Lankytojai

Archyvas ‘Žinutės’ Kategorija

Su ginklu rankose

Penktadienio popietę Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos Jaunojo pasieniečio būrelio nariai, kartu su būrelio vadovu Mindaugu Švereika, viešėjo VSAT Ignalinos rinktinės Švenčionių pasienio užkardoje. Pasieniečiai jaunimui surengė ekskursiją po užkardą, o vėliau visus pakvietė į šaudyklą. Čia jaunieji pasieniečiai treniravosi ir mokėsi kaip elgtis su automatu, kaip jį greitai bei teisingai išrinkti ir surinkti, kaip taikliai šaudyti. VSAT Ignalinos pasienio rinktinės organizuotose šaudymo ir ginklo išrinkimo varžybose jaunųjų pasieniečių garbę gynė gimnazistų komanda: G. Pelėdaitė, A. Saveljev, R. Šimanėlis.

Read the rest of this entry »

Gimnazijos antrokės LR Seime

Mūsų mielos bičiulės, Informacijos ir komunikacijos departamento, Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus vedėjos Angonitos Rupšytės kvietimu, gruodžio 5 dieną dalyvavome viktorinoje „Vieni iš daugelio: 1918 m. Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai-valstybės kūrėjai“. Smagu, kad į viktoriną važiavo gimnazistės, kurios domisi Lietuvos istorija, kurios daug skaito, yra pilietiškos, dalyvauja įvairiuose renginiuose. Tai antrokės: Ieva Lisauskaitė, Vesta Saulytė, Erika Čaikinaitė, Karolina Karneckaitė bei komandos kapitonė Karina Masoit. Po viktorinos buvome įvertinti: gavome knygų, „Atgimimo“ laikraščių ir, žinoma, padėkų, kurias pasirašė Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas dr. prof. Arūnas Gumuliauskas. Su šaunia Mindaugo gimnazijos jaunųjų istorikų komanda renginyje dalyvavo ir istorijos mokytoja Daiva Uzialienė.

Read the rest of this entry »

AIDS – geriau žinoti

Gruodžio 1-oji – pasaulinė AIDS diena, kuri minima jau 30-tą kartą. Šių metų pasaulinės AIDS dienos kampanijos šūkis: „Gyvenk pozityviai  – žinok savo būklę dėl ŽIV“.

Mūsų gimnazijos pirmokai prisijungė prie masiškiausio pasaulinei AIDS dienai skirto renginio Lietuvoje – protmūšio – bei dalyvavo integruotoje biologijos-chemijos pamokoje „AIDS – geriau žinoti“. Gimnazistus į renginį lydėjo biologijos mokytoja Daiva Gaidamavičienė.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis šiemet protų mūšyje dalyvavo daugiau kaip 34 tūkstančiai dalyvių.

Read the rest of this entry »

Mūsų gimnazistė – „Šimtmečio dovanų“ dalyvė

Gruodžio 3 d. Ramunė Vilkoitytė dalyvavo Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vykusiame padėkos vakare, į kurį susirinko savanoriai iš visos Lietuvos, paskyrę savo laiką Lietuvai – įvairioms savanorystės veikloms.

Vos kiek daugiau nei prieš metus startavęs „Šimtmečio dovanų“ projektas suvienijo daugiau nei 400 000 žmonių, kurie Lietuvai padovanojo daugiau nei 1000 dovanų, o savanorystei skyrė daugiau nei 500 000 tūkstančių valandų.

Savanorius, susirinkusius į šventinį padėkos vakarą, pasveikino projekto „Šimtmečio dovanos“ globėjas Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Projektas kvietė padėti savanorystės iniciatyvoms augti, pritraukti daugiau žmonių, paskatinti kurti naujas savanorystės tradicijas bendruomenėse, kaimynystėse, kolektyvuose ar šeimose. Daugiau savanorių – daugiau dovanų Lietuvai, gražesnė mūsų valstybės šventė.

Česlovo Kudabos takais

Lapkričio 30 d. gimnazijoje įvyko tradicinis renginys – viktorina „Č.Kudabos takais“. Renginį organizavo Ia klasės gimnazistai kartus su geografijos mokytoja Jurgita Politiene. Dalyvaudami viktorinoje, pirmokai sužinojo iškilaus Lietuvos geografo, gamtininko ir kraštotyrininko, Nepriklausomybės Akto signataro Č.Kudabos  pagrindinius gyvenimo faktus, virtualiai pakeliavo jo maršrutais nuo Aukštaitijos iki Suvalkijos, Dzūkijos, Žemaitijos.

NATO karių iššūkis gimnazistams

Lapkričio 29 dieną prie Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos rinkosi gausus būrys jaunimo ir karines uniformas dėvinčių jaunų vyrų. Į vidų sugužėjusius svečius pasitiko nuotaikinga muzika ir Vokietijos, Čekijos, Nyderlandų, ES, NATO bei Lietuvos vėliavėlėmis pasipuošusi mokykla.

Gimnazistai pakankamai ilgai laukė šio renginio. Pasirodo, prieš metus gimnazijoje lankęsi Lietuvoje dislokuotų NATO sąjungininkų kariai, šiemet vėl panoro aplankyti Švenčionėlių jaunimą bei pakviesti mokinius savo jėgas išbandyti krepšinio aikštelėje. Kruopščiai planuotas susitikimas įvyko ir Mindaugo gimnazistai drąsiai priėmė kariškių iššūkį.

Read the rest of this entry »

Naktis su kamuoliu

Lapkričio 23 dieną Z. Žemaičio gimnazijoje vyko edukacinis pramoginis renginys „Naktis gimnazijoje“. Sportinėje renginio veikloje dalyvavo ir mūsų gimnazijos vaikinų komanda (M. Pipiras, P. Gudelis, J. Bankauskas, M. Lipinskas), vadovaujama kūno kultūros mokytojo Mindaugo Švereikos. Krepšinio turnyre 3×3 komanda užėmė 4 vietą.

Read the rest of this entry »

Apie parašiutą

Lapkričio 22 d. gimnazistų komanda (Karina Pokaliuk, Augustė Semėnaitė, Karolina Karneckaitė, Erika Čaikinaitė, Julius Bankauskas ir Donatas Bulka) Utenos Dauniškio gimnazijoje dalyvavo „Sodros“ inicijuoto projekto „Nepamiršk parašiuto“ protmūšių kovų I-ame etape ir iškovojo 2-ą vietą tarp 21 Utenos regiono gimnazijų komandų. Mokinius rengė geografijos-ekonomikos mokytoja Jurgita Politienė.

Pilietiškumo pamoka su Antanu Žilėnu

Lapkričio 23 d. mūsų gimnazijoje lankėsi knygos „Parubežys ir parubežiniai“ autorius Antanas Žilėnas. Knygą apie pasienio policiją autorius parašė remdamasis iš archyvų surinkta medžiaga. Antanas Žilėnas save laiko pasienio policijos pareigūno palikuoniu, jam ši tema įdomi ir jautri dėl asmeninių išgyvenimų. Knygoje gausu medžiagos ir apie Švenčionėlius bei pasienio policijos pareigūnus. Susitikimas su A. Žilėnu – pilietiškumo pamoka apie valstybę, kalbą, tautiškumą – vyko pasiūlius miesto bibliotekos vedėjai S.Busilienei. Autorius padovanojo gimnazijai savo knygą, o kitais metais pažadėjo pristatyti naują knygą. Renginį papuošė Igno Malčanovo atliekama daina.

 

Jaunimo idėjų konkurse triumfavo altruizmas: „Pasaulis juk nesisuka vien apie mus!!!“

Ketvirtoji Vilniaus regiono savivaldybė, kurioje vyko jaunimo „Veiksmo diena“, – Švenčionys. Šešios mokinių komandos, iš viso 74 mokiniai, iš Švenčionių rajono mokyklų susibūrė rajono savivaldybės tarybos posėdžių salėje. Jaunimo reikalų koordinatorė Inga Varnienė  surengė mokinių diskusiją su rajono savivaldybės tarybos nariais ir savivaldybės administracijos darbuotojais.  

Jaunuoliai  uždavė daug klausimų valdininkams apie 2019 metų biudžetą, apie tai, kiek biudžeto lėšų bus skirta jaunimo reikalams ar bus remiami  motyvaciniai seminarai jaunimui, ar savivaldybės tarybos nariai gali konsultuoti biudžeto skirstymo klausimais. Mokinius domino, ar Švenčionių rajone vykdomi projektai, lavinantys  įvairaus amžiaus vaikų protinius gebėjimus, ar yra galimybė laimėjusį projektą išplėsti respublikiniu mastu ir kt.  Ar būtų galima autobusų tvarkaraštį suderinti su gyventojų poreikiais? Kokius leidimus reikia gauti iš savivaldybės, norint rengti jaunimo šventes? Kokie kriterijai yra svarbiausi atrenkant projektus, kuriems skiriamas finansavimas?

 Gavę atsakymus į šiuos klausimus, mokiniai  kūrė projektus, kaip pagerinti jaunimo gyvenimą jų gimtajame mieste ar kaime. Pavakary įvyko idėjų mūšis, kurį moderavo Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius.

 

Read the rest of this entry »

Pamokų laikas

1. 08:00 - 08:45
2. 08:55 - 09:40
3. 09:50 - 10:35
4. 10:55 - 11:40
5. 11:50 - 12:35
6. 12:55 - 13:40
7. 13:50 - 14:35
8. 14:45 - 15:30

Kalendorius
2018 m. gruodžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Lap    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archyvas
Kategorijos