI: 1. L. Mančinskas . 2. P. Veikalas. 3. A. Saveljev. 4. E. Tamašauskas.

Krosas
MERGINOS 500 M: 1. G. Nalivaikaitė. 2. A. Burakaitė. 3. D. Raketytė. 4. Inga Saulytė.
VAIKINAI 800 M: 1. G. Andraikėnas. 2. M. Gudelis. 3. G. Rudzinskis. 4. L. Vyšnėnas.

Bėgimas (estafetė)
1. IVa (1:04:47).
2. IIIb (1:05:91).
3. IIIc (1:06:07).
4. IIc (1:07:91).
5. Ia (1:09:35).
6. Ib (1:09:62).
7. IIb ir IIIa (1:11:19).
8. IIa (1:11:88).

Virvės traukimas
1. IIIb
2. IVa
3. IIIa
4. IIb

Įdomus svečias

Gimnazijoje lankėsi aktorius Giedrius Savickas.

2018 m. gruodžio mėn.
« Lap