„EDUKA klasė“ iš gelbėjimosi rato tampa laivu mokslo jūroje

„EDUKA klasė“ iš gelbėjimosi rato tampa laivu mokslo jūroje

Pavasarį, prasidėjus nuotoliniam ugdymui, mokytojai griebėsi  ir šiaudo atviroje ugdymo jūroje. Skaitmeninė ugdymo platforma „EDUKA klasė“ tapo gelbėjimosi ratu. Daugelis pradinių klasių mokytojų tada išmoko derinti skaitmeninius išteklius ir spausdintas mokymo(si) priemones.

Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazijos mokytojams ir mokiniams šiems (2020-2021) mokslo metams buvo nupirktos „EDUKA klasė“ licencijos. Išsipildė mokytojų svajonė turėti ne vieną dalyko vadovėlį, nes „EDUKA klasės“ bibliotekoje  galima rasti skaitmeninių vadovėlių rinkinius, mokytojų knygas, papildomą medžiagą. O mokiniai džiaugiasi galimybe naudoti išmaniuosius įrenginius – užduotis gali atlikti ne tik naudodamiesi kompiuteriu, planšete, bet ir telefonu. „EDUKA klasės“ aplinkoje nemažas pasirinkimas užduočių, suderintų  su vadovėlio turiniu, nemažai garso ir vaizdo įrašų, kurie moko vaikus klausyti ir išgirsti, žiūrėti ir pamatyti. Mokiniai tvirtina, kad užduotys įdomios ir patrauklios, nei per sunkios, nei per lengvos. Mokytojai turi galimybę šioje aplinkoje parinkti užduotis pagal sudėtingumo lygį (lengva, vidutinio sunkumo, sunki). Užduotis galima paskirti visai klasei, grupei arba individualiai, nustatyti užduočių atlikimo laiką. Mokiniai mokosi planuoti savo laiką, mokytis savo tempu, o mokytojai visada šalia: užduočių rezultatų lange galima matyti, kaip mokiniams sekasi atlikti užduotis, laiku suteikti pagalbą. Automatinis užduočių taisymas – tai puiki galimybė mokiniams matyti savo rezultatą, padarytas klaidas, iš jų pasimokyti, būti atsakingais už savo mokymąsi. O mokytojams – tai sutaupytas laikas, kurio metu galima kurti „EDUKA klasės“ aplinkoje savo užduotis ir testus, kaupti pamokoms skirtą medžiagą, analizuoti duomenis. ,,EDUKA klasės“ aplinkoje yra galimybė prisijungti ir tėveliams. Jie gali stebėti ir padėti vaikams mokytis bei džiaugtis jų pasiekimais.

„EDUKA klasė“ aplinka tampa laivu, kuriuo norisi plaukti mokslo jūra ir kontaktinių, ir nuotolinių pamokų metu.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Rita Jusienė