Gimnazijoje garsiau nuskambėjo Ievos Simonaitytės vardas

Gimnazijoje garsiau nuskambėjo Ievos Simonaitytės vardas

Rugsėjo 28 d. gimnazijoje vyko rajoninė mokslinė konferencija „Mažosios Lietuvos istorija Ievos Simonaitytės raštuose“. Konferencijos tikslas – paminėti I. Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines, šiuolaikinėmis ir tradicinėmis formomis pristatyti rašytoją bei skatinti domėjimąsi jos asmenybe ir kūryba.

2022-ieji Lietuvoje paskelbti Ievos Simonaitytės metais. Sausio 23-iąją sukako 125 metai nuo išdidžiosios lietuvininkų rašytojos gimimo (1897–1978). Ėvė – toks buvo jos vardas atėjus į šį pasaulį Vanaguose, Priekulės valsčiuje. Ji – tituluotoji Mažosios Lietuvos ambasadorė, Klaipėdos krašto žmonių kalbos grožį įamžinusi įtaigi, emocinga metraštininkė.

Konferenciją pradėjo gimnazijos muzikos ir dainavimo studijos ,,Garsų menas“atlikėjai (vadovė Agnė Šalnienė) ir liaudies šokių kolektyvo „Lašas“šokėjos (vadovė Jekaterina Matulevičienė).

Sulaukėme svečių iš Pabradės ,,Ryto“ gimnazijos.

Šiuolaikinių technologijų pagalba tiesiogiai nusikėlėme į Ievos Simonaitytės memorialinį muziejų, įkurtą 1979 m. buvusiame rašytojos vasarnamyje Priekulėje (Klaipėdos r.). Ievos Simonaitytės memorialinio muziejaus filialo vadovė Jūratė Martinkienė pakvietė pasižvalgyti po namą, kuriame gyveno garsi rašytoja, pamatyti autentiškus XX a. 7-8 deš. baldus, aksesuarus, fotografijas, knygas, originalius dokumentus, asmeninius rašytojos daiktus, pajausti rašytojos patirtos šlovės dvelksmą, supažindino su muziejaus lankytojams siūlomomis edukacijomis.

Mokiniai savo pranešimuose atskleidė įdomių faktų apie Ievos Simonaitytės gyvenimą, kūrybą, nuopelnus, atminimo įamžinimą. Skaitovai skaitė ištraukas iš žinomiausio rašytojos romano „Aukštujų Šimonių likimas“, išgirdome mokinės sukurtą interpretaciją pagal romaną. Konferencijos pabaigoje įdomu buvo stebėti gimnazijos mokinių forumo debatus.

Gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, pavaduojanti direktorių,  Rita Gasparevičienė negailėjo šiltų žodžių konferencijos dalyviams ir mokytojams, visus dalyvius apdovanojo padėkomis ir atminimo dovanėlėmis.

Konferenciją organizavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Alė Krinickienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos metodininkės Asta Činčikienė ir Andžela Zenkevičienė, Švenčionių švietimo pagalbos tarnyba.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos metodininkės
Asta Činčikienė ir Andžela Zenkevičienė