Lietuvos istorijos patirtys filme „Radviliada“

Lietuvos istorijos patirtys filme „Radviliada“

Gruodžio 12 d. II b klasė žiūrėjo kultūros paso filmą „Radviliada“. Tai – 3 pamokos vienoje: literatūros, istorijos ir pilietiškumo. Filme akcentuojami net du literatūros kūriniai – Jono Radvano „Radviliada“ ir Radvilos Našlaitėlio „Kelionė į Jeruzalę“. Per vieną įtakingiausių ir reikšmingiausių XVI a. Europos didikų šeimų pasakojama bendrą mūsų visų istorija, skatinama tolerancija, susidomėjimas savo tautos praeitimi. Skatiname mokytis diplomatinių problemų sprendimų būdų, puoselėti bendražmogiškas vertybes, pagarbą kitoms kultūroms ir jų praeičiai, kelti didžiavimosi savo Tėvyne ir iškiliomis jos asmenybėmis jausmą, vertinti tiek dvasinį, tiek materialųjį kultūrinį, istorinį palikimą ir siekti jį išsaugoti bei perduoti ateities kartoms.

Mokytoja N. Vainorienė