NETERMINUOTAS STREIKAS

NETERMINUOTAS STREIKAS

Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos pedagoginiai darbuotojai, pasinaudodami konstitucine teise, prisijungia prie Lietuvos pedagogų neterminuoto streiko. Kadangi streikuotojai atleidžiami nuo įsipareigojimų vykdyti darbo sutartyje sulygtas darbo funkcijas,  nuo 2016 m. vasario 22d. pamokos gimnazijoje nevyks.

Mieli tėveliai, nesant galimybei Jūsų vaikams saugiai likti namuose, gimnazijoje streiko metu bus sudarytos sąlygos atėjusius mokinius užimti prasminga veikla (nuo 8.00 iki 12.00 (esant poreikiui, ir ilgiau)) ir taip garantuoti jų saugumą. Apgailestaujame, kad turime imtis kraštutinių priemonių, siekdami su visa Lietuvos pedagogine bendruomene pagerinti mokinių ugdymo(si) sąlygas ir stiprinti pedagogo profesijos prestižą.

Vasario 19 d. septynių Lietuvos mokytojų profesinių sąjungų pirmininkai yra kviečiami į pasitarimą su Lietuvos Respublikos Vyriausybe. Tikimės, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybės, atstovaujamos Švietimo ir mokslo ministerijos, kolektyvinis darbo ginčas su Lietuvos mokytojų profesinėmis sąjungomis bus kuo greičiau išspręstas ir gimnazijos bendruomenė, kaip ir daugelis kitų Lietuvos mokyklų, galės normaliai tęsti ugdymo procesą ir išdėstyti programose numatytą medžiagą. Viliamės gimnazijos bendruomenės (tėvų ir mokinių) ir rajono visuomenės supratimo ir palaikymo, nes manome, kad tik galingas balsas gali būti išgirstas.

Apie neterminuoto streiko užbaigimą informuosime pranešimu e. dienyne.

INFORMACIJA APIE STREIKĄ

LIETUVOS  ŠVIETIMO PROFESINĖ SĄJUNGA
J. Jasinskio 9 – 413,  01112, Vilnius.  Įm. kodas – 301351539
Tel/fax +370 52 130252
info@svietimoprofsajunga.lt
www.svietimoprofsajunga.lt

DĖL ŠVIETIMO ŠAKOS TIKROJO STREIKO SKELBIMO

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Darbo kodekso (toliau – Darbo kodekso) 24 str. 4 d. ir 69 str. 2 d. Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS), kartu su visomis Lietuvoje veikiančiomis švietimo šakos profesinėmis sąjungomis 2015 m. lapkričio 16 d. iškėlė ir įteikė Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui Algirdui Butkevičiui ir Švietimo ir mokslo ministrei Audronei Pitrėnienei šiuos reikalavimus:

1. Atkurti mokinio krepšelio dydį iki buvusio 2009 m. sausio 1 d.:
– nuo 2016 m. sausio 1 d. – 1045 Eur
– nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. – 1093 Eur
– nuo 2017 m. sausio 1 d. – 10 proc.

2. Palaipsniui didinti kitų pedagoginių darbuotojų tarifinių (tarnybinių) atlygių koeficientus:
– nuo 2016 m. sausio 1 d. – 5 proc.
– nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. – 5 proc.
– nuo 2017 m. sausio 1 d. – 7 proc.

3. Nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. panaikinti tarifinių (tarnybinių) atlygių koeficientų „žirkles“, paliekant koeficientų dydžius, atitinkančius viršutinę ribą.

4. 2016 m. valstybės biudžete numatyti 3,56 mln. EUR išeitinėms kompensacijoms pensinio amžiaus mokytojams, kurie savo noru palieka švietimo sistemą.

5. Nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. sumažinti mokinių (vaikų) skaičių klasėse (grupėse):
– bendrojo ugdymo mokyklų 1-4 klasėse iki 22,
– 5-12 klasėse iki 25 mokinių.

Atsižvelgiant į tai, kad kolektyvinio darbo ginčo sprendimo procedūra baigėsi surašant nesutarimų protokolą (Darbo kodekso 74 str. 1 d.) ir reikalavimai nebuvo patenkinti, vadovaujantis Lietuvos Respublikos darbo kodekso 76 str., 77 str. 2 d., Lietuvos Respublikos Profesinių sąjungų įstatymo 23 str. 2 d., LŠPS įstatų 4.2.6.10 p., 2015 m. lapkričio 19 d. įvykęs neeilinis LŠPS suvažiavimas ir 2016 m. vasario 4 d. vykusi LŠPS taryba priėmė nutarimą skelbti tikrąjį švietimo šakos streiką.

Vadovaujantis Darbo kodekso 24 str. 4 d. ir 77 str. 3 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija apie būsimo tikrojo streiko pradžią informuotos nustatytais terminais ir tvarka.

Daugiau apie streiką skaityti:

www.svietimoprofsajunga.lt/STREIKAS/