Vadovėlius pakeitė tikri žmonės ir jų istorijos

Vadovėlius pakeitė tikri žmonės ir jų istorijos

Gruodžio 7d. Ia, Ib ir 8a klasių mokiniai ir jų auklėtojos Ina Stvolienė, Jolanta Klipčiuvienė ir Ramunė Bankauskienė dalyvavo kultūros paso renginyje. Šį kartą veiksmo vieta tapo mūsų gimnazijos aktų salė, kurioje mokiniai žiūrėjo dokumentinį filmą apie komandinį darbą ir pasiaukojimą „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“. Režisieriaus Arūno Matelio dokumentinis filmas pasakoja apie herojus, liekančius šešėlyje. Tai filmas apie vienas sudėtingiausių bei populiariausių dviračių varžybų pasaulyje – „Giro d’Italia“. Tačiau ne apie garbę ir šlovę. Šios juostos herojai – sudėtingiausius iššūkius įveikiantys ir lyderių užnugaryje esantys sportininkai, neturintys teisės į asmeninę pergalę. Herojai, savo pasiaukojimu nutiesiantys kelią į pergalę komandos lyderiams, tapę universaliais pasiaukojimo dėl kitų pavyzdžiais. Šis filmas keičia požiūrį į sportą, pergalę, komandinį darbą, skatina bendruomeniškumą, pagarbą, plečia valios bei stiprybės suvokimą. Po filmo peržiūros vyko diskusija, kurios metu mokiniai išsakė savo nuomones, mintis, scenas iš filmo lygino su savo gyvenimu. Dėkojame kultūros paso renginių koordinatorei Nijolei Vainorienei už taikliai pasiūlytą filmo tematiką.