VOKIEČIŲ KALBOS SAVAITĖ GIMNAZIJOJE

VOKIEČIŲ KALBOS SAVAITĖ GIMNAZIJOJE

Europos Sąjungoje vokiečių kalba yra labiausiai paplitusi gimtoji kalba ir viena iš dešimties labiausiai paplitusių kalbų visame pasaulyje. Vokiečių yra gimtoji kalba apie 100 milijonų žmonių. Ji yra Vokietijos, Austrijos, Lichtenšteino, Liuksemburgo ir Šveicarijos valstybinė kalba. Vokiečių kalba yra antroji dažniausiai vartojama mokslo kalba, 18 procentų knygų pasaulyje yra išleidžiama šia kalba. Be to, po anglų kalbos ji yra dažniausiai vartojama kalba internete. Spalio 16-20 d. gimnazijoje vyko netradicinės  vokiečių kalbos pamokos.6 klasių mokiniai rinko žodžių karalių. Šiais metais nugalėjo žodžiai „DANKE“ – „AČIŪ“, „ELF“ – „VIENUOLIKA“, „NEUN“ – „DEVYNI“. IIa klasės mokinys Thomas V., Ib klasės mokinės Emilija K. ir Goda Š.sukūrė gimnazijos bendruomenei  kryžiažodį. Teisingai kryžiažodį išsprendė 5a, 5b, 6a, 6b, 7a, 7b, Ia, Ib, IIa, IIb klasių mokiniai.

Vokiečių kalbos mokytoja metodininkė N. Vainorienė