Edukacinė kelionė „Keliaudami pažįstame pasaulį“

Edukacinė kelionė „Keliaudami pažįstame pasaulį“

Gegužės 17-18 dienomis IIIab klasių mokiniai vyko į edukacinę kelionę prie Baltijos jūros. Palangos Iliuzijų muziejuje „Eurika“ gyvai įvertino mokslinius tyrimus: basi išbandė vinių pėdų ir vinių lovą, pasėdėjo ant vienkojės kėdės, įžvelgė skirtumus bedugnėje, veidrodinio efekto svarbą, garso reikšmę klausai, pagreičio galimybes ir dar labai daug įdomių mokslinių reiškinių.

Prie Baltijos jūros kūrė saulės paveikslus, rinko gražiausio saulėlydžio Šventosios pakrantėje nuotrauką.

Antrą dieną nustebino Rietavo bažnyčios istorija, kurią pastatė Oginskiai, galimybė prisėsti į orkestro dalyvių kėdes, esančias už altoriaus, prisiliesti prie Oginskių giminės kilnumo: pirmoji Lietuvoje įkurta muzikos mokykla, bažnyčioje įžiebtas 100 lempučių pirmas elektros sietynas, pirmas telefonas Lietuvoje. Didingas giminės medžio pristatymas byloja apie kompozitoriaus Oginskio patarimus: visada gyvenk turėdamas svajonę, tikėjimą ir daug dirbk, kad tai įgyvendintum. M. Oginskis, išleisdamas sūnų mokytis į Italiją, įteikė laišką su Tėvo priesakais. Vienas iš jų: PRIEŠ KAŽKĄ DARYDAMAS PAGALVOK: AR UŽ TAI TAVE PAGIRS MAMA. Mokinius lydėjo klasių vadovės Jelena Rimkienė ir Vilhelmina Urbonienė.