TARPTAUTINĖ SAVANORIŲ DIENA

TARPTAUTINĖ SAVANORIŲ DIENA

Tarptautinė savanorių diena minima kasmet gruodžio 5 d. , skirta supažindinti visuomenę su savanorių veikla (savanorystė), jų tarnybomis ir skatinti žmonių norą įvairiose srityse pasiūlyti savo paslaugas – ne tik savo šalyje, bet ir užsienyje. Iniciatyvą 1985m. iškėlė Jungtinių tautų organizacija. Tarptautinė savanorių diena minima nuo 1985 m. „Gelbėkit vaikus“ organizacija pirmoji prakalbo apie smurtą, kūrėme priešsmurtines grupeles ugdymo įstaigose. Organizacijos savanoriai pirmieji rajone organizavo pirmąją rajone maisto produktų rinkimo akciją nepasiturintiems, vėliau tai peraugo į Maisto Banko veiklą. Pastaraisiais metais, kai pirmiausia turėjome padėti atvykusiems Ukrainos vaikams, mūsų organizacija teikė tikrai žymią pagalbą – buvo perkamos pirmo būtinumo prekės higienos priemonės, formuojami pasiruošimo mokyklai krepšiai ir kt.

„Sidabrinė linija“ – tai nemokami draugystės pokalbiai, emocinė ir informacinė pagalba telefonu vienišiems žmonėms. Didžiuojasi būdama „Sidabrinė linijos“ dalimi. Man savanoris – vienas geriausias didelės širdies žmogus žemėje. Jis ir tik jis – neįkainojamas brangakmenis, švytintis nuostabiausiomis, ryškiausiomis spalvomis. Mano tvarkaraštyje yra  SL simboliai – tai reiškia – aš savanoriauju – kalbuosi su ponia Jadvyga. Gera, kai yra ko laukti. O laukiu šiltų pokalbių labai labai… Pasikalbame apie naujus įvykius asmeniniuose gyvenimuose, politikoje, apie sodininkystę, daržininkystę. Aš mokausi  iš pašnekovės džiaugtis kasdieniais mažais dalykais – pabusti ryte ir pasveikinti dieną, džiaugtis gražiu oru, pražydusia gėle.  Gera, kai yra ko laukti. Prisimindama pasakojimais Jadvyga apie  savo vaikystę, prisimenu  ir  aš savąją, nes gyvi patys šilčiausi prisiminimai.

Manome, kad savanorystė viena iš mūsų buvimo žmonėmis formų, ir tai mus motyvuoja.

„Gelbėkit vaikus“ savanorės Giedra Umbražiūnienė, Rita Nemeikienė
„Sidabrinės linijos“ savanorė Nijolė Vainorienė