Paroda

Paroda

Gimnazijos erdvėse eksponuojama fotomenininko, žurnalisto Klaudijaus Driskiaus paroda „Rytų Aukštaitijos žmonės“. K.Driskius teigia, „aukštaičiai – grynuoliai, dar Vaižganto aprašyti. Tai – labai sėslūs žmonės. Daugelio mano fotografijose užfiksuotų žmonių proseneliai, seneliai nėra iškeliavę už parapijos, apylinkės, dabartinės seniūnijos ribų. Tai labai ryškaus charakterio, įdomios išorės žmonės. Daugiausia apie žmogų gali pasakyti jo veidas, akys, išraiška, šypsena – tokiu būdu, būnant šalia, atsiskleidžia jų vidinis pasaulis“ Kaip teigė V. Ališauskas, „net smagiausiose Klaudijaus Driskiaus fotografijose prasišviečia truputis skausmo, nekart seniai nuslopusio, nugrimzdusio į pasąmonę. Partizanų neviltis, akinanti sovietinio gyvenimo pilkuma, galiausiai, žinojimas – mes esame paskutiniai. Paskutiniai „tikri" sentikiai, paskutiniai „tikri" žemdirbiai, muzikantai, aludariai. Tai savotiškas Lietuvos istorijos ar bent vienos epochos liudijimas“.

klaudijusdriskius_03