Kol mes visi kaip vienas

Kol mes visi kaip vienas

Kovo 22 d. Vilniuje, Radvilų gimnazijoje, vyko RESPUBLIKINĖ BENDROJO UGDYMO MOKYKLŲ 7-12 (GIMNAZIJŲ I-IV) KLASIŲ MOKINIŲ INTEGRUOTA TIKYBOS – DAILĖS – GEOGRAFIJOS – PILIETIŠKUMO KONFERENCIJA ​„Kol mes visi kaip vienas“, skirta paminėti 2019-uosius – Jėzuitų misijos Lietuvoje, Lietuvos Nepriklausomybės kovų atminimo bei Pasaulio lietuvių metus. Šioje  konferencijoje dalyvavo ir 3 moksleiviai iš Švenčionėlių: 1 iš progimnazijos ir 2 iš gimnazijos kartu su tikybos mokytoja G. Umbražiūniene. Ruošdamiesi konferencijai, plačiau pasidomėjome  mūsų kraštiečio partizano S. Guigos gyvenimu, kova bei pasyvia rezistencija. Savo pranešimuose kėlėme mintį, kad paskutinio Lietuvos partizano vardas teisėtai turėtų priklausyti švenčionėliškiui Stasiui Guigai-Tarzanui. Progimnazijos mokiniai parengė Kelionės vadovą paskutinio Lietuvos partizano Stasio Guigos keliais. Gimnazistės  Viktorija Ivanova ir Inga Emilija Saulytė skaitė pranešimą „Stasys Guiga- paskutinis Lietuvos partizanas, tikėjęs Dievu ir Lietuvos laisve". Abu pranešimai buvo palankiai įvertinti. Viktorija ir Inga  tapo konferencijos laureatėmis. Sveikiname laureates ir didžiuojamės jų  analitiniais, kūrybiniais bei prezentaciniais gebėjimais. Linkime ir toliau būti iniciatyviomis ir pilietiškomis.