AD apsauga

Gerbiami svetainės lankytojai, svetainėje yra publikuojamos mokykloje vykstančių viešų renginių foto nuotraukos ir asmenų atvaizdai. Asmenys, pageidaujantys pasinaudoti „teise būti pamirštam“ (Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2016/679, 2016 m. gegužės mėn. 24 d.) turėtų kreiptis į svetainės administratorių.

Lankytojai

Archyvas 19-09

Europos mokyklų sporto diena

Šeštadienį Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos sportininkai dalyvavo Europos mokyklų sporto dienoje Adutiškyje.  Merginų komandos krepšinio 3×3 turnyre užėmė prizines vietas (I vietą – G. Lavreckytė, E. Vareikaitė, I. Giedrytė; II vietą – E. Čaikinaitė, K. Masoit, F. Meidutė, U. Palytaitė; III vietą
– K. Pokaliuk, I. Lisauskaitė, L. Meidutė). Vaikinų komandos nariai I. Ivanauskas, M. Pipiras ir J. Bankauskas užėmė pirmą vietą, o M. Gudelis, L. Vyšnėnas ir D.Jusys – antrą. 1000 m bėgimo rungtyje pirma vieta atiteko M.Gudeliui, 500 m bėgimo rungtyje antrą vietą užėmė F. Meidutė, trečia liko U.Palytaitė.

Europos kalbų diena

Europos kalbų dienai paminėti anglų kalbos mokytoja B. Radziulienė IVa klasėje organizavo viktoriną apie lietuviškus papročius ir tradicijas.

Lituanistai, skatindami mokinius domėtis gimtąja kalba, sudarė kryžiažodį ir klausimyną apie lietuvių kalbą ir jos sąsajas su Europos kalbomis.

Kelionė į Vilnių

Rugsėjo 25 d. IIa klasės mokiniai su auklėtoja J.Politiene  lankėsi Vilniuje, Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje ir dalyvavo edukacinėje pamokoje „Sovietų kalėjimai, lageriai ir tremtis“.  Mokiniai sužinojo tiesą apie okupacinės valdžios vykdytas represijas, tremties ir kalinimo vietų geografiją Sovietų Sąjungoje, o vėliau buvusiame KGB kalėjime buvo supažindinti su sovietine baudžiamąja sistema, klausėsi pasakojimų apie šiame kalėjime kalintų žmonių buitį, patirtas kančias ir begalines pastangas nepasiduoti gniuždančiai tikrovei.  Gimnazistai lankėsi ir Lukiškių aikštėje, kur šią savaitę pradėtas eksponuoti Laisvės kalvos memorialo maketas. 

Edukacinė išvyka

Ia klasės mokiniai su klasės auklėtoja Ale Krinickiene rugsėjo 23 d. dalyvavo  Vilniaus rajone Naujasodės kaime vykusioje edukacinėje ekskursijoje-spektaklyje „1984. Išgyvenimo drama sovietiniame bunkeryje“.  Renginio metu tapę SSRS gyventojais gimnazistai  susipažino su 1984-ųjų sovietine realybe, patyrė itin savitų įspūdžių.

„Atminties kelias“

Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena Lietuvoje minima nuo 1994-ųjų metų. Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti šios dienos  paminėjimus mokyklų bendruomenėms inicijuoja jau daugiau nei penkiolika metų. Tuo siekiama, kad  mokiniai  išgirstų apie Lietuvoje gyvenusią gausią žydų bendruomenę (iki Antrojo pasaulinio karo Lietuvoje gyveno apie 215.000–220.000 žydų), kad suprastų apie Holokaustą nacių okupuotoje Europoje ir Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metu. Svarbu, kad mokiniai suvoktų, jog masinis žydų žudymas nėra vien Paneriai, Kauno IX fortas-masinių žudynių vietų Lietuvoje yra daug. Holokaustas, kaip tragedija, yra netektis mūsų valstybei – netekome piliečių, gyvenusių Lietuvoje, kartu kūrusių mūsų valstybę, puoselėjusių savitas tradicijas ir kultūrą. Rugsėjo 23 d. II b klasės mokiniai su istorijos mokytoja Daiva Uzialiene aplankė žydų sušaudymo vietą Platumų miške, kur buvo priminta Švenčionių apskrities žydų tragedija.

Tarptautinės taikos dienos minėjimas

Nuotraukų albumas ^

Pėsčiomis

Mūsų gimnazijos mokiniai paminėjo „Dieną be automobilio“.
Ketvirtadienio rytą jie kartu su mokytojais atėjo į gimnaziją pėsčiomis. Renginį organizavo kūno kultūros mokytoja Daiva Panavienė.

Read the rest of this entry »

Baltų vienybės diena

Rugsėjo 19 d. gimnazijos aktų salėje skambėjo poetinė-muzikinė improvizacija „Tebūnie“, skirta Baltų vienybės dienai paminėti. Eilės, dainos, žaidimai buvo skirti senajai baltiškajai tradicijai saugoti ir puoselėti.  Tebūnie taip lemta baltiškajai tradicijai ir kultūrai: „Gimti čia, baltų žemėje, – aukščiausia laimė, kurią dabar tik reikia savo darbu užpildyti.“ 

Renginį organizavo maironiečių būrelio vadovė Alė Krinickienė bei  muzikavimo ir dainavimo studijos „Garsų menas“ vadovė Lina Rodevičienė. Pedagogėms talkino bibliotekininkė Asta Lapėnienė.

Rugsėjo 21-oji – Tarptautinė taikos diena

Nuotraukų albumas ^

Prizininkai

Rugsėjo 7 d. mūsų gimnazijos komanda dalyvavo Vilniaus maratono bėgime ir tapo Lietuvos mokinių bėgimo plentu čempionato prizininkais. Gytis Andraikėnas, III a klasės mokinys, užėmė II vietą ir Marius Gudelis, II b klasės mokinys, užėmė III vietą.

Pamokų laikas

Kalendorius
2019 m. rugsėjo mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Lie   Spa »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archyvas
Kategorijos