Karjeros diena

Karjeros diena

Balandžio 26 d. gimnazijoje įvyko Karjeros diena, kurios veiklose dalyvavo 1-8 ir I-IV gimnazijos klasių mokiniai, jų klasių vadovai ir dalykų mokytojai. 1a, b klasių mokiniai lankėsi Švenčionėlių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Vaikai grįžo pilni įspūdžių. 2a, b klasių mokiniai vyko traukiniu į Geležinkelio muziejų. 2c, 3a,b klasių mokiniai ėjo į siuvyklą „Alviva“. 4a, b klasių mokiniai svečiavosi bendruomenėje „Miško uostas“. Viešnagė labai patiko ir mokiniams, ir mokytojoms. 5-7 klasės pildė karjeros planus ir darė koliažus temomis: „Naujausios profesijos“, „Seniausios profesijos“, „Keisčiausios profesijos“, „Iki šiol išlikusios seniausios profesijos“, „Populiariausios profesijos“, „Perspektyviausios profesijos“ ir „Ateities profesijos“. 8a,b ir SĮU klasių mokiniai važiavo į Švenčionių PRC, kur buvo labai šiltai pasitikti ir priimti. Ten mokiniai išsiskirstė į grupes ir „pasimatavo“ transporto remontininko, kėbulininko, miškininko, virėjo ir barmeno/padavėjo profesijas. I-IV gimnazijos klasių mokiniai susitiko su Lietuvos kariuomenės vyr. seržantu Danu Mačiuliu, kuris papasakojo, kaip tapti Lietuvos kariu ir koks tai darbas. MRU priėmimo ir rinkodaros skyriaus darbuotojas Saulius Bugailiškis kalbėjo temomis: „5 karjeros ateities žingsniai“ (karjeros planavimo galimybės, trumpas MRU programų pristatymas), „Konkursinio balo formavimas ir Bendrojo priėmimo niuansai“. Lietuvos probacijos tarnybos pareigūnai Egidijus Rimašius, Valdemaras Kazakas ir Inga Sivaja papasakojo apie probacijos veiklą, pademonstravo mokiniams apykojes ir alkotesterius. Karjera – kelionė, o ne galutinis tikslas. Tai – savęs pažinimas, tobulėjimas, saviraiška ir visą gyvenimą trunkantis mokymasis. Todėl svarbu kuo anksčiau išmokti konstruktyviai žvelgti į ateitį: išmokti sistemingai kaupti žinias, lavinti gebėjimus, ugdytis kompetencijas, padėsiančias rinktis studijų kryptį, profesinę veiklą bei planuoti savo vietą darbo rinkoje.

4-okai lankėsi „Lentpjūvės respublikoje“

4a, 4b klasės lankėsi „Lentpjūvės respublikoje“ – tai bendruomenė, kuri kuria sąlygas įvairių sričių menui skleistis miestelio erdvėse. Įkurta elektroninės muzikos platforma „Symmetry“, įamžinanti atlikėjų pasirodymus netikėtose Švenčionėlių vietose. „Miško galerija“ po atviru dangumi veikia praturtintos realybės principu ir kviečia pasivaikščioti po mišką tuo pačiu kas mėnesį apžiūrint naują parodą. Neseniai veiklą pradėjo alternatyvi kultūrinė erdvė „Lentpjūvė”, kur vyksta gyvos muzikos koncertai, meno dirbtuvės bei kiti kultūriniai renginiai. Artimiausiu metu geležinkelio stoties pastate atsiveria kavinė „Pieninė” bei fotografijos studija ir parodų erdvė „Bako ateljė”.