NATO karių iššūkis gimnazistams

Lapkričio 29 dieną prie Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos rinkosi gausus būrys jaunimo ir karines uniformas dėvinčių jaunų vyrų. Į vidų sugužėjusius svečius pasitiko nuotaikinga muzika ir Vokietijos, Čekijos, Nyderlandų, ES, NATO bei Lietuvos vėliavėlėmis pasipuošusi mokykla.

Gimnazistai pakankamai ilgai laukė šio renginio. Pasirodo, prieš metus gimnazijoje lankęsi Lietuvoje dislokuotų NATO sąjungininkų kariai, šiemet vėl panoro aplankyti Švenčionėlių jaunimą bei pakviesti mokinius savo jėgas išbandyti krepšinio aikštelėje. Kruopščiai planuotas susitikimas įvyko ir Mindaugo gimnazistai drąsiai priėmė kariškių iššūkį.

Naktis su kamuoliu

Lapkričio 23 dieną Z. Žemaičio gimnazijoje vyko edukacinis pramoginis renginys „Naktis gimnazijoje“. Sportinėje renginio veikloje dalyvavo ir mūsų gimnazijos vaikinų komanda (M. Pipiras, P. Gudelis, J. Bankauskas, M. Lipinskas), vadovaujama kūno kultūros mokytojo Mindaugo Švereikos. Krepšinio turnyre 3×3 komanda užėmė 4 vietą.

Apie parašiutą

Lapkričio 22 d. gimnazistų komanda (Karina Pokaliuk, Augustė Semėnaitė, Karolina Karneckaitė, Erika Čaikinaitė, Julius Bankauskas ir Donatas Bulka) Utenos Dauniškio gimnazijoje dalyvavo „Sodros“ inicijuoto projekto „Nepamiršk parašiuto“ protmūšių kovų I-ame etape ir iškovojo 2-ą vietą tarp 21 Utenos regiono gimnazijų komandų. Mokinius rengė geografijos-ekonomikos mokytoja Jurgita Politienė.

Pilietiškumo pamoka su Antanu Žilėnu

Lapkričio 23 d. mūsų gimnazijoje lankėsi knygos „Parubežys ir parubežiniai“ autorius Antanas Žilėnas. Knygą apie pasienio policiją autorius parašė remdamasis iš archyvų surinkta medžiaga. Antanas Žilėnas save laiko pasienio policijos pareigūno palikuoniu, jam ši tema įdomi ir jautri dėl asmeninių išgyvenimų. Knygoje gausu medžiagos ir apie Švenčionėlius bei pasienio policijos pareigūnus. Susitikimas su A. Žilėnu – pilietiškumo pamoka apie valstybę, kalbą, tautiškumą – vyko pasiūlius miesto bibliotekos vedėjai S.Busilienei. Autorius padovanojo gimnazijai savo knygą, o kitais metais pažadėjo pristatyti naują knygą. Renginį papuošė Igno Malčanovo atliekama daina.

Jaunimo idėjų konkurse triumfavo altruizmas: „Pasaulis juk nesisuka vien apie mus!!!“

Ketvirtoji Vilniaus regiono savivaldybė, kurioje vyko jaunimo „Veiksmo diena“, – Švenčionys. Šešios mokinių komandos, iš viso 74 mokiniai, iš Švenčionių rajono mokyklų susibūrė rajono savivaldybės tarybos posėdžių salėje. Jaunimo reikalų koordinatorė Inga Varnienė  surengė mokinių diskusiją su rajono savivaldybės tarybos nariais ir savivaldybės administracijos darbuotojais.

Jaunuoliai  uždavė daug klausimų valdininkams apie 2019 metų biudžetą, apie tai, kiek biudžeto lėšų bus skirta jaunimo reikalams ar bus remiami  motyvaciniai seminarai jaunimui, ar savivaldybės tarybos nariai gali konsultuoti biudžeto skirstymo klausimais. Mokinius domino, ar Švenčionių rajone vykdomi projektai, lavinantys  įvairaus amžiaus vaikų protinius gebėjimus, ar yra galimybė laimėjusį projektą išplėsti respublikiniu mastu ir kt.  Ar būtų galima autobusų tvarkaraštį suderinti su gyventojų poreikiais? Kokius leidimus reikia gauti iš savivaldybės, norint rengti jaunimo šventes? Kokie kriterijai yra svarbiausi atrenkant projektus, kuriems skiriamas finansavimas?

Gavę atsakymus į šiuos klausimus, mokiniai  kūrė projektus, kaip pagerinti jaunimo gyvenimą jų gimtajame mieste ar kaime. Pavakary įvyko idėjų mūšis, kurį moderavo Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius.

Krepšinio turnyro 2×2 (vaikinas-mergina) rezultatai

III-IV kl. grupė:
I vieta – E. Tamašauskas,G.Jagsebogaitė
II vieta – I. Ivanauskas, E. Brazaitytė
III vieta – I. Varna, E. Čaikinaitė
IV vieta – G. Kazlauskaitė, M. Pipiras.
I-II kl. grupė:
I vieta – A. Baranauskaitė, M. Gudelis
II vieta – A. Andrejeva, E. Juozapavičius
III vieta – I. Lisauskaitė, M. Mikštas
IV vieta – G. Lavreckytė, G. Andraikėnas.
Turnyro teisėjai: M. Pipiras, E. Tamašauskas, T. Neiberka, M. Gudelis.

Turnyrą organizavo kūno kultūros mokytojas Mindaugas Švereika

Šalies pradedančiųjų debatų turnyras

Lapkričio 17 d. Kauno jėzuitų gimnazijoje įvykusiame  šalies pradedančiųjų debatų turnyre tema „ES sienų plėtra į Rytus turėtų tapti strateginiu ES prioritetu“ dalyvavusios gimnazijos maironietės Ieva Lisauskaitė, Ingrida Masoit, Ligita Meidutė, Valerija Michnevič, Inga – Emilija Saulytė tvirtino viešojo kalbėjimo, argumentavimo, informacijos sisteminimo, komunikavimo  įgūdžius. Ieva ir Valerija debatavo jungtinėje komandoje drauge su Kristupu iš Telšių Žemaitės gimnazijos. Turnyre debatuota WSDC stiliumi. Gimnazistėms talkino lietuvių kalbos mokytoja Alė Krinickienė.

Pilnametystės šventė

Lapkričio 16 d. gimnazijoje almėjo kūrybos, atminties, jaunystės fiesta – šventėme gimnazijos gimtadienį – pilnametystę. Pirmoje, iškilmingojoje, šventės dalyje, moderuojamoje charizmatiškųjų vedėjų Luko Charačidžio ir Eimanto Tamašausko, nusidriekė gijos į gimnazijos praeitį, netgi į pačią pradžią.

Pirmoji paramedikų pagalba

Ištikus nelaimei, kai žmogus yra nesąmoningas ir nekvėpuoja, jo smegenys miršta labai greitai – vidutiniškai per pirmąsias 6 minutes. Medikai ne visada spėja atvažiuoti į pagalbą. Taigi, skubi pirmoji pagalba, kurią suteikia šalia esantys žmonės, yra gyvybiškai svarbi.

Tai suprasdami mūsų gimnazijos jaunieji paramedikai su būrelio vadove D.Gaidamavičiene lapkričio 15 d.  žinias ir įgūdžius tobulino 4 val. trukusiame praktiniame užsiėmime „Pirmoji pagalba“. Renginį organizavo Švenčionių r. Visuomenės sveikatos biuras. Už suteiktas teorines žinias bei galimybę daugelį dalykų atlikti praktinių užsiėmimų metu dėkojame lektoriui Ryčiui Malašauskui, Lietuvos Paramedikų Asociacijos prezidentui.

Gimtadienis!

2018 m. lapkričio mėn.