Lankytojai

Jaunimo idėjų konkurse triumfavo altruizmas: „Pasaulis juk nesisuka vien apie mus!!!“

Ketvirtoji Vilniaus regiono savivaldybė, kurioje vyko jaunimo „Veiksmo diena“, – Švenčionys. Šešios mokinių komandos, iš viso 74 mokiniai, iš Švenčionių rajono mokyklų susibūrė rajono savivaldybės tarybos posėdžių salėje. Jaunimo reikalų koordinatorė Inga Varnienė  surengė mokinių diskusiją su rajono savivaldybės tarybos nariais ir savivaldybės administracijos darbuotojais.  

Jaunuoliai  uždavė daug klausimų valdininkams apie 2019 metų biudžetą, apie tai, kiek biudžeto lėšų bus skirta jaunimo reikalams ar bus remiami  motyvaciniai seminarai jaunimui, ar savivaldybės tarybos nariai gali konsultuoti biudžeto skirstymo klausimais. Mokinius domino, ar Švenčionių rajone vykdomi projektai, lavinantys  įvairaus amžiaus vaikų protinius gebėjimus, ar yra galimybė laimėjusį projektą išplėsti respublikiniu mastu ir kt.  Ar būtų galima autobusų tvarkaraštį suderinti su gyventojų poreikiais? Kokius leidimus reikia gauti iš savivaldybės, norint rengti jaunimo šventes? Kokie kriterijai yra svarbiausi atrenkant projektus, kuriems skiriamas finansavimas?

 Gavę atsakymus į šiuos klausimus, mokiniai  kūrė projektus, kaip pagerinti jaunimo gyvenimą jų gimtajame mieste ar kaime. Pavakary įvyko idėjų mūšis, kurį moderavo Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius.

 

Švenčionių r. Adutiškio pagrindinės mokyklos idėja „Atvira jaunimo erdvė – pramogų zona Adutiškyje”. Mokiniai svajoja apie kambarį mokykloje, kur rinktųsi jaunimas nuo 12 iki 25 metų. Ten veiktų stalo futbolas, oro ritulys ir kiti žaidimai, projektoriumi būtų rodomi filmai, geriama arbata, dainuojama karaokė. Čia galėtų jaunimas rinktis  sekmadieniais nuo 17 iki 23 val.  

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos idėja „Jaunieji protai” susijusi su Švenčionių miesto kultūros centre vyksiančiais rajoniniais protmūšiais,  kuriuose susirungtų komandos iš darželių, mokyklų, progimnazijų ir gimnazijų. Projektas skatintų visus rajono gyventojus  bendrystei. Laimėjusios komandos pelnytų išvyką į stovyklą Kaltanėnuose arba išvyką į „Skyparką” Vilniuje. Jei projektas būtų sėkmingas, mokiniai svajoja, kad projektas taptų respublikiniu.

Švenčionių r. Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos mokiniai nusprendė pakeisti Švenčionėlių miesto parko vaizdą. Jaunimo vizijose – atnaujinti parko suoleliai ir stalai, įrengta lauko bibliotekėlė, sūpynės vaikams, nemokama Wi-fi zona. Į parko atnaujinimo atidarymo renginį būtų pakviesti visi rajono miesteliai.

Švenčionių progimnazija sugalvojo projektą „Padėk man”. Planas gimė iš svajonės gyventi kitaip- nebijoti klysti, atrasti save, ugdytis patriotiškumą. Dėl to  būtų rengiami motyvaciniai užsiėmimai jaunimui savęs pažinimo, baimių įveikimo, bendravimo temomis. Jauniems žmonėms trūksta motyvacijos, pasitikėjimo savimi, todėl reikalingi  pokalbiai su jau save atradusiais ir daug pasiekusiais žinomais žmonėmis, pvz., Svaru (G&G Sindikatas), Ieva Zasimauskaite, Jurgiu Didžiuliu, Giedriumi Savicku, Nagliu Bierancu (Naglimantu) ir kitais. Užsiėmimai vyktų šeštadieniais Švenčionių miesto kultūros centre ir miesto parke.

Švenčionių rajono Pabradės „Ryto“ gimnazija taip pat trokšta „Jaunimo erdvės” miesto kultūros centre, kad galėtų pabendrauti, rungtis stalo žaidimų turnyruose, nagrinėti, aiškintis mokslines temas.

 Idėją, kuri nurungė  kitų mokyklų idėjas, pateikė Švenčionių r. Pabradės „Žeimenos“ gimnazija. Komanda pristatė šventės „Viltis“ idėją. Mokiniai nori pakviesti visus žmones į bendrystę su neįgaliaisiais, naikinti požiūrį, kad pastarieji yra „mažiau negu žmonės“. Renginyje dalyvautų Pabradės meno mokyklos menininkai, kurie galėtų piešti ant veidų, vyktų išsirinkto filmo peržiūra, būtų organizuojama loterija ir kitos pramogos, surinktos lėšos būtų paaukotos bendrijai „Viltis“, dirbančiai Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos srityje.

Ši Švenčionių r. Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos mokinių idėja pelnė visų susirinkusių simpatijas ir  per du balsavimo turus buvo išrinkta geriausia. Laimėtojai savo idėją įvardino žodžiais: „Pasaulis juk nesisuka vien apie mus!!!”

Bendro Švenčionių rajono savivaldybės, Atviros Lietuvos fondo, OSFL projektų ir Pilietinių iniciatyvų centro Jaunimo pilietiškumo ugdymo projekto „Aš irgi sprendžiu!”, kurio tikslas – kurti projektus ir išsakyti idėjas, keičiančias miesto veidą, dėka jaunimo „Veiksmo dienos“ metu rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius, mero pavaduotoja Violeta Čepukova, administracijos direktorius Andrius Šarėjus, rajono savivaldybės tarybos nariai ir kiti administracijos darbuotojai ne tik išklausė jaunimo idėjų, bet ir patys buvo aktyvūs diskusijos dalyviai.

„Veiksmo diena” – tai jau trečiasis projekto etapas, kuriuo siekiama padidinti jaunimo aktyvumą priimant sprendimus, siekiant socialinių ir politinių pokyčių. Jaunimo pilietiškumo ugdymo modelis vyksta šešiose Vilniaus apskrities savivaldybėse: Elektrėnų, Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių, Trakų bei Ukmergės r. Vasarą minčių kokteilinė „Scroll your mind“ apsilankė 6-iose Vilniaus regiono miestelių jaunimo šventėse: vyko interaktyvus pilietiškumo nustatymo žaidimas (Kinect technologija), kritinio mąstymo indekso testas (el. versija) , pokalbiai su visuomenės ir jaunimo lyderiais iš šou pasaulio (Svaras, Beata Tiškevič, Jazzu, Mantas Stonkus, Viktoras Diawara) jaunimui aktualiomis temomis. Taip pat šių miestelių jaunimas dalyvavo diskusijų festivalyje „Būtent!”, kuriame aptariamos šaliai ir regionui svarbios idėjos – puikus demokratinio dalyvavimo priimant sprendimus pavyzdys. 6 autobusais iš 6 regionų į festivalį atvyko 240 žmonių.

Jaunimo pilietiškumo ugdymo projektas „Aš irgi sprendžiu!“ finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Atviros Lietuvos fondo informacija

Komentarai negalimi.

Pamokų laikas

1. 08:00 - 08:45
2. 08:55 - 09:40
3. 09:50 - 10:35
4. 10:55 - 11:40
5. 11:50 - 12:35
6. 12:55 - 13:40
7. 13:50 - 14:35
8. 14:45 - 15:30

Kalendorius
2019 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bal    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archyvas
Kategorijos