Performansas Nr.1

Performansas Nr.1

Lapkričio 9 dieną 8a klasėje vyko edukacinis Kultūros paso užsiėmimas – klasės valandėlė – ,,Performansas Nr.1“. Performansas kaip meno rūšis 1960 metais atsirado Amerikoje. Tai postmodernistinis menas: iš anksto apgalvotas, konceptualus veiksmas, kurio pagrindinė išraiškos priemonė – paties menininko kūnas. Performanso tikslas – provokuoti, šokiruoti visuomenę, atkreipti dėmesį į problemas, pažadinti žmogaus sąmonę. Užsiėmimo, kurį padėjo organizuoti mokytoja Nijolė Vainorienė, metu lektorės Rasos Vaikutytės pasakojimo, nuotraukų, video siužetų pagalba, mokiniai susipažino su konceptualaus meno paskirtimi, sužinojo apie pasaulinio garso menininkus, tokius kaip Marina Abramovič, Vito Acconci, Hugo Bal, Chrys Burgen, Jonas Mačiūnas. Vyko diskusija apie tai, kaip keičiasi žiūrovams keliami reikalavimai šiuolaikiniame mene ir kaip pasyvus žiūrovas transformuojasi į aktyvų dalyvį. Buvo mokomasi analizuoti nematerialaus meno kūrinius, suprasti savo ir visuomenės santykį su menu ir menininkais. Nauja patirtimi tapo pačių mokinių įsitraukimas į performansų kūrimą, kurių metu buvo mokomasi atpažinti save, nusiraminti, suprasti kitą. Edukacinis užsiėmimas prisidėjo prie mokinių kultūrinio ugdymo.

8a klasės vadovė Ramunė Bankauskienė