Magiškos porceliano dekoravimo dirbtuvės

Magiškos porceliano dekoravimo dirbtuvės

Balandžio 12 d. 1-4 ir 8a  klasių mokiniai dalyvavo kultūros paso kupinoje  paslapties ir kūrybos pamokoje, porceliano  puodelio dekoravime unikaliu piešiniu – mandala. Mandala tai yra sielos gelmių piešinys. Nuo seno plačiai paplitęs rytų šalyse, mandalų piešimas išpopuliarėjo ir vakarų pasaulyje, kaip susitelkimą, nusiraminimą, būvimą čia ir dabar skatinantis procesas. Mokiniai dalyvavo patyriminėje pamokoje, kurios metu susipažino su mandalų piešimo būdais, specialiais dažais dekoravo  puodelius, kurias vėliau pasiėmė  į namus. Skubančioje kasdienybės rutinoje, įtakojami ekranų ir socialinių medijų vaikai kaip niekad patiria daug streso. Daug kruopštumo ir susikaupimo reikalaujantis kūrybinis piešimo procesas padėjo  geriau sutelkti dėmesį, mokė nusiraminimo technikų, padėjo  geriau pažinti save, patirti  džiaugsmą ir pasitikėjimą savo jėgomis.

Mokytoja Nijolė Vainorienė