Europos kalbų diena gimnazijoje

Europos kalbų diena gimnazijoje

Šią dieną visi, atėję į gimnaziją, pamatė spalvingą plakatą – kvietimą į renginį „Iš tautosakos lobyno“, skirtą Europos kalbų dienai paminėti. Skambėjo liaudies dainos, patarlės, skaičiuotės, mįslės, pasakos keturiomis kalbomis: lietuvių, anglų, rusų, vokiečių. Lietuvių liaudies pasaką be galo nuotaikingai sekė Gabrielė Gerojimaitė (IVс), lopšinę anglų kalba dainavo Emilija Gruškaitė (Iс) ir Auksė Gaidamavičiūtė (IVb), o kūdikio vaidmenį atliko Kamilė Ražauskaitė (Iс). Ramunė Vilkoitytė (IIIa) ir Eimantas Tamašauskas (IIIa) pakvietė žiūrovus anglų patarlėms surasti atitikmenų iš lietuvių tautosakos lobyno. Patys aktyviausi renginio dalyviai buvo apdovanoti saldžiais prizais. Ib klasės mokiniai mus nustebino linksmomis čiauškutėmis – „častuškomis“, o rusų liaudies dainą „Kalinka“ akompanuojant Karinai Pokaliuk (IIс) atliko IIс klasės mergaitės. Ramunė Černiauskaitė (IIс), Augustė Semėnaitė (IIс) ir Katarina Koiro (IIс) visus supažindino su vokiečių skaičiuotėmis bei atliko dainą „Lorelei“. O šaunūs renginio vedėjai Greta Pelėdaitė (IIс) ir Ignas Ivanauskas (IIс) pakvietė gimnazijos direktorę ir visus norinčius nusifotografuoti su vokiečių tautiniu kostiumu. Renginį užbaigė išmintingi vedėjų žodžiai: „Branginkime kalbą ir tautosaką – tai didis žmogaus turtas. Mokykimės užsienio kalbų ir būsime turtingesni. Juk tiesa: moki žodį – žinai kelią.“ Už smagų renginį dėkojame mokytojoms: Zitai Karneckienei, Alfredai Karovackienei, Laimutei Martinkevičienei, Birutei Radziulienei, Vilhelminai Urbonienei ir Natalijai Vitkovskajai.

Kviečiame pasidžiaugti renginio akimirkomis.