Priimk jūros iššūkį

Priimk jūros iššūkį

4b klasės mokiniai su klasės vadove Sigita Pavliukevičiene birželio 15 d. dalyvavo kultūros paso edukacijoje Smiltynėje.

Nuo seno žmonės bandė prisijaukinti jūrą ir kūrė įvairias gelbėjimosi priemones, kad vandenyje būtų saugiau. Leisdamiesi į jūrą jūreiviai negali būti tikri, kad iš jos grįš namo. Nepaisant pavojų žmogų visada traukė prie vandens. Drąsuoliai nuolatos metė iššūkį stichijai, ieškodami vis naujų priemonių, kad sužinotų, o kas gi ten, kitoje jūros pusėje? Būtent įprastas smalsumas paskatino progresą ir leido žmonėms daryti atradimus. Edukacinio turinys taip ir sukonstruotas – būtent smalsumo žadinimu ir atradimų skatinimu. Mokiniai atliko parinktas užduotis, kurios skatino netradiciškai susipažinti su ekspozicija – tai tarsi iššūkių kupina kelionė, kuri skatino tyrinėti, atrasti geriausią išsigelbėjimo būdą. Užduotys reikalavo komandinio darbo, atsakingumo už save ir kitus, greitos orientacijos, greitos informacijos paieškos. Patirtys jūroje lengvai pritaikomos kasdienėje veikloje.

Mokytoja Nijolė Vainorienė