Lankytojai

Archyvas ‘Žinutės’ Kategorija

Gimnazijoje savanoriai iš Kinijos

Grupė gimnazistų jau trečius metus mokosi kinų kalbos. Per savaitę vyksta viena pamoka, kurią veda savanorė mokytoja iš Kinijos Ke Li. Gimnazistai noriai mokosi šios mūsų visuomenei dar menkai pažįstamos užsienio kalbos.

Apie ypatingą kinų kultūrą mokiniai sužino ir įvairių renginių metu. Mokytoja Li parengė netradicinę pamoką „Tautinis Kinijos rūbas“. Pamokoje, kurioje dalyvavo trys savanoriai iš Kinijos, trečių ir pirmų klasių gimnazistai bei anglų kalbos mokytoja Jelena Rimkienė, buvo demonstruojami tautiniai kinų kostiumai. Svečiai pasakojo apie nepaprastai spalvingus kinų drabužių derinius bei jų atsiradimo istoriją. Mokiniai daugiau sužinojo apie rūbo spalvos simboliką, aksesuarus, stilių, senovės Kinijos moters idealą.

Rajoninė mokinių konferencija „Ištiesk pagalbos ranką“

Spalio 11 d. mokytojos Giedra Umbražiūnienė ir Vilhelmina Urbonienė organizavo Švenčionių r. 7-10 klasių mokinių konferenciją „Ištiesk pagalbos ranką“. Pranešimus parengė ir skaitė Adutiškio pagrindinės mokyklos, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos, Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos, Švenčionėlių progimnazijos ir Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos mokiniai. Mokinius rengė mokytojos Kristina Krivel, Danuta Voitechovič, Anna Lastovska, Giedra Umbražiūnienė ir Vilhelmina Urbonienė.  Konferencijoje dalyvavo gamtininkas Andrejus Gaidamavičius, Švenčionėlių šv. Edvardo bažnyčios kunigas Vitalij Kisel, Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Pošiūnė. Konferencijos dalyviams padėkas ir atminimo dovanėles įteikė Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos direktorė Daiva Veronika Gaidamavičienė. Muzikinius kūrinius  atliko IVb klasės mokiniai Lukas Kuleš ir Karina Pokaliuk. Dėkojame konferencijos rėmėjams: Ričardui Maliavkai, Gražinai Rudėnienei, Menkovams.

Svečiuose pasieniečiai

Spalio 11 d. ugdymo karjerai pamoką gimnazijos antrokams vedė Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus pasienio rinktinės pasieniečiai. Bendruomenės pareigūnė Jolanta mokiniams papasakojo apie pasieniečio profesiją, jos specifiką, pagrindines pareigūnų funkcijas. Jos kolegė Tamara daugiau kalbėjo apie suklastotų dokumentų tyrimą, dokumentų tikrinimą bei tikrinimo priemones ir įrangą.

Svečiuose buvo ir rinktinės kinologas Vladimiras su tarnybiniu šunimi Bosu, kuris iš karto užkariavo mokinių dėmesį. Tarnybinis šuo pademonstravo savo įgūdžius ir gebėjimus, o kinologas papasakojo apie tarnybinių šunų gyvenimo sąlygas, dresavimo būdus ir apskritai apie tarnybą su augintiniu.

Tarptautinės mokytojų dienos minėjimas


Spalio 4 d. Švenčionių miesto kultūros centre Tarptautinės mokytojų dienos proga mokytojus sveikino rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius ir rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vedėja Teresa Sansevičienė. Rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius įteikė „Metų mokytojo“ nominacijas ir padėkos raštais apdovanojo rajono mokytojus už nuoširdų pedagoginį darbą ir už ugdytinių pasiekimus  valstybiniuose brandos egzaminuose. Tarptautinės mokytojų dienos proga rajono savivaldybės meras gimnazijos mokytojams Alfredai Karovackienei ir Mindaugui Švereikai įteikė padėkas.

Šventinį renginį vedė Švenčionių r. Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos abiturientai Karina Pokaliuk ir Lukas Kuleš. Renginio vedėjai padainavo dainą “Kiekvienam rasos laše”, jiems akomponavo muzikos mokytoja Lina Rodevičienė.

Read the rest of this entry »

Sveikinimai Tarptautinės mokytojų dienos proga

Read the rest of this entry »

„Atminties kelias“

Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena Lietuvoje minima nuo 1994-ųjų metų. Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti šios dienos  paminėjimus mokyklų bendruomenėms inicijuoja jau daugiau nei penkiolika metų. Tuo siekiama, kad  mokiniai  išgirstų apie Lietuvoje gyvenusią gausią žydų bendruomenę (iki Antrojo pasaulinio karo Lietuvoje gyveno apie 215.000–220.000 žydų), kad suprastų apie Holokaustą nacių okupuotoje Europoje ir Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metu. Svarbu, kad mokiniai suvoktų, jog masinis žydų žudymas nėra vien Paneriai, Kauno IX fortas-masinių žudynių vietų Lietuvoje yra daug. Holokaustas, kaip tragedija, yra netektis mūsų valstybei – netekome piliečių gyvenusių Lietuvoje, kartu kūrusių mūsų valstybę, puoselėjusių savitas tradicijas ir kultūrą. Rugsėjo 23 d. II b klasės mokiniai su istorijos mokytoja Daiva Uzialiene aplankė žydų sušaudymo vietą Platumų miške, kur buvo priminta Švenčionių apskrities žydų tragedija.

Konstitucijos egzaminas

Spalio 3 d. gimnazijoje vyko konstitucijos egzaminas.

Į antrąjį etapą pateko trečiokės Erika Čaikinaitė ir Ieva Lisauskaitė.

Read the rest of this entry »

Pagerbti senoliai

Spalio 2 dieną mokytojos Lina Rodevičienė ir Vilhelmina Urbonienė kartu su ketvirtos klasės mokiniais aplankė senelius, gyvenančius Švenčionėlių savarankiško gyvenimo namuose. Pagerbdami juos pagyvenusių žmonių dienos minėjimo proga įteikė dovanų.  Dienos centrą lankančios moterys parodė savo rankdarbių parodą (vadovė G. Kaminskienė), išmokė padaryti pelėdą – išminties simbolį.

Read the rest of this entry »

Pas senelius

Spalio 1 dieną, pagyvenusių žmonių dieną, mokytoja V. Urbonienė su būrelio „Filosofija mokykloje“ nariais aplankė Šventos senelių namus. Mokiniai padovanojo seneliams po taikos balandį, padainavo, pabendravo, pasiklausė jų atliekamų dainų. Mokiniai sulaukė kvietimo atvykti dar kartą.

Read the rest of this entry »

Sporto ir sveikatingumo diena

Nuotraukų albumas ^

Šių metų spalio 1d. mūsų gimnazijoje buvo sporto diena. Atvyko labai daug svečių: Švenčionių r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistės Aloyza Aglinskienė ir Gintarė Maliuševskienė, Lietuvos medicinos studentų asociacijos narė Laura Krupėnaitė su komanda. Taisyklingos laikysenos pamoką vedė Gintarė Maliuševičienė. Joje vaikai pasitikrino, ar jų laikysena taisyklinga, ir prisiminė būdus, kaip ta laikysena tinkamai rūpintis. Šiaurietiškojo ėjimo pamoką vedė Aloyza Aglinskienė. Mokiniai turėjo galimybę naujas žinias apie šiaurietiškąjį ėjimą pritaikyti praktikoje. Aktų salėje vyko diskusijos, paskaitos, praktiniai užsiėmimai apie sveiką mitybą, dietų pasekmes, taisyklingą laikyseną. Šiems užsiėmimams vadovavo būsimos medikės, LiMSA narės. O gimnazijos sporto salėje vyko linksmos judriųjų žaidimų ir šokių pamokos.

Pamokų laikas

1. 08:00 - 08:45
2. 08:55 - 09:40
3. 09:50 - 10:35
4. 10:55 - 11:40
5. 11:50 - 12:35
6. 12:55 - 13:40
7. 13:50 - 14:35
8. 14:45 - 15:30

Kalendorius
2019 m. spalio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Rgs    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archyvas
Kategorijos